Radeon 9550 128 extreme

(Rafal2shae) #1

Ja mam problem z grafiką, nie wiem gdzie już szukać przyczyny, nikt nie wie co sie dzieje. Mianowicie kupiłem kartę grafiki używana radeon 128mega extreme 9550, wsadziłem do komputera i co chwile obraz mi nikł, na dobre albo się pojawiał dodam jeszcze iż wyskakiwały jakieś błędy (ze sterownikami to samo). Zrobiłem format i jest to samo z tym iż jak zniknie to tylko reset pomaga. Sterownik chciał bym zainstalował net framework zrobiłem to i dalej to samo. Z tego co zauważyliśmy z kolegą to wszystko jest w porządku tylko wtedy jak uruchomi sie go w trybie VGA, ale wtedy rozdzielczość jest 640 na 480 wiec troszkę duże wszystko. Jak zmienię na inną to znów wszystko gaśnie i mam pytania co to może być co zrobić by chodziła normalnie??? HELP Mam nagrywarkę DVD HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H20L, pamięć 2razy po 256 PC3200 DDR SDRAM, windows XP SP2 professional, procesor 1583MHz (9.5x 167) AMD sempron 2300+, płyta glowna MSI KT4A-V, dysk WDC WD800JB-00JJC0 (74 GB, IDE), mikroukład płyty głównej VIA VT 8377 Apollo KT600, typ biosu AMI, karta dźwiękowa VIA AC`97 Enhanced Audio Controller. Wszystko spisałem z programu Everest. Prócz tego mam jeszcze stacje dyskietek nie wiem jaką oraz air live wl-5460ap v2 (do internetu), kartę sieciową Fast Ethernet zgodna z VIA, urządzenie wielofunkcyjne hp deskjet F380, monitor LG i głośniki. Dodam jeszcze ze na drugim komputerze ta grafika chodzi normalnie, i u mnie inne grafiki tez chodza normalnie. Zrobilem tak jak jest tu opisane viewtopic.php?f=19&t=269716 i teraz przy wlaczeniu wyskakuje mi blad ze sterowniki zle zainstalowane oraz sie obraz co jakis czas rozmazuje i sie komputer resetuje sam :frowning:

(Zombie32167) #2

hahaha :slight_smile: tez mialem ten problem z tą kartą :slight_smile: wiesz co zrobiłem? najpierw format pozniej ccleanerem + drive cleaner ( nie instaluj jeszcze sterownikow ) wyjmij KARTE GRAFICZNĄ wyczysc tam wszystko podmuchaj ( tylko nie opluj :stuck_out_tongue: ) przykręć, ja akurat mialem zle dociśnięte : D ( + jakis tam shity ) i zainstaluj sterowniki cz yli tak

1. format ( zeby na czysto )

2. sciagnij drive cleaner 3 ( albo drive cleaner professional ), sciagnij CCleaner

3. wyciągnij ( przy wyłączonym komputerze i z zasilacza czy tam kabel odłącz ) karte graficzną, wyczyść i przykręć od nowa

4. wlacz kompa zainstaluj sterowniki ( najpierw do plyty glownej, pozniej do karty graficznej ) i powinno dzialać

mi to pomoglo, ta sama karta graficzna, ten sam problem... Pewnie przy zmianie na 1024x768 miales takie migawki na poł ekranu i zachwile caly czarny ekran albo cos w stylu pasemka niebieskie :smiley:

pozdrawiam :slight_smile:

ZAINSTALUJ WSZYSTKO Z PLYTY NIE NAJNOWSZE!!

(Rafal2shae) #3

ja mam dobrze docisnieta. a skad wziasc sterowniki do glownej?? czyli te do glownej i te do grafiki nie najnowsze tak??? ja jeszcze mam komunikat sterownik ekranu ati2dvag przestal normalnie pracowac zapisz prace i dokonaj ponownego

rozruchu systemu aby przywrocic wszystkie funkcje ekranu. przy nastepnym ponownym

rozruchu komputera zostanie wyswietlone okno dialogowe umozliwiajace przekazanie danych

tego bledu firmie microsoft

(Zombie32167) #4

ale zrob tak jak ci napisalem kolego... moze masz dobrze przycisniętą ale odkrec i wloz jescze raz ;]

(Ciupa Michal) #5

ale po co?

jeśli ma dobrze dociśniętą to problem nie leży w tym

rafal2shae ,

zrób reset BIOS'u:

viewtopic.php?f=7&t=267235

następnie odinstaluj w Dodaj/Usuń wszystko ze słowem ATI, następnie przeczyść kompa i rejestr programem CCleaner, wtedy uruchom ponownie komputer i zainstaluj najpierw te sterowniki:

http://download1.msi.com.tw/files/downl ... in1_MB.zip

a następnie te do GPU:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/ ... _67975.exe

(Rafal2shae) #6

w tym drugim linku nic nie ma :frowning: znaczy ja sciagnąłem ze strony amd sterowniki najnowsze mogą byc???

