Radeon 9250 - brak obsługi 3D, pomocy

Witam serdecznie.

Dosłownie 3 dni temu pokusiłem się o reinstall systemu co niestety zrodziło więcej problemów niż korzyści. Nie mam bladego pojęcia w czym tkwi problem, pracuję na systemie Windows XP SP3 32bit (identyczny w tej samej konfiguracji był przed reinstalacją). Z jakiegoś powodu teraz nie chce mi działać wszystko co wymaga 3D, począwszy od wygaszaczy ekranu na grach kończąc. Efekt wygląda w ten sposób, że animacja działą przez ułamek sekundy po czym monitor zawiesza się i po parunastu sekundach odwiesza się (w przypadku wygaszaczy ekranu, gry nie startują w ogóle). Model płyty głównej i karty graficznej widoczne na screenach:

Płyta Główna

27f9b3564e177cf2m.jpg

Grafika

ee4aabc0cbc53666m.jpg

DirectX 9.0c najnowszy z możliwych

aca139070988da90m.jpg

Screen z GPU-Z

3b147d6a88a9add5m.jpg

Jak widań na screenach aktualnie w użyciu są sterowniki Omega, jednak próbowałem wszelkich możliwych konfiguracji sterowników (instalacja w trybie awaryjnym, najpierw chipset, agp i potem karta graficzna), próbowałem użyć oryginalnych sterowników dołączonych na płycie CD, pobrałem najnowsze sterowniki ze strony http://support.amd.com/us/gpudownload/P … 00-xp.aspx i próbowałem też użyć właśnie sterowników firmy Omega (ich używałem przed reinstalacją). Kartę oczyściłem z wszelkiego kurzu. Co ciekawe w Dxdiag mogę na spokojnie testować moduł Direct3D i wtedy nic się nie zacina. Sterowniki dla płyty głownej instalowałem z dołączonej oryginalnie płyty, próbowałem też z tymi z oficjalnej stony producenta http://www.gigabyte.com/products/produc … 86dl=1#dl. Nijak nie mogę zainstalować sterowników VGA, wyskakuje błąd, który uwieczniłem na poniższym screenie:

449efbbd1379b778m.jpg

próbowałem pobierać coś takiego jak OpenAL, reinstalować DirectX, pokusiłem się nawet o ponowną instalację systemu ale nadal występuje problem… dla pocieszenia wgrałem sobie tylko skórkę, która jest widoczna na screenach. :wink:

Jeśli podałem za mało informacji proszę w komentarzach sugerować co jeszcze mam zamieścić. Liczę na waszą pomoc!

Próbowałeś odpalać go w trybie awaryjnym(VGA)??

To ja tylko dodam, że sterownika karty zintegrowanej nie zainstalujesz. Jest wyłączona w biosie gdy działa ta na AGP. Normalne zjawisko.

odpowiadając na wasze pytania:

Uruchamiałem w trybie awaryjnym VGA, nie zmienia się nic prócz rozdzielczosci, która spada do 800x600 (oryginalnie 1680x1050) i można ją swobodnie przestawić.

Screen z zakładki system z DxDiag:

96830983f4289ad9m.jpg

Screen zainstalowanych programów:

1c0c3025654ad2d6m.jpg

ale w biosie nic nie było zmieniane ani przed ani po reinstalacją systemu, chyba, że przestawiło się samo? Ewentualnie co powinienem sprawdzic?

zainstaluj system jeszcze raz lub pozycz od kogoś kartę graficzna i zobacz co się bedzie działo. w biosie się nie baw bo to i tak nic nie da,wina leży po stronie karty lub oprogramowania

Yebodo , czytaj. Czytaj. Czytaj.

Wyjmiesz Radeona - zainstalujesz zintegrowaną. Tylko po co?

Zastosuj się do postów kolegów wyżej.

  1. Odinstaluj obecne sterowniki do karty graficznej w “Dodaj lub usuń programy”.

  2. Usuń ręcznie folder ATI z dysku C.

  3. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Zainstaluj ponownie Chipset

chipset.th.jpg

  1. Zainstaluj sterowniki do karty graficznej ATI Catalyst 5.8.

  2. Ponownie zainstaluj DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

dxsetup.th.jpg

Po każdej instalacji w/w uruchom komputer.