Radeon 6850 Spadki fps w Bf3

Siemka Niedawno przyszła mi nowa karta graficzna a mianowice hd radeon 6850 1gb Wind force

gdy gram w bf więcej niz 20 minut to sa straszne spadki fps tzn. mam około 50 fps na wysokich detalach a nagle 12 …

Parametry kompa:

procek quad core q9300

zasilacz chieftec 500W

ram 2x2 gb 800 mhz

Karta graficzna radeon 6850 gigabyte

Temperatury w IDLE

Procek 55-60

Grafa 45-48

Gdy gram w bf 3

procek 75- 78

grafa 65 -68

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ; )

Temperatury podaj w stresie

prcesor w idle 75 ,stress 90 + sprawdź dokładnie chłodzenie może się rozszczepiło(odstaje) albo pasta termo-przewodząca straciła swoją właściwość .Podkręcałeś procesor,masz wyłączony speedtrap?

Napisalem ze jak gram w bf (czyli w stresie)

Procka 75-80

grafy 65-68

zle zrozumiales Temperatura procesora w stresie to

75 -80 stopni (skacze)

a karty graficznej 65-68 stopni

nigdy nie podkrecalem procka ani nic z nim nie robilem pasta nie jest taka stara zakurzony tez nie powninien byc ale zamówilem wczoraj nowa paste zalman stg 2

sorki po prostu napisałeś IDLE a to jest spoczynek .Co nie zmienia faktu że na procesorze jest za wysoka temperatura .optymalna temperatura powinna być 60-65 .Może to powodować spadki.Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej,defragmentacja dysku ,czyszczenie śmieci np: Ccleaner .

Sterowniki do karty mam najnowsze pobrane ze strony producenta zaraz wezme sie za porzadki ; D

Niestety defragmentacja ani Ccleaner Nie pomogło…

macie jakies inne pomysły moze to nie przez temperature

?

Dodane 07.08.2012 (Wt) 12:28

Nikt nie pomorze?

Niestety, Mazowsze.

A na poważnie, proponowałbym przetestować komputer w taki sam sposób w jaki testuje się go po podkręcaniu któregoś z podzespołów, czyli pobrać program który go obciąży. Z tego co się orientuję, 3dMark obciąży kartę graficzną, tam na bieżąco pokazuje Ci FPS więc możesz to sprawdzić, myślę że pomoże to zdiagnozować chociaż czy problem leży po stronie sprzętu, czy może gry.

czy wymieniłes paste? zastosuj zalman stg mx2 / 3 / arctic silver 5

oczywiscie mowa o paście na procku - gdyż temperatura jest nieco za wysoka i moze powodowac spadki fps

Zamówilem Paste Lecz Jeszcze Nie przyszla Napisze czy pomoglo jak wymienie ; )

no więc daj znać po wymianie bo jest prawdopodobieństwo że temperatury są prowoderem takiego zachowania

Hej. wymienilem przed chwila paste termoprzewodzaca i to nic nie dalo… temperatury w stresie procka to 65 a w spoczynku 55

i dalej sa spadki fps … co robic?

A moze po prostu za duzo programow w tle powylaczaj wszysto do minimum jaki system? Ile ci ram zabiera system ile jest wolnego?

Pomoglo :

Reinstal gierki ; )

dzieki za wszystko ; )