(Ciupa Michal) #7

tutaj prawidłowy link do sterów do GPU:

http://i.download.idg.pl/fannef/caf6dd4 ... _67975.exe

(Rafal2shae) #8

Gruchacz chyba pomoglo poki co chodzi juz 2 godziny i nic ale sie nie ciesze za wczesnie. Napisz mi jeszcze tak na wszelki wypadek jakby juz chodzil normalnie czy moge pobierac jak cos w przyszlosci najnowsze sterowniki czy nie?? i czy jakbym robil format to mam robic ten reset biosa??

(Ciupa Michal) #9

jak nie podkręcasz to możesz robić, to nie przeszkadza, a zawsze BIOS wraca do ustawień fabrycznych :wink:

oczywiście że możesz, wchodzisz na tę stronę http://ati.amd.com/support/driver.html i tam wybierasz system operacyjny jaki posiadasz. Radeon, serie karty graficznej (w twoim przypadku Radeon 9550 Series) i klikasz na "Go" i wtedy na stronie która się pojawi, ściągasz "Display Driver", i to będą zawsze najnowsze stery :wink:

Catalyst'y wychodzą z głośnym hukiem, więc na wielu portalach będzie info o tym "wydarzeniu", a i przed instalacją nowszych sterów, usuń stare, przeczyść pliki i rejestr CCleaner'em, uruchom ponownie kompa i wtedy zainstaluj nowsze stery :wink:

(Rafal2shae) #10

ok dzieki wielkie za pomoc chodzi juz 3 godziny i nic :smiley: w koncu ktos mi pomogl bo na innych forach juz kazdy mial banie z tym moim problemem a tu prosze inna rozmowa wogole dzieki raz jeszcze mam u ciebie dlug jak znow zacznie gasnac obraz bede tu pisac. DZIEKI =D>

(Rafal2shae) #11

cze Gruchacz wiesz co bo po tym resecie biosa ustawienia sa standardowe i cpu fsb jest 100mhz i mi pokazuje ze mam procesor 950 i tak chodzi ale sie nie wylacza a ja mam 2300 i jak przestawie na 166 by chodzil normalnie to obraz znow gasnie co robic???

(Seba86mu) #12

Jaki dokładnie komunikat pokazuje się po instalacji ATI CATALYST 5.8 ?

Nie instaluj najnowszych sterowników od ATI. A dlaczego ? Napisałem wszystko na ten temat w temacie z linku, który sam podałeś.

Na CATALYST-ach 5.8 Radeon 9550 powinien działać jak ta lala.

Zrób jeszcze raz wszystko dokładnie, jak napisałem w tamtym temacie.

(Rafal2shae) #13

seba86mu zrobilem tak i blad przy wlaczeniu cli.exe blad aplikacji Aplikacja nie zostala wlasciwie zainicjowana (0x0000135) Kliknij przycisk ok aby zakonczyc oplikacje i dalej gasnie :(:(:(:frowning:

(Seba86mu) #14

Ten błąd oznacza brak zainstalowanych w systemie bibliotek NET FRAMEWORK 2.0.

Pobierz i zainstaluj NET FRAMEWORK 2.0. Jeżeli problem od razu nie ustąpi, to zainstaluj ponownie ATI CATALYST 5.8. Wtedy na pewno będzie po problemie.

(Rafal2shae) #15

seba86mu zainstalowalem nie ma bledu ale dalej gasnie jak ustawie w biosie cpu fsb na 166 MHz :(:frowning: I Co teraz???

(Seba86mu) #16

Masz możliwość zmiany mnożnika w BIOS-ie ? Jeżeli tak, to jaki masz ustawiony ?

Zresetuj BIOS płyty głównej -> KLIK.

(Rafal2shae) #17

a gdzie szukac tego mnoznika?? cpu ratio to to pod cpu fsb?? bo jesli tak to jest ustawione na AUTO

(Seba86mu) #18

To właśnie jest mnożnik.

Ustaw na x9.5,

FSB ustaw na 166MHz.

Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10).

(Rafal2shae) #19

teraz gasnie i sie resetuje :((

(Seba86mu) #20

rafal2shae , czy aby na pewno posiadasz procesor AMD Sempron 2300+ ?