Radeon 6870 wyłączanie się obrazu podczas grania

Witam ,otóż mam problem z grafą (gigabyte radeon hd6870 windforce x3) . Jak gram w gry z lepszą grafą typu crysis 2 ,cod BO i inne to wyłącza mi się monitor ,słyszę że gra działa ,ale nie da się nic robić ,a więc tutaj działa tylko twardy reset . Raz po takim czymś wyskoczyło mi że nie udane OC ,ale ja nic nie podkręcałem. Próbowałem crysisa 2 na 100% szybkości wentylatorów ,wydaje mi się że trochę dłużej się nie wyłaczał ale i tak się wyłączył po jakimś czasie . Powiedzcie mi czy to może być przyczyna tego jak zamontowałem tą grafe ? Jest bardzo duża i musiałem ciąć sanki od dysków twardych i dałem ją na slot przez co chłodzenie jest pare cm od podstawy obudowy .Dodam ,że co jakiś czas jak sprawdzałem temp. w sterowniku catalysta to nie zauważałem żeby przekraczała 70 stopni i po chwili siedzenia na pulpicie temp. znowu spada do 4x stopni,no ale przecież nie będe co pare minut minimalizował i czekał aż się ochłodzi. Zamierzam w najbliższym czasie kupić nową obudowę ,droższą ,ale czy to na pewno pomoże ? Proszę o jak najszybszą pomoc . Pozdrawiam

Zasilacz? Marka? Moc?

Grafikę kupiłeś nową czy używkę?

Grafika 100% nówka na gwarancji ,zasilacz jeszcze sprawdzę czy na 100% ModeCom MC-530 Carbon ,ewentulanie ModeCom MC-620 Carbon (530wat lub 620wat)

no więc zasilacza nie możemy się czepiać… :slight_smile:

Sterowniki do grafiki instalowałeś z płyty dołączonej do sprzętu czy samodzielnie z internetu? Eliminując zasilacz spróbuj zainstalować inną wersję sterownika. Miałem podobną sytuację ze swoją grafiką. Mój komputer w grach działa bez zarzutu, ale w teście 3Dmark 2006 monitor wyłącza się stale w tej samej scenie. Przypuszczam, że to wina sterownika, ale nie aktualizowałem go, bo poza tym testem wszystko jest w porządku.

Może to monitor? Mnie też przytrafiały się przypadki, że się wyłączał a pomogło… zmniejszenie jasności. Komputer to jednak dziwna maszyna.

Gdyby to była karta to już (chyba) prędzej się tekstury się sypały czy coś.

Sterownik grafiki, monitor lub niewłaściwy montaż karty, skoro kolega pisze, że przerabiał wnętrze, bo karta była za duża. Zmiana obudowy raczej nie pomoże, chyba że kupisz dużą i normalnie zamontujesz kartę, bez przeróbek wnętrza

Z monitorem mam problemy od czasu win7 . Na starym kompie z xp był ok ,ale teraz co jakiś czas się wyłącza. Był pare razy w naprawie i nic nie poradzili ,powiedzieli, że na to trzeba by zmienić główny element monitora. Ale to raczej nie monitor ,bo jak raz grałem w coda 4 na configu z dużymi detalami i wolniej ustawionym chłodzeniem to mnie wywaliło ,przez ts-a mogłem gadać z nimi ,ale w grze dostałem 999 ping(czyli że musiało mi wywalić coda ,tak myślę )chociaż dzisiaj przy crysisie dźwięk dalej był gry więc nie wiem sam ;/mam zamiar wymienić obudowę i monitor.

No więc jeśli pojawiły się problemy z monitorem po przesiadce na win 7, to mamy chyba przyczynę. Trzeba wszystko opisywać. Niektóre monitory mają własne sterowniki dołączone na płycie. Spróbuj zainstalować ten sterownik, zamiast standardowego. Ja oczywiście zawsze instaluję sterownik firmowy LG. Jak masz stary monitor i serwis sygnalizował wymianę jakiegoś modułu, wymień ten monitor na nowy model

Instalowałem sterownik z płytki i ze stronki i to samo jest ,ale myślę że to nie ma nic do rzeczy ,bo przed tym radkiem miałem jeszcze radka integre hd4520 czy coś takiego z win7 i też był ten sam problem z wyłączającym się monitorem ,ale nie z grami ;/ dlatego dalej sądzę że to problem z grafiką

