Radeon 9250 / 256mb

(D@rius) #1

Poszukuję sterowników do karty graficznej RADEON 9250 z 256mb ( nie 128mb). Żeby ten sterownik sprawił iż by lepiej gry działały.

(Phobos64) #2

Wielkość pamięci ram karty nie ma tu znaczenia, najlepsza dla ciebie wersja to ATI Catalyst 6.5

(D@rius) #3

A ten ATI Catalyst 6.5 daje coś?

(Robin-Otzi) #4

tak trudno wejść na stronę AMD ??

nie ma sterowników osobno dla różnej ilości pamięci na karcie

powiem więcej sterownik jest dla całej rodziny kart tu jest do twojej:

http://ati.amd.com/support/drivers/xp/p ... 11-xp.html

(D@rius) #5

Dobra a ATI Catalyst 6.5 co to daj karcie... Aha, aby zainstalować ATI Catalyst 6.5, muszę jeszcze zainstalować jakieś NET. Framework. Po hu mi to?

(Phobos64) #6

Do starszych kart zaleca się instalowanie starszych sterowników, które mogą, ale nie muszą być optymalizowane pod konkretne modele. Instalacja najnowszych sterowników wcale nie oznacza uzyskanie najlepszej wydajności.

(XMan) #7

Odpowiednikiem sterowników ATI Catalyst 6.5 są sterowniki Radeon Omega Drivers 3.8.252 :

viewtopic.php?f=11&t=242894

Miałem i uważam że są lepsze.

(D@rius) #8

To co, mam zainstalować Radeon Omega Drivers 3.8.252 czy ATI Catalyst 6.5 ? Jak zainstaluje Radeon Omega Drivers 3.8.252 to gry będą lepiej działać?

(Phobos64) #9

Sterowniki Omegi są teoretycznie lepsze, więc spróbuj je zainstalować, pamiętając aby odinstalować wszystkie inne sterowniki, a nowe zainstalować po restarcie systemu.

(D@rius) #10

Hmm.... ale ja na kompie mam sterowniki zainstalowane razem z windowsem. Nie wiem z kąt je mam wziąźć później na wypadek komplikacji...

(Phobos64) #11

Na twoim miejscu przyjrzałbym się postowi Xmena a szczególnie linkowi do innego topicu.

(D@rius) #12

OK...

Zainstalowałem ten sterownik ( podczas instalacji nie zainstalowało mi 3 plików ) , różnica w grach trochę jest... W pes2009 już tak nie przycina jak jest kupa zawodników w polu karnym :wink:

(XMan) #13

Koniecznie jeszcze zainstaluj biblioteki DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Zrestartuj komputer.

Pozdrawiam.

(D@rius) #14

XMan Nie da rady zainstalować tego DirecX-a 9 z tego roku. Błąd mam ;(

(XMan) #15

Zainstaluj z listopada 2007 : viewtopic.php?f=2&t=277513

@seba86mu.