Radeon 9550 128 extreme

Ja mam problem z grafiką, nie wiem gdzie już szukać przyczyny, nikt nie wie co sie dzieje. Mianowicie kupiłem kartę grafiki używana radeon 128mega extreme 9550, wsadziłem do komputera i co chwile obraz mi nikł, na dobre albo się pojawiał dodam jeszcze iż wyskakiwały jakieś błędy (ze sterownikami to samo). Zrobiłem format i jest to samo z tym iż jak zniknie to tylko reset pomaga. Sterownik chciał bym zainstalował net framework zrobiłem to i dalej to samo. Z tego co zauważyliśmy z kolegą to wszystko jest w porządku tylko wtedy jak uruchomi sie go w trybie VGA, ale wtedy rozdzielczość jest 640 na 480 wiec troszkę duże wszystko. Jak zmienię na inną to znów wszystko gaśnie i mam pytania co to może być co zrobić by chodziła normalnie??? HELP Mam nagrywarkę DVD HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H20L, pamięć 2razy po 256 PC3200 DDR SDRAM, windows XP SP2 professional, procesor 1583MHz (9.5x 167) AMD sempron 2300+, płyta glowna MSI KT4A-V, dysk WