Rachunek tylko do płatności z podaniem numeru karty

Witam.

Piszę ponieważ chciałbym założyć rachunek tylko do dokonywania określonych płatności internetowych. Tzn. mam w tej chwili jeden w Alior Sync - konto osobiste i na niego wpływa mi wynagrodzenie i na nim gromadzę oszczędności. Tak się składa, że dla bezpieczeństwa chciałbym mieć jeszcze jeden tylko do dokonywania płatności, do którego numer karty bym podawał przy jakichś płatnościach pojedynczych bądź regularnych. Czy jest coś co moglibyście od siebie polecić?

Dlaczego nie możesz założyć drugiego rachunku w swoim banku? Skoro z niego korzystasz to chyba jesteś zadowolony, a transakcje między rachunkami w tym samym banku będą natychmiastowe.

Bo chcą tyle samo za drugi rachunek co za pierwszy. Gdzieś słyszałem, że w innych bankach jest inaczej i dlatego chciałem zapytać, bo może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane.

Większość banków ma w ofercie darmowe rachunki. Oczywiście ta darmowość jest obwarowana jakimiś zasadami, jak na przykład minimalna ilość operacji na koncie, czy kartą płatniczą.

No dobra, a powiedzmy jeśli chodzi o Ciebie i każdego kto to może przypadkiem czyta. Czy nie boicie się podawać swojego numeru karty do płatności? No bo jeśli płaci się przez logowanie do swojego banku to ryzyka nie powinno być, ale jeśli podaje się numer karty, to wydaje mi się, że teoretycznie sklep, portal świadczący jakieś usługi itd. może sobie ściągnąć więcej i dopiero potem można to reklamować, czy nie?

Ja sobie ustawiam blokadę na operacje internetowe na mniej więcej taką kwotę jaka jest cena. Po obciążeniu konta przywracam blokadę na 0zł, bo nie chce mi się bawić w dwa rachunki, ale w bankach można też chyba zrobić coś takiego jak wirtualne rachunki do płatności internetowych i masz wszystko w jednym miejscu.

No mniej więcej o to mi chodziło. Dzięki bardzo. A można wiedzieć gdzie masz to konto? Chyba nie są to nazbyt prywatne informacje a i kryptoreklamy to żadnej chyba nie zrobi. Pytam, bo mam przeczucie, że u mnie nie będzie to takie łatwe, a i zastanawiam się nad przeniesieniem od pewnego czasu gdzieś indziej.

Ja od lat korzystam ING Bank Śląski i jestem z ich usług zadowolony. Dawniej miałem konto płatne, pomimo że mieli w ofercie też darmowe, ale tak mi się bardziej to kalkulowało bo dzięki temu miałem dostęp do wszystkich bankomatów, czy darmowych przelewów. Teraz od kilku lat znieśli mi opłaty za wszystko.