Race Driver: GRID bez kierownicy

(p19koz) #1

Czy w ogóle warto interesować się tytułem Race Driver: GRID gdy nie posiada się kierownicy? Jak wygląda grywalność podczas wyścigów sterowanych poprzez klawiaturę?

(luger) #2

Hmm, ja gram tylko za pomocą klawiatury.

W GRiD, DiRT, DiRT2 nie ma problemu, w NFS SHiFT też można ale na klawiszach trudno driftować i trochę ciężko się prowadzi.

(witek-pl) #3

Jak masz gamepad z analogami to też da się na nich pograć przy małym treningu. W ścigałki gram na kierze Logitech DF GT choć kilka tytułów bardziej mi podchodzi na DualShock`u. Sterowanie klawiaturą jest najgorszym wyborem choć jak kto się uprze to można pomęczyć.

(PaPuX) #4

Granie na klawiaturze w samochodówki to tragedia.

jak nie stać cię na kierownice to polecam dobrego analoga.

(luger) #5

Podobne teksty czytałem już na wielu forach. Trendy są takie, że jak ktoś ma kierownicę to pisze tak jak ty, a ci co grają na klawiszach piszą, że lepiej niż kierownicą. Tak to właśnie wygląda, ja autorowi posta odpowiedziałem na pytanie i twierdzę kategorycznie, że spoko można grać na klawiaturze bo nie mam kierownicy :stuck_out_tongue:

(witek-pl) #6

Mam kierownicę, mam pada DualShock podpiętego pod kompa, mam klawiaturę. Na klawiaturze nie gram wcale w żadne samochodówki i to nie ze względu na trendy. Jedyny w miarę rozsądny ale niestety bardzo rzadko spotykany (np: w Life4speed) jest miks klawiatury (gaz, hamulec, biegi) z myszką (kierownica), aż dziwne bo jest całkiem wygodny.

(PaPuX) #7

Skoro dla niektórych klawisze są lepsze niż kierownica to proponuje wejść do prawdziwego świata i zastanowić się dlaczego w autach montowane są do sterowania same kierownice.

To nie kwestia gustu, to kwestia wygody i czucia pojazdu z oddaniem jak najbardziej realnych wrażeń.

(luger) #8

PaPuX , zapomniałeś jakie było pytanie. Cofnij się na początek i sprawdź.

(Yokoso Xt Pl) #9

Specjalnie się zarejestrowałe aby wam doradzic jak poprawić sterowanie.

Efekt jest zadziwaiający. Nie jest to mój sposób jakiś czas temu znalazłem to w internecie.

Driftuje się całkiem fajnie ale zależy od auta.

Otwórz folder cars jest tam plik tekstowy tyreGrip

Wszystkie wartości trzeba zmienić na 100.

Oraz w ustawieniach menu gry ADVANCED ja mam jak jest na fotce dołączonej do pliku.

To są chyba ustawiena standardowe ale nie chce mi się szukać :slight_smile:

Link z plikiem

http://hotfile.com/dl/99390919/322dbd2/sterowanie.rar.html

InfoSamochody