Race Driver: GRID bez kierownicy

Czy w ogóle warto interesować się tytułem Race Driver: GRID gdy nie posiada się kierownicy? Jak wygląda grywalność podczas wyścigów sterowanych poprzez klawiaturę?

Hmm, ja gram tylko za pomocą klawiatury.

W GRiD, DiRT, DiRT2 nie ma problemu, w NFS SHiFT też można ale na klawiszach trudno driftować i trochę ciężko się prowadzi.

Jak masz gamepad z analogami to też da się na nich pograć przy małym treningu. W ścigałki gram na kierze Logitech DF GT choć kilka tytułów bardziej mi podchodzi na DualShock`u. Sterowanie klawiaturą jest najgorszym wyborem choć jak kto się uprze to można pomęczyć.

Granie na klawiaturze w samochodówki to tragedia.

jak nie stać cię na kierownice to polecam dobrego analoga.

Podobne teksty czytałem już na wielu forach. Trendy są takie, że jak ktoś ma kierownicę to pisze tak jak ty, a ci co grają na klawiszach piszą, że lepiej niż kierownicą. Tak to właśnie wygląda, ja autorowi posta odpowiedziałem na pytanie i twierdzę kategorycznie, że spoko można grać na klawiaturze bo nie mam kierownicy :stuck_out_tongue:

Mam kierownicę, mam pada DualShock podpiętego pod kompa, mam klawiaturę. Na klawiaturze nie gram wcale w żadne samochodówki i to nie ze względu na trendy. Jedyny w miarę rozsądny ale niestety bardzo rzadko spotykany (np: w Life4speed) jest miks klawiatury (gaz, hamulec, biegi) z myszką (kierownica), aż dziwne bo jest całkiem wygodny.

Skoro dla niektórych klawisze są lepsze niż kierownica to proponuje wejść do prawdziwego świata i zastanowić się dlaczego w autach montowane są do sterowania same kierownice.

To nie kwestia gustu, to kwestia wygody i czucia pojazdu z oddaniem jak najbardziej realnych wrażeń.

PaPuX , zapomniałeś jakie było pytanie. Cofnij się na początek i sprawdź.

Specjalnie się zarejestrowałe aby wam doradzic jak poprawić sterowanie.

Efekt jest zadziwaiający. Nie jest to mój sposób jakiś czas temu znalazłem to w internecie.

Driftuje się całkiem fajnie ale zależy od auta.

Otwórz folder cars jest tam plik tekstowy tyreGrip

Wszystkie wartości trzeba zmienić na 100.

Oraz w ustawieniach menu gry ADVANCED ja mam jak jest na fotce dołączonej do pliku.

To są chyba ustawiena standardowe ale nie chce mi się szukać :slight_smile:

Link z plikiem

http://hotfile.com/dl/99390919/322dbd2/sterowanie.rar.html


InfoSamochody