Radeon 9200 i włączenie S-video

Witam!

Zakupiłem w ostatnim czasie drugi PC (słaby, bo słaby, ale działa ładnie). Zainstalowałem na nim Xubuntu. Komp ma przeznaczenie czysto multimedialne i pełni fukcje domowego serwera. Postanowiłem podłączyć go do TV poprzez transmiter (na Windowsie sprawował się idealnie). Dźwięk przez Alsę działa idealnie, jednakże obrazu jako takiego nie ma. Na TV widać na zmianę zielone i niebieskie kawałki pulpitu, które przeskakują po ekranie. Próbowałem skonfigurować wyjście S-video xrandrem jednak żadna z porad znalezionych w internecie nie pomogła. Grandr (gui dla xrandra) także nie pomógł mi w konfiguracji. Podejrzewam, że problem leży po stronie kodowania obrazu z S-video (powinno być ustawione na PAL). Z góry dziękuję za sugestie. Dodam, że monitor pracuje w rozdzielczości 1920x1200. Nie bawiłem się z xorg.conf, ponieważ od czasu, gdy nie pełni on funkcji głównego pliku konfiguracyjnego X’ów i po paru wypadkach, gdy moje X’y odmówiły współpracy wolę sam nie kombinować.

PS. Korzystam z otwartych sterowników, ponieważ własnościowe do starych ATI nie działają na nowych X’ach :stuck_out_tongue_winking_eye:

hmm co do kodowania obrazu ja pamiętam miałem na swoim 9600 zworkę która przełączała ntsc na pal i odwrotnie

Cóż sprawdziłem, ale na karcie nie ma żadnej zworki. Ktoś ma jakieś sugestie?

hmm ponoć trzeba wgrać inny Flash do karty , takie coś znalazłem w necie :slight_smile: