Racer v1.1 - recenzja


(Szeryf118) #1

Chciałbym wystawić recenzję gry Racer dostępnej na Vortalu w dziale “Po godzinach”.

Możliwości

Jak na grę wyścigową, są po prostu niezliczone. Można np. wybierać liczbę przeciwników, a nawet grać bez przeciwników, co jest bardzo przydatne, gdy na początku gramy dla treningu naszych jeździeckich umiejętności. W Need For Speed, Driverze i Juiced brakuje takiej możliwości. Można też wybierać liczbę okrążeń oraz zdefiniować, czy wyścig chcemy zrobić w ciągu dnia czy w ciągu nocy.

Inną możliwością jest możliwość gry w 2 osoby na 1 komputerze.

Samochody

Jest ich dużo, bo aż 25. Każdy z nich jest inny pod względem parametrów, np. prędkości. Lamborghini Diablo może wyciągnąć do 320 km/h, a McLaren F1 do aż 350 km/h! Z przyśpieszeniem jest podobnie, np. Opel Vectra na uzyskanie 100 km/h potrzebuje 8,8 s, a Fiat Brava - 6,5 s.

Tory wyścigowe

Jest ich 8, a każdy z nich różni się długością. Najkrótsza jest trasa Wyspa; jest też najłatwiejszą trasą.

Tryby gry

W grze dostępne są 4 tryby gry: Career, Train, Vyrazovačka i Cup. Każdy z nich róźni się pod względem trudności: najtrudniejszy tryb to Career, a najłatwiejszy to Train. Opisana przeze mnie wcześniej możliwość wyboru liczby przeciwników działa we wszystkich trybach z wyjątkiem Career. Szkoda, że nie ma trybu Multiplayer.

Pudsumowanie

Gra jest bardzo dobra, a odznaką realizmu są np. oryginalne dane techniczne samochodów i fakt, że trudno jest utrzymać prędkość ponad 300 km/h przez więcej niż kilkanaście sekund. Tę grę zdecydowanie polecam na długie, zimowe wieczory!

Plusy

+Duża liczba samochodów

+Róźnorodność tras

+Realizm

+Dobra muzyka

+Możliwość gry pod własnym imieniem

+Kilka innych bajerów

Minusy

-Nieco za łatwa

-Dość szybko się nudzi

-Brak trybu multiplayer

Ocena: 9/10


(Grzyb1441) #2

Ta gra nie jest za najlepsza.Już wolę grać w GTA1.