RADEON 9250 (128 MB) czy GeForce 3 Ti/450 (64 MB)?

Witam.

Otóż mój problem polega na tym, iż po zmianie 64-megowego GeForce’a 3 na 128-megowego Radeona, taka gra jak np. PES 6 zaczęła po prostu przycinac…

Przy GeForce’u za bardzo nie majstrowałem, a gra chodziła malinowo, zaś po zmianie na RADEONA mocno się napociłem i mimo 128 MB i podkręceniu w Biosie wszystkiego na maxa gra nadal się tnie…

Może to wina, że nie wiem jak włączyc w RADEONIE “Zapis AGP”, bo nie widzę tego ani w Biosie (mam płytę K7VT4A+, zaś po ustawieniu tego na ON w sterownikach ATI w “SMARTGART” “Zapis AGP” (nie mylic z “Szybkim zapisem”) wraca po restarcie do OFF-u".

P.S. Sterowniki mam najnowsze. A po wgraniu Omeg do ATI gra PES już w ogóle nie chce odpalic (ale tylko graficznie, dzwiek słysze).

No i pytania mam dwa.

  1. Czy ktoś wie jak włączyc ów “Zapis AGP”?

  2. Czy może po prostu 128-megowy Radeon 9250 jest gorszy od 64-megowego GeForce’a 3?

Pozdrawiam.

Ad. 2 - Całkiem możliwe, ta karta nie nadaje się do grania, jest słaba i tyle.

tak jest gorszy i to znacznie. Można nawet wydać opinie o GF-3 że to seria limitowana która miała podbudować “nvidie”

zainstaluj tą wersje sterów OMEGI: rad_w2kxp_omega_38252

jest to ostatnia wersja która była dedykowana dla tej rodziny radków //nowsze już się nie nadają i powodują wiele błędów u tej klasy kart

a co do porównania radka z tym geforcem to ludzie wy naprawdę nie macie pojęcia a się wypowiadacie

ten Radek wypada o wiele lepiej od tej marnej Gf 3

//jestem informatykiem i na co dzień pracuje w serwisie komputerowym

z własnych obserwacji wiem ze radek 9250 będzie o ponad 40% bardziej wydajny od gef3 /no chyba że twój radek jest uwalony/

zainstaluj tą omegę /tą wersje co napisałem/— Pozdro

p.s. sam osobiście posiadam radeona 9200se Sapphire

co prawda gry mnie nie kręcą ale na tej grafice całkiem nieźle dzialał Pain killer czy max payne

ale nie oszukujmy się ta klasa kart graficznych w obecnych czasach moze jedynie nam służyć do prac biórowych

zapomniałem dodać radeon 9200 jest na tym samym poziomie co gf 5200

nie obraź się i nie jest to ubliżenie ale jak mamy takich informatyków to “szkoda gadać” zresztą sam sie o tym niedawno przekonałem , z racji tego że nie było mnie w kraju a kobicie komp nawalił kazałem zanieść do serwisu , po miesiącu trzymania kompa serwis stwierdził że płyta gł do wymiany więc kazałem kompa w piwnice walnąć , przyjechałem do kraju i wziąłem sie za swojego kompa okazało się że tylko pamiątka (na gwarancji) jest uwalona i karta dzwiękowa na pci którą prawdopodobnie serwisant swoimi gubymi paluchami uszkodził a nie jestem informatykiem tylko ślusarzem/mechanikiem , pozatym dalej obstaje przy swoim że GF3 przewyższa swoimi możliwościmi (nie paramertami) karte R9200 i nawet gf5200 który to wyłacznie nadaje się do biura (word, excel , internet) i prawie absolutnie do żadnej gry w przeciwieństwie do GF3 na której to nawet nie nowa ale wymagająca gierka farcry bardzo ładnie działała , niestety ale ta gierka na gf5200 praktycznie nie działa lub działa tragicznie.

zresztą mamy potwierdzenie.

powyżej podana wersja Omeg uleczyła “czarnosc” obrazu, ale gierka nadal tnie… wniosek chyba z tego taki, że Radeon jest po prostu gorszy…

Mam za to jeszcze jedno pytanie i jest ono skierowane do posiadaczy/znawców GeForce’a 3 Ti/450.

Czy wiatraczek na karcie powinien się kręcic? Bo mam wrażenie, że kiedyś się bezproblemowo kręcił, lecz obecnie jest wyraźnie jakoś mechanicznie zablokowany, nie można nim nawet drgnąc(!). Dodam jeszcze, że komputer z taką kartą pracował długi czas, niemniej jednak wydaje mi się, że ten wiatraczek kiedyś zablokowany nie był…

Dzięki za odp. i pozdrawiam.

tak wiatrak ma się kręcić , powinien wystarczyć sam radiator ale jak już jest na radiatorze założony wiatrak to ma on się kręcić czyli wiatrak do wymiany.