R9800Pro czy GF6800XT

Jak w temacie. Która karta ma lepszą wydajność.

Linki:

http://sferis.pl/sklep/product_info.php/cPath/71_74/products_id/15459?osCsid=2b0e0e984beb80bf83e0c6965bc17e92

lub

http://www.allegro.pl/item156165816_ati_radeon_9800_pro_ddr_128mb_256bit_agp_nowa_.html

Chodzi mi tylko wydajność, nie liczy się gwarancja i wyposażenie.

PS. Na stronie:

Troche dziwne to porównanie to tak jak porównać kompa z roku 2000 a dzisiejszego :stuck_out_tongue:

Wielkość pamięci 0 

Szerokość magistrali pamięci 0 

Czas dostępu pamięci 0 

Taktowanie procesora 0

dobry link w takim razie to radek :stuck_out_tongue:

a tak na poważnie to pewnie że geforce bo jest nowszy porównujesz dwie karty z różnych epok :stuck_out_tongue:

To oczywiste, że GF będzie bardziej wydajny niż R9800 PRO, wystarczy spojrzeć na zegary tych kart i porównać.

Ciekawe to forum pytam która karta jest wydajniejsza i dowiaduje się że jedna jest nowsza od drugiej/jakbym nie wiedział/. Równie dobrze można powiedzieć ze na zewnątrz jest 6 st. C to trzeba światło zaświecić.

Więc ponawiam moje pytanie: która jest wydajniejsza.

6800XT jest wydajniejsza (wydajność trochę większa od 6600GT, ta wer jest często porównywana do 6800LE), wspiera DX 9c, SM3.0, chyba HDR, i jak kupisz na nv40 to pewnie da się zmodować na wer 16 protkową.

Kup na allegro wer z zalmanem na gpu nv40.

Podaj jaki masz zasilacz.

Zasilacz mam 350W IBOXa jak nie pociągnie kupie Tagana.

http://www.i-box.pl/produkty/show.php?hps=basic

Tylko się zastanawiam czy opłaca się brać tę kartę. Mój sprzęt:

AMD Athlon XP 2400+

2 x 512MB RAM TwinMOS DDR400 CL 2

Płyta ASUS A7N8X-X

HDD Seagate 160GB 8MBChace

Miałbym do wydania około 900 zł, ale chyba za tę kase nic sensownego nie da się zrobić z CAŁYM kompem. Proszę o opinie na ten temat.

Z całą pewnością bardziej wydajna jest karta GF6800XT :smiley:

Człowieku z marsa jesteś ? Nie wiesz że nowsze rzeczy są zawsze lepsze od starych a czy najnowszy mercedes będzie szybszy od modelu z lat 80?

I takie jest właśnie rozumowanie niektórych użytkowników a raczej jego brak :lol: Jak chcesz porównywać karty to daj modele które są zbliżone i cenowo (następny paradoks) i datą wyjścia tej karty na rynek bo inaczej to taki post jest zupełnie bez sensu.Dowiadujesz się też z mojego postu że wydajniejszy jest geforce jak już to czytaj do końca.

No to bardzo często byś się zdziwił :twisted:

Rocznik '78 i Rocznik '98 i może lepszy/ szybszy jest nowyszy o 20 lat? :faja: :hahaha:

Wracając do tematu: 6800XT zdecydowanie lepszy.

to bierz.

Ok może nie we wszystkich przypadkach ale w tym zdaniu miałem na myśli część komputerowe :mrgreen: W wiekszości wypadków jednak nowsze jest lepsze a w szczególności w cześciach komputerowych.Porównuj podobne rzeczy bo takim rozumowaniem wiadomo że stare ferrari będzie szybsze od np. malucha :stuck_out_tongue:

Do zmiany na Chiefteca, Be-Quieta, Anteca (450W lub wyżej)

Za ~900 kompa się nie kupi, ale jak by tak sprzedać np proca płytę i ram resztę zostawić.

Athlon 3000+ na AM2 ~300 zł

Płyta Abit KN9 lub Biostar TForce obie na nForce 4 Ultra ~300 zł

Ram Goodram 2x 512 MB DDR2 667 MHz ~400 zł (za te Twinmosy pewnie dostaniesz z 350-400 zł)

Zasilacz Chieftec 450W 200 zł

Karta Palint Sonic 7600GS 256 DDR3 350 zł, lub kupić Biostara Tforce z GF 6100 (250 zł) na pokładzie i zbierać na grafikę.

Lub kupić kartę i obowiązkowo zasilacz.

Witam.

Kupiłem tego GF 6800XT. I znowu mam pytanie. Czy jeśli chodzi normalnie (komputer działa stabilnie, wszystko ok) to działa z pełną wydajnością? Czy może za słaby zasilacz nie wyrabia i obniża wydajność? Zaznaczam że nie zmieniałem zasilacza, dalej mam 350W.

Przy okazji dziękuje za pomoc w zakupie. W moim GF udało się odblokować wszystkie potoki i verteksy, więc teraz ma 16x6 zamiast 8x4.

I-box nie należą do bezpiecznych.

No wiem że IBOX to nie żadna rewelacja, ale czy jeśli się włączył to chodzi na max wydajności czy nie?

No i mam problem, komputer nie do końca chodzi stabilnie np. jak gram w Oblivion to czasem wyrzuca mnie do Windows “bez przyczyny”. Zacząłem podejrzewać zasilacz. Proszę o jak najszybszą pomoc to jeszcze dziś kupie coś lepszego.

Jakie masz temperatury?

Jakie sterowniki zainstalowałeś?

Zasilacz i tak jest do wymiany, bardzo możliwe że to jego wina.