Radeon 6870 to dobra karta?

Witam.Mam juz kilka tematow na temat karty graficznej ale tym razem chodzi o mojego kolege.Moje pytanie brzmi:czy karta graficzna Asus Radeon HD 6870 DirectCU 1GB DDR5 i procesor Intel core i-5 760 2.80Ghz i 4GB RAM GOODRAM to dobry sprzet do Battlefield 3,GTA IV,i innych nowych gier? Chodzi mi o plynny fps,czy nie bedzie mozolnego “doczytywania” sie tekstur oraz zacinek ? Z gory dzieki :slight_smile:

Tak.

A oplaca sie dolozyc do wersji 2 GB ?

Jeżeli używasz bardzo wysokich rozdzielczości i zawsze ustawiasz antyaliasing na maksymalne, może się przydać.

W innym wypadku nie widzę większego sensu.

Ja mam i gram we wszystko na ultra. Tylko w gta4 i la.noire koszmarnie klatkuje ale to już przez mój procek. Przy i5 powinno być ok

A czy opłaca sie pozbierac i kupić Saphhire radeon 6950 2 GB? Bo gdy moj kolega mial R6850 to w GTA IV i Battlefield 3 mozolnie doczytywaly mu sietekstury i czy jakbym mial tego asusa R6870 to by sie cos zmienilo czy lepiej pozbierac do R6950 ?

Moim zdaniem już bardziej opłaca się inwestować w serię 7xxx, np. HD7850.

A mozolne doczytywanie się tekstur na 6850, cóż… Może to była kwestia nieaktualnych sterowników?

Dobra może zainwestuje w R7850 2 GB ale pytanie czy moj procesor da rade na tej karcie ? I czy bedzie widac duze roznice pomiedzy R6850 1 GB a R7850 2 GB ? A i jeszcze jaka firme polecasz ?

Po co Ci 2GB?

Ponieważ słyszałem że posiadając wersje 2 GB tekstury sie szybciej wczytuja ale moge sie mylic nie znam sie na kartach graficznych