Radeon 4870 wykrywa 756.3 MB

Siema, mam problem iż gry zaczęły mi chodzić gorzej niż wcześniej. Po aktualizacji sterowników do 12.1 i 12.2 wykrywa mi 756.3 MB a posiadam kartę 1GB wcześniej było wszystko okej na sterownikach z płyty i gry wyciągały więcej fps. Niestety nie mogę już wrócić do tamtych sterowników ponieważ wyskakuje błąd ze nie wykrywa karty… tak samo dzieje się z innymi sterownikami, działają tylko te najnowsze które są widocznie za mocne do mojej karty. Co mogę zrobić aby było znów wszystko w porządku?

Hmm… próbowałeś użyć przywracania systemu? Skoro ci wywala błąd, że nie może zrobić downgrade’u sterownika to może w rejestrze gdzieś się zawieruszył jakiś wpis i blokuje ci tą możliwość. Skorzystaj z ostatniego punktu przywracania i po tej czynności spróbuj ponownie zainstalować drivery 12.0, albo po prostu poczekaj 2 tygodnie aż AMD wypuści nową wersje 12.3, może się do tego czasu połapią, że czegoś nie dopracowali w 12.2

Możesz spróbować sterownika 12.3:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=2858

Jest to wersja jeszcze bez certyfikatu whql. W przypadku niektórych konfiguracji mogą wystąpić problemy z wykrywaniem karty. U mnie np zainstalowały się bez najmniejszego problemu i tak samo wykryły kartę.

Nic nie dały te sterowniki, dokładnie to samo jest. A z przywracaniem systemu to próbowałem już i nic nie dało. Nie rozumiem dlaczego nie mogę zainstalować starszych sterowników…

Możesz wymusić instalację starszej wersji sterownika poprzez zainstalowanie go za pomocą menedżera urządzeń.