Radeon 3870 i 3850 w crossfire

masz zapewne płyte na czipsecie intela nie podłączysz na niej dwóch gforców, do crossfire radków trzeba mieć procka na 4GHz minimum po za tym w smarki się nie gra , ważne by dobrze w grach był skalowany obraz

Witam znowu wszystkich użtkowników.

Płyta nie chciała działać z geforsami (sprawdziłem u kolegi), dlatego dałem na gwarancję. Jaki czipset mam kupić żeby nowa płyta działała z np. 2x 260 GTX?

Edyt:

żeby działał jakiś procesor 4 rdzeniowy na tym czipsecie, bo może kupię nowy?

czesc kolego :slight_smile: widze ze wciaz po pol roku meczysz ten sam sprzet. ja Ci polece zakup komputeraz Optimus u mnie w lombardzie jest dzialaja na nim aplikacje pod DOS`em co jakisz czas sie wiesza i ma zepsuty przycisk reset. teraz podlaczylem do niego nagrywarke i odziwo nagrywa ale z bledami i nagrywa z predkoscia 0.5X za 600 zl bo kupisz tu w lombardzie na kupieckiej w zielonej gorze.

hmm albo inne wyjscie: daj sobie spokoj z tymi komputerami i kup na allegro Atari 65xe kiedys go mialem i nigdy sie nie zawieszal i nie trzeba go skladac bo to tylko klawiatura jest calym komputerem.

mam nadziej ze pomoglem pozdrawiam booka2

ok, dzięki za pomoc,

apropos kolegi i 4 Ghz to czytałem gdzieś, że 2 spokojnie wystarczy do croshire.

skalowany tzn. rozciągnięty do krawędzi monitora?

2x gtx 260 = 2x 4870, a żeby osiągnąć wszystkie fps’y jakie mogą dwa tak mocne radeony wyświetlić w cf potrzeba właśnie chociaż 2rdzeniowego procesora taktowaniem niedaleko 4GHz. Co do skalowania chodzi o różnicę między 1 kartą a 2, czyli poprostu aby cf działało, jest to kwestia sterowników.

tzn. ja mam procesor teraz dwa rdzenie i mają razem 4 gigaferców chyba… , a jaki sterownik najlepszy będzie do skalowania?

Sterownik najnowszy stabilny ze strony amd, taktowania rdzeni się nie sumuje, a 2GHz do cf to baaaardzo mało.

Aha, ale ja mam kartę chyba ATI, a nie AMD. Tak, ale ja mam 2 rdzenie z 2 gigefercami = 4 ghz :slight_smile:

jasne, nie wiem kto ci naopowiadał takich głupot :lol:

a powedz, jak połączysz dwa samochody ze sobą to ich prędkość maxymalna będzie ich sumą ?

nie wydaje mi się, tak samo jest z procesorami.

No masz rację… Czyli źle kupiłem tego procka? :confused:

Jeśli nie poczytasz troche i go nie podkręcisz to tak, źle kupiłeś procka.

btw.

Bez komentarza.

W lipcu 2006 ATI zostało przejęte przez AMD

co nie zmienia faktu że marka ATI została zachowana i tak się nazywają karty

Ale strona jest amd (i własnością i w adresie game.amd.com ) o co właśnie chodziło na początku…

Tu masz konfig kart do CrossfireX : http://game.amd.com/us-en/content/image … _chart.jpg

Mariosti

no jak ktoś pisze tak

Aha, ale ja mam kartę chyba ATI, a nie AMD

to ma rację,to że firma AMD przejeła ATI do tego nie ma nic.Palit ile poprzejmował i się jego karty nie nazywają palit wszystkie.A czarno na białym na stronie AMD/ATI jest napisane

ATI products

Game.amd zostały strworzone w innym celu niż to ujmujesz ale to nazwa już wskazuje

http://ati.amd.com/products/index.html

PS. tak samo można się sprzeczać że Volvo,lincoln,mazda itd to FORD bo jest właścicielem.

@maxforce

Z łaski swojej czytaj posty na które odpowiadasz i przestań robić to co właśnie teraz robisz. Niczego to nie wnosi, a jest irytujące.

Ok, dzięki wszystkim, poczytałem o procesorach i o tych crossfire (19692211) dzięki za link :slight_smile:

Pomyślałem, że zapłacę w serwisie i żeby mi zrobili, a ja im powiem jaką chcę wydajność, bo nie rozumiem połowę z tego wszystkiego…

Edyt: jaki najlepszy system do crossfire?