Radeon 9200 sterowniki poszukuję

Tak jak w temacie - szukam najlepszych dla tej karty sterowników - i zanim ktoś powie coś w stylu"google", dodam, że chodzi mi o sterowniki sprawdzone, które z całą pewnością działają, kiedyś ściągnąłem Catalyst (nie pamiętam który) i nie działał, chociaż pisało, że obsługuje tą kartę, inny natomiast działał, ale czasami w czasie gry(po raz pierwszy w którymś z hitmanów) wyskakiwał komunikat “akcelerator grafiki został zresetowany” - tak że chcę jakieś, które w rzeczywistości działają, a nie tylko w teorii XD I było by fajnie, gdyby to nie były catalisty, bo mam do nich uraz ;p Teraz jadę na starych sterownikach, ale nie są nani najlepsze, ani najnowsze.

P.S. Czy istnieje jakiś program, który sam znajdzie najlepsze dla danego urządzenia drivery?

http://ati.amd.com/support/driver.html

wygeneruj sobie.

mam tę samą kartę co ty więc chyba mogę Ci pomóc :slight_smile:

A więc tak ostatnia wersja sterowników Catalyst która działa z Radeonem 9200 to wersja 6.5, ta wersja jednak u mnie nie chodziła stabilnie więc lepiej moim zdaniem jeżeli decydujesz się na sterowniki Catalyst zainstalować poprzednią wersję - 6.3.

Możesz także użyć sterowników OmegaDrivers bazują one na Catalyst ale według mnie chodzą nieco lepiej więc najlepiej zainstalować właśnie je,( do pobrania znajdują się tutaj --> http://www.omegadrivers.net/archive.php) ściąg i zainstaluj wersję oparta na Catalyst 6.3 (22.6MB Radeon Omega Drivers 3.8.231 (Catalyst 6.3) Windows 2000/XP DOWNLOAD), komunikat “akcelerator grafiki został zresetowany” może nie być winą sterowników a programu (Gry) miałem podobnie : komunikat ten otrzymywałem zawsze po zamknięciu programu dev-c+

Dzięki :wink: A co do komunikatu, to powody mogą być różne, od zbyt sfatygowanej karty, po drivery, ale raczej nie przez grę, bo ta sama chodziła mi niegdyś bez problemów, a poza tym w co najmniej 2 różnych wystąpił ów problem - najśmiejszniejsze jest to, jak go rozwiązałem w hitmanie; po prostu ustawiłam w opcjach graf. wszystko na max. XD

Powiedz tylko Trance, jak ja mam to ściągnąć bo jak klikam w download, to wyświetla się stronka, z której mogę przeprowadzić “darmowy skan komputera w poszukiwaniu błędów w sterownikach” o ile jako tako dobrze to przeczytałem:

Jest kilka wersji, a pod każdą to samo, jeżeli po prostu kliknę samą nazwę sterownika, wychodzi do strony głównej :(.

Na razie spróbuję użyć wygenerowanego, z linku technik_elektro, i się zobaczy.

najlepsze sterowniki dla tej karty graficznej, to ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika najpierw odinstaluj obecny (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVER, bądź OMEGA DRIVER /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

a spróbuj klinknąć nie w “Run a FREE Scan for Radeon Omega Driver 3.8.421 (Fixed) related errors” tylko w nazwę sterownika który chcesz ściągnąć (np. Radeon Omega Driver 3.8.231) to tekst 6 linijek powyżej “Run a FREE Scan for Radeon Omega Driver 3.8.421 (Fixed) related errors” :slight_smile:

Teraz idzie - musiał jakiś błąd być, bo wczoraj gdy tak robiłem, wyskakiwało na stronę główną :slight_smile:

Jeszcze jedno, w menegerze urządzeń, w zakładce karty graf. wyświetla mi 2 urządzenia - Gigabyte Radeon 9200 i Gigabyte radeon 9200 - Secondary O co w tym chodzi? Ja się kompletnie nie znam na Hardware ;/

Czy jeżeli instaluję new sterownik, mam odinstalować stary z obu urządzeń?

Ja mam podobny problem tyle że z ATI radeon 9550 :? czy mogłby mi ktoś polecić jakieś dobre sterowniki? Zanim zrobiłem ostatni format miałem jakieś sterowniki na których Gothic 3 śmigał w rozdzielczości 1024x768 w średnich detalach xD. Fakt, że sie wyłączam ale mozna było w coś pograć chociaż. Pomózcie chce dokończyk Gohica… :mrgreen:

Sory ale nie chciałem zakładać już nowego tematu i zaśmiecać forum…

Proponuję się dostosować do rady, którą sam otrzymałem, mianowicie sprawdzić ostatnią wersję sterownika obsługującego ową kartę, a potem zassać catalyst’a albo OmegaDriver, z linku powyżej :slight_smile:

Do tej karty też instaluj te same sterowniki, u qmpla na tej same karcie chodzą w porządku, poza tym sytuacja ma sie podobnie jak w przypadku 9200 - te stery to jedne z ostatnich jakie w ogóle dasz radę zainstalować…

Jeżeli masz Catalyst zainstalowane usuń je, a dopiero potem instalacja nowych (Omega)

A czy jakieś sterowniki są w stanie sprawić, ażeby kotor 2 poszedł na owym radeonie? Bo rzekomo powinien, ale nie chodzi, a mam najnowszą wersję gry, więc wina tkwi wyłacznie w słabej karcie - czy raczej jej rodzaju, bo kotor z radeonem się nie lubią.:frowning:

Wszędzie, gdzie pytam radzą mi, bym sterowniki zainstalował inne, ale ja próbowałem już chyba wszystkiego, zarówno nowych, jak i starych, więc jakie, pytam, mam instalnąć?

Ale ten motyw z 9200 secondary to chodzi o obsługę 2 monitorów - ja miałem MSI RX 9250 i to samo było. secondary tyczy sie obslugi drugiego monitora i nie jest uzywane przez ciebie bo masz 1 monitor

Witam,

czy ktoś może ma sterowniki do 9200 pod Viste? bo zainstalowałem Viste i działanie na rozdzielczości 1024x768 jakoś mnie nie zadawala, wszystko jest dla mnie za duże :smiley:

Sterowniki do Windows 7 (Vista) Kart Graficznych RADEON 9250/9200 oraz:

RADEON 7000

RADEON 7200

RADEON 7500

RADEON 8500

RADEON 9000

RADEON 9100

RADEON 9200

RADEON 9250

Jak w Menadżer urządzeń jest żółty znak, to wskazać i uaktualnić z tych sterowników Windows 7 i restart kompa - i dalej już tylko cieszyć się starą kartą która nadal chodzi w AGPx8.

http://depositfiles.com/files/1ttnrn3u6

oraz:

http://rapidshare.de/files/49041807/Ste … 7.rar.html

Wie ktoś czy na tej karcie można w jakikolwiek sposób uruchomić aero w windows 7?

Dajcie jeszcze raz sterowniki pod Windows 7 bo tamte linki wygasły