Radeon 9250 - brak obsługi 3D, pomocy

(Hoberd) #1

Witam serdecznie.

Dosłownie 3 dni temu pokusiłem się o reinstall systemu co niestety zrodziło więcej problemów niż korzyści. Nie mam bladego pojęcia w czym tkwi problem, pracuję na systemie Windows XP SP3 32bit (identyczny w tej samej konfiguracji był przed reinstalacją). Z jakiegoś powodu teraz nie chce mi działać wszystko co wymaga 3D, począwszy od wygaszaczy ekranu na grach kończąc. Efekt wygląda w ten sposób, że animacja działą przez ułamek sekundy po czym monitor zawiesza się i po parunastu sekundach odwiesza się (w przypadku wygaszaczy ekranu, gry nie startują w ogóle). Model płyty głównej i karty graficznej widoczne na screenach:

Płyta Główna

27f9b3564e177cf2m.jpg

Grafika

ee4aabc0cbc53666m.jpg

DirectX 9.0c najnowszy z możliwych

aca139070988da90m.jpg

Screen z GPU-Z

3b147d6a88a9add5m.jpg

Jak widań na screenach aktualnie w użyciu są sterowniki Omega, jednak próbowałem wszelkich możliwych konfiguracji sterowników (instalacja w trybie awaryjnym, najpierw chipset, agp i potem karta graficzna), próbowałem użyć oryginalnych sterowników dołączonych na płycie CD, pobrałem najnowsze sterowniki ze strony http://support.amd.com/us/gpudownload/P ... 00-xp.aspx i próbowałem też użyć właśnie sterowników firmy Omega (ich używałem przed reinstalacją). Kartę oczyściłem z wszelkiego kurzu. Co ciekawe w Dxdiag mogę na spokojnie testować moduł Direct3D i wtedy nic się nie zacina. Sterowniki dla płyty głownej instalowałem z dołączonej oryginalnie płyty, próbowałem też z tymi z oficjalnej stony producenta http://www.gigabyte.com/products/produc ... 86dl=1#dl. Nijak nie mogę zainstalować sterowników VGA, wyskakuje błąd, który uwieczniłem na poniższym screenie:

449efbbd1379b778m.jpg

próbowałem pobierać coś takiego jak OpenAL, reinstalować DirectX, pokusiłem się nawet o ponowną instalację systemu ale nadal występuje problem.. dla pocieszenia wgrałem sobie tylko skórkę, która jest widoczna na screenach. :wink:

Jeśli podałem za mało informacji proszę w komentarzach sugerować co jeszcze mam zamieścić. Liczę na waszą pomoc!

(kamilek030190xd) #2

Próbowałeś odpalać go w trybie awaryjnym(VGA)??

(XMan) #3

(Henio Mazurek) #4

To ja tylko dodam, że sterownika karty zintegrowanej nie zainstalujesz. Jest wyłączona w biosie gdy działa ta na AGP. Normalne zjawisko.

(Hoberd) #5

odpowiadając na wasze pytania:

Uruchamiałem w trybie awaryjnym VGA, nie zmienia się nic prócz rozdzielczosci, która spada do 800x600 (oryginalnie 1680x1050) i można ją swobodnie przestawić.

Screen z zakładki system z DxDiag:

96830983f4289ad9m.jpg

Screen zainstalowanych programów:

1c0c3025654ad2d6m.jpg

ale w biosie nic nie było zmieniane ani przed ani po reinstalacją systemu, chyba, że przestawiło się samo? Ewentualnie co powinienem sprawdzic?

(kamilek030190xd) #6

zainstaluj system jeszcze raz lub pozycz od kogoś kartę graficzna i zobacz co się bedzie działo. w biosie się nie baw bo to i tak nic nie da,wina leży po stronie karty lub oprogramowania

(Henio Mazurek) #7

Yebodo , czytaj. Czytaj. Czytaj.

Wyjmiesz Radeona - zainstalujesz zintegrowaną. Tylko po co?

Zastosuj się do postów kolegów wyżej.

(XMan) #8
  1. Odinstaluj obecne sterowniki do karty graficznej w "Dodaj lub usuń programy".

2. Usuń ręcznie folder ATI z dysku C.

3. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpgccleaner2.th.jpg

1. Zainstaluj ponownie Chipset

chipset.th.jpg

1. Zainstaluj sterowniki do karty graficznej ATI Catalyst 5.8.

2. Ponownie zainstaluj DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

dxsetup.th.jpg

Po każdej instalacji w/w uruchom komputer.