Rachunek za prąd

(Pmiklas77) #1

Mam taki problem dostałem wyrównanie za prąd 1800 zł używam laptopa HP podłączonego przez zasilacz 65 W dziennie mniej więcej 6-8godzin czy przyczyną tego rachunku jest ten laptop czy raczej "winnego " trzeba szukać gdzie indziej,mieszkam z rodziną, ale poszukiwania zaczynam od siebie.Dzięki z góry za odpowiedź

(Kpc21) #2

Wyłącz z prądu (najlepiej co się da - z gniazdek) wszystkie urządzenia w domu i sprawdź , czy licznik dalej nalicza. Potem wykręć/wyłącz bezpieczniki i to samo.

Laptopy z reguły są energooszczędne, komputer raczej nie jest w stanie nabić ci 1800 zł.

(Mas3ter) #3

Nawet stacjonarny komp by Ci tyle nie nabił a co dopiero laptop.

(smerf__ae) #4

Z mojego doświadczenia najwięcej prądu pobiera == czajnik bezprzewodowy, odkurzacz, mikrofalówka, piecyk do podgrzania wody (oczywiście jeżeli jest na prąd) :smiley:

Ave ^^

(greh) #5

przemko77 , na bank masz kogoś na linii... :wink:

Zgłoś to do elektrowni, sprawdzą, czy ktoś się nie podpiął.

(pgr) #6

1800 zł dopłaty ale za jaki okres? Bo jeśli za np rok to nie jest za dużo jeśli miałeś zaniżone prognozy - o ile masz system prognoz a nie bezpośredniego rozliczania

1800 zl to jest około 3000 kWh czyli teoretycznie 3.5 roku ciągłego świecenia 1 żarówki 100W albo 3 miesiące ciągłej pracy czajnika bezprzewodowego :smiley:

(system) #7

O ja pierdziu!,nawet 20 lapków tyle by nie nabiło na licznik

(Ghosthanys) #8

Zrób tak jak napisał Kpc21 , ja z mojego doświadczenia a było tego 2 razy, dostawca energii chciał w ten sam sposób wyłudzić i wmówić niedopłatę , po kilku " hałaśliwych" wizytach w biurze obsługi klienta , tłumaczyli się że to wina systemu , następnym razem że błąd kolesia co rejestruje stan licznika itd... dostawcy energii elektrycznej chcą w ten sposób pokryć straty osób które ciągną na lewo ( nie legalny ) pobór energii elektrycznej kosztem abonentów .

(antiferno) #9

ŁOOOOOOOOO Kurde :o paaanie u mnie komp chodzi od rana do nocy i to PC i mam rachunki po 100-200zł ...

(Jacob) #10

U mnie często zdarza się, że laptop działa 20 godzin na dobę i w życiu nie przyszedł taki rachunek... największy jaki widziałem to 1000 PLN u mojej cioci po powodzi, ale u niej wtedy pompy chodziły non stop...

Nie ogrzewasz się czasem prądem?

Bo nie ma szans, żebyś taki rachunek laptopem nabił...

(Kuczkowiak) #11

Za jaki okres ?

(Pmiklas77) #12

To było tak w 2009r dostałem wyrównanie 1500zł ale wtedy płaciłem rachunki po 20-30zł (co 2 miesiące) kupiłem mieszkanie,nie mieszkałem w nim tylko stało puste tak elektrownia naliczyła po wyrównaniu rachunki były większe ( obliczane na zasadzie prognoz) 120-200zł na koniec roku przyszło właśnie wyrównanie 1800zł czyli większe jak za pierwszym razem chociaż rachunki bieżące,które płaciłem były większe

(pgr) #13

Jak masz rozliczenie za cały rok 2010 w wysokości 1800 zł to miesięcznie wychodzi dopłata po 150 zł czyli z grubsza w normie, choć jednak sporo, skoro płaciłeś normalne rachunki

Jakie masz zużycie prądu w kWh rocznie i na ile osób i jakie mieszkanie?

U mnie idzie około 7-8 kWh na dobę czyli jakieś 2500 kWh rocznie (na 3 osoby) 1 kWh to około 0.6 PLN

Ale u mnie rozliczają co pół roku i o ile się płaciło co miesiąc po 120 zł to po pół roku wyszła dopłata 150 (czyli po 25 zł średnio miesięcznie)

(fiesta) #14

Żeby uniknąć takich sytuacji i płacenia śmiesznych prognoz od prognoz, a potem niespodzianek z dopłatami, udajemy się do rejonu energetycznego piszemy stosowne podanie o rezygnację z systemu opłat prognozowanych i płacimy za faktyczne zużycie na podstawie wskazań licznika.

Ja tak uczyniłem i mam teraz spokój z niespodziankami od "energetyki".

(Pmiklas77) #15

Też mi się to dziwne zdaje nie mam żalu ,że za pierwszym razem przyszło wyrównanie 1500 istotnie wtedy rachunki były śmieszne po 20-30zł,ale potem płaciłem 5-6 krotnie większe od tych śmiesznych,a wyrównanie przyszło jeszcze większe o 300zł nowych sprzętów nie kupowałem jest wszystko co było, chyba że prąd drastycznie podrożał

(antiferno) #16

złodziejstwo i tyle ;]

(Pmiklas77) #17

Ktoś mi poradził,żeby sobie założyć licznik przedpłatowy czyli kupuje się prądu za określoną kwotę wpisuje się kod i działa bezpieczne to jest na pewno bo niespodzianki żadnej nie będzie,ma ktoś coś takiego ? co sądzicie o tym

(Karolekc5) #18

Sam nie mam, ale znam co maja, i wydaje mi się to kiepskim pomysłem. Prąd jest na tyle ważny z którego nie da się zrezygnować, lodówka światło.

(Jacob) #19

Wiesz nikt tego nie każe ustawiać na 50PLN - ale przecież można ustawić np. na 300 złotych i mieć pewność że nawet nie przekroczyło się tego progu - a jeśli tak się stanie można podnieść poziom o np. 50 PLN, ale powyłączać wszystkie zbędne urządzenia, wiedząc, że w tym miesiącu przyjedzie i tak duży rachuenk...

Powiem szczerze fajny pomysł, nie słyszałem o czymś takim, ale być może kiedyś mi się to przyda...