No ale jak masz podobny problem na dwóch grafikach /nieważne czy to gry, czy nie/ to grafikę należałoby wyeliminować i postawić na monitor. Zainstaluj oryginalny sterownik od monitora, jeśli taki masz, jak nie pomoże to poszperaj w opcjach monitora /zmniejsz jasność, jak sugerował porzedmówca/ lub wymień monitor. Najlepiej to podłącz inny, dobry monitor i sprawdź, będziesz miał odpowiedź

Hmmm… Wydaję mi się ,że odchodzimy od tematu . Monitor ma osobny problem i tak na prawdę to przestałem się nim przejmować ,co prawda trochę wkurza ,ale wiem że go niedługo wymienię . Jednak na prawdę martwi mnie ta grafika ,bo nie pogram sobie w lepsze gry . Gdy monitor się wyłącza to ta dioda (power) miga chyba tak jakby był komp wyłączony i mogę go wyłączyć i włączyć (monitor) ale to nic nie daje ,bo dalej jest ciemno . Czy na prawdę monitor może mieć aż tak kluczowe znaczenie ?

Dodane 02.05.2011 (Pn) 22:43

Hmmm… Wydaję mi się ,że odchodzimy od tematu . Monitor ma osobny problem i tak na prawdę to przestałem się nim przejmować ,co prawda trochę wkurza ,ale wiem że go niedługo wymienię . Jednak na prawdę martwi mnie ta grafika ,bo nie pogram sobie w lepsze gry . Gdy monitor się wyłącza to ta dioda (power) miga chyba tak jakby był komp wyłączony i mogę go wyłączyć i włączyć (monitor) ale to nic nie daje ,bo dalej jest ciemno . Czy na prawdę monitor może mieć aż tak kluczowe znaczenie ?

Kluczowe znaczenie? W komputerach zawsze może wystąpić jakaś niekompatybilność sprzętowo-programowa. Podłącz inny monitor, to najlepszy test przed zakupem nowego

Hmmm… No to z tym może być problem ale postaram się jutro coś załatwić . Jeśli ktoś wymyśli jeszcze coś innego to piszcie ,każdy pomysł jest dobry ;]

Zefirson , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Teraz to już w ogóle mam problem z monitorem . Tak jak radziliście próbowałem zmieniać różne ustawienia itd. jasności ,kontrasty i inne . Nic nie pomogło . Wtedy natknąłem się na rozdzielczość i częstotliwość ,nie chciałem za bardzo tego ruszać ,żeby nie poprzestawiać sobie ikonek itp. no ale ruszyłem częstotliwość i się zaczęło . Co włączę monitor to się zaczął wyłączać . Ciągle włączając na sekundę udało mi się zmienić na 800x600 rozdziałkę i to pomogło ,ale teraz nie mogę wrócić do optymalnej 1280x1024 ;/ i odświeżanie musi być 75 a nie 60(optymalne). Teraz to ja już sam nie wiem co mam zrobić . Zainstalowałem sterownik z płytki dołączonej do monitora i nic to nie dało . Monitor SyncMaster 720n. Zauważyłem ,że na innych forach jest już wiele takich przypadków ,jedni piszą że to problem z guzikami panelu inni ,że kondesator . Mój monitor był w serwisie chyba z 4x ,z początku nic nie było ,dopiero za którymś razem zobaczyli to i została wymieniona jakaś część ,ale to też nie pomogło . Ale co do głównego problemu ,wątpię czy tak na prawdę to wina monitora ,bo przecież słychać tak jakby ściętą grę ,bo nie można strzelić ani nic . Zamierzam jeszcze zagrać w oknie i dać sterownik catalysta na wierzchu żeby obserwować temp.

EDIT: no ale z tą rozdziałką to nie sprawdzę temp . Jutro będę miał jak sprawdzić na innym monitorze . Jeszcze tak sobie myślałem ,że skoro jakieś procesy zostają ,to może włącza się jakiś save mode ,albo cuś takiego ? I może da się to jeszcze wyratować jak się to zrobi ,a nie tylko “twardy” reset.