Radeon 4850 Brak Obrazu

Witam. 

 

Kupiłem kartę graficzną Vortexa RADEON 4850 1 Gb DDR5 no i mamy problem… 

Otóż ten sam problem miałem z wcześniejszą kartą graficzną ( GT 9500 , którą odesłałem ) a mianowicie Wpinam kartę, podłączam dodatkowe zasilanie ( Mam takie w zasilaczu i na osobnej przejściówce molex ) Włączam komputer i nic…Windows się włącza normalnie słyszę uruchamiające się skype itp alee monitor ni dyga…Jest jak by w trybie uśpienia…proszę o pomoc bo do jutra muszę to zrobić.Proszę nie pisać, że karta nie sprawna gdyż była sprawdzana na innych komputerach.Co do zasilacza specjalnie do tego kupiłem wczoraj Chiefteca 450W.Reset CMOS robiłem…to nic nie daje.W BIOSie nie mam opcji zmiany graficznej na pci-e i wyłączenia integry iż ja mam nowego BIOSa Amierican Megatrends R01 C2. Proszę o pomoc bo ja już nie wiem co robić…Aha bo bym zapomniał, Monitor mi nie reaguje gdy wepne w tą kartę kabel od monitora a gdy wypnę i wepnę w zintegrowaną to normalnie działa…Dziś kupiłem specjalnie przejściówkę DVi > D.Sub ale gdy wpinam pod tą przejściówkę to na monitorze mam " no signal ". :frowning:

 

Windows 7 32 Bit. 

płyta główna Mcp 73 ve

 

Przepraszam za bledy ale spiesze sie.

 

Może inna plyte glowna ? jezeli tak to prosze mi podac jakas dobra pod ddr2 uzywana do max 150? to sobie gdzies znajde i kupie

Jaki zasilacz ?,może on nie daje rady,marka jest ważna,jeśli to jest jakiś noname to nie da rady dostarczyć mocy

Może przejściówka molex jest przepalona/uszkodzona? Mi się kiedyś w takiej przejściówce 2 razy przepalały kable.

Specjalnie do tego kupiłem Cherfiec 450w ! Przejściowki mam w zasilaczu jak i osobną no ale sądobre…Ciekawostka jest taka, że wczoraj wyłączałem komputer i włączałem tak pare razy i kartą załapała a dziś męczę się z tym od rana i ni hu hu …gdy kartą załapała wyskoczyło takie okienko ( to samo mam normalnie jak chce wejsc w tryb awaryjny ) 

Na innej płycie głównej karta działa bez żadnych problemów ? Jeśli tak to płyta główna jest na pierwszym miejscu do wymienienia.

Ojej ;( A jaka płytę główną by mi polecili do 100~~ 150 zł max? oczywiście używaną( najlepiej pod ddr2 iz takie pamieci aktualnie posiadam) ( i procesor intel pentium d cpu 340 2x ) …głownie chce pograc w gta 4 itp…

Dla Pentium D nie opłaca się wymieniać płyty głównej. Taka będzie dobra, tylko dla socketu 775 więcej niż 80 zł za płytę główną bym nie dał :wink:

Niestety taki procesor mam aktualnie i nie wiem kiedy go wymienię a czy ta płyta w przyszłości pociągnie jakiegos quada albo cora i3 , i5 ? jezeli nie to moze jakas inna w podobnej cenie? bo chce w przyszlosci jakiegos lepszego procesorka  4 RDZENIOWEGO zamontowac

Socket 775 obsługuje maksymalnie Quady. Jaką kwotę mógłbyś teraz wydać maksymalnie? Bo mógłbyś kupić płytę główną na sockecie 1150 + wydajny 2 rdzeniowy procesor. A w przyszłości wymiana na i5 będzie możliwa. 

Dopiero gdzieś za miesiac max dwa miesiąca.Tak myślę może kupić jakaś płytę główna odrazu z procesorem ? Do 300 zł ? może jaki procer by się trafił 3/4 rdzeniowy? No i oczywiście żeby ta karta na tym działała :P 

Ten komunikat, ktory dołaczyłeś mówi, że w systemie jest ustawiona za wysoka częśtotliwość  odświeżania poziomego dla monitora (jest 75Hz a dopuszczalny przedział to 30-70 Hz). Prawdopodobnie namieszaliście coś w ustawieniach sterowników grafiki (ty albo system). Inna możliwość to wadliwy sterownik karty grafiki. Jeśli komputer uruchamia ci się w trybie awaryjnym , to z jego poziomu odinstaluj sterownik karty graficznej, zrestartuj komputer i zainstaluj streownik ponownie (najlepiej inną wersję - nowszą lub starszą). Jeśli nie możesz uruchomić trybu awaryjnego, to prawdopodobnie elektronika monitora jest uszkodzona. Możesz to sprawdzić podłączając inny monitor. (Opss… nie zauważyłem, że na integrze monitor działa prawidłowo)

Tak na integrze działa prawidłowo ale co z tego ? Nawet normalnie na integrze nie otworze trybu awaryjnego bo to samo wywala…