Radeon 4850 1GB vs Radeon 4870 512MB

Która karta jest według was lepsza, bo mam dylemat ktorą wybrać. Chodzi o to żeby wytrzymala przynajmniej 2-3 lata. Jezeli taki temat był prosze mnie odesłać.

4870 , 1024 mb rzadko sie sprzydaja

Żadna tyle nie wytrzyma…

Ale jak już, to bierz HD 4870.

A nie zabraknie mi ramu na przyszłość ? Jeśli miałby ktoś jakieś testy porównawcze to prosiłbym o wrzucenie, bądź link bo ja nie mogę znaleźć.

chodzi, o to że te 1GB ramu w ogóle się nie przydają w rodziałce poniżej FullHD, czyli w np. 1440x900 czy masz 1GB czy 512MB ot nie ma żadnej różnicy, i oczywiście HD4870 jest wydajniejszy od HD4850 o jakieś 15-20% i ma wydajniejsze chłodzenie :wink:

HD 4850 ma za małą przepustowość pamięci do 1GB, więc ***JNJN mu to da. Poza tym musisz mieć w-kosmos-wywalony-monitor.

HD 4870 jest średnio o 20% szybszy przez zastosowanie w kij i jeszcze szybszą pamięć DDR5.

Czyli nie powienien się za bardzo przegrzewać bo słyszałem że nowe radki się grzeją strasznie.

grzeje sie 4850 ale 70 nie a poza tym mozna kupic chlodzenie za 50-70 dych i juz jest spoko

Przy kartach patrzy się na taktowanie GPU. 512mb to jak na razie bardzo wystarczajaca ilość i ja brałbym 4870, a nad 1GB się nie zastanawiał.

Te karty grzeją się tak jak są ustawione. Wentylatory chodzą na niskich obrotach dzięki czemu są ciche. A negatywnych skutków poza psychicznymi i mniejszą podatnością na podkręcanie ich temperatura pracy nie ma. Jeśli to przeszkadza to można programowo podnieść obroty wentylatora.

Bierz 1 GB, wydajniejsza…

:hahaha:

Bez komentarza.

1GB nic nie daje.

Może i jestem ciemna masa, więc wytłumacz mi, czym się różnią ?

ta

HD 4850 ma za małą przepustowość pamięci do 1GB, więc g... mu to da. Poza tym musisz mieć w-kosmos-wywalony-monitor.

HD 4870 jest średnio o 20% szybszy przez zastosowanie w kij i jeszcze szybszą pamięć DDR5.

masz choćby to co napisał Darth ReX , a więcej informacji siedzi w google

kriz czy ty rozumiesz co czytasz ??? 8-[

Napewno więcej niż ty…

Kriz , i tak nic nie wykorzysta tego 1GB, taki pic na wodę, natomiast 4870 ma szybsze GPU.

to po co sie pytasz jak bylo wszystko napisane :^o

na www.benchmark.pl niedawno czytałem testy Radków 4850… Asusa TOP, Sapphire Toxic, Asus 1GB, i chyba jeszcze zwykłego HD4850… chyba to był Gigabyte… nie pamiętam czy to było wszystko w jednym artykule czy w dwuch osobnych ale wyszło na to że 1GB do tych radeonów jest kompletnie niepotrzebny bo w testach wychodziło praktycznie bez różnicy (a karta drożasza o jakieś 150zł) co do pozostałych to Asus TOP był najlepszy a minimalnie wolniejszy był Toxic