Radeon 4850HD - wysoka temperatura


(system) #1

Witam. Jestem posiadaczem notebooka Advent 6555. Mój problem polega na tym, że mam wysokie temp. na grafice. W żadne gry, w które oczywiście dodam grałem ok. 2 miesiące temu bez żadnych problemów, teraz nie mogę pograć bo grafa się przegrzewa i lapek się wyłącza. Taka jest temp. gdy przeglądam jedynie internet -> http://img25.imageshack.us/i/beztytuuztq.jpg/ . Martwi mnie to, że Everest pokazuje 30% wentylatora karty. Próbowałem już RivaTuner regulować obroty wentylatorów, ale w ogóle mam problem z jego odpaleniem na Win7 x64. W Catalyst Control Center z najnowszymi sterami mam również opcję podkręcenia wiatraków, ale nie mogę zmienić na żadną wartość. Ktoś ma jakieś pomysły? Jutro wrzucę również zdjęcie "wnętrza" laptopa, bo mam wrażenie, że jeden kabelek się odczepił i kompletnie nie mam pojęcia, gdzie go podpiąć. Może tak było od początku, nie wiem. Dodam również, że nie jest to wina oprogramowania, bo formatów posypała się masa i zabawy ze sterami, za każdym razem jest wysoka temp. Proszę o pomoc, z góry wielkie dzięki za zainteresowanie.


(JNJN) #2

A jak tam chłodzenie lapa ? nic nie kombinowałeś - może zabrudzone, nie działa ?


(Michal Kolatek) #3

Chłodzenie czyściłeś?

Chłodzenia turbinowe dobrze się czyści sprzężonym powietrzem

http://www.cooling.pl/ag-sprezone-powie ... 51980.html

http://www.asus-polska.pl/serwis/docs/a ... czenie.pdf

(przy czyszczeniu zablokuj palcem wentylator żeby się nie obracał, lub go odepnij od płyty gł, taki wentylator może zacząć działać jak prądnica)

I zmień pastę na coś lepszego niż fabryczną

http://www.cooling.pl/zalman-zmstg2-pas ... 51743.html


(system) #4

Laptop był czyszczony sprzężonym powietrzem, wszystko jest ok oprócz właśnie grafiki.


(T Luk) #5

A pasta zmieniona?


(system) #6

A ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie ją nałożyć?


(Michal Kolatek) #7

GPU smarujesz nową pastą (przy okazji można proca i mostek), jak nie wiesz które to GPU to masz zdjęcie (czarna kostka z napisem Nvidia)

Na kościach pamięci i mosfetach będą thermopady (na zdjęciu jest jedna sztuka na kości pamięci), tego nie zamieniaj na pastę, staraj się tego nie dotykać, jak byś je zniszczył, co nie jest łatwe to zmierz suwmiarką jaką miały grubość np

http://www.cooling.pl/phobya-thermopad- ... ategory=44

Starą pastę trzeba zmyć np zmywaczem do paznokci opartym na acetonie (bez innych dodatków jak np olejki) lub alk izopropylowym

http://www.cooling.pl/advanced_search_r ... pa&x=0&y=0

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1241008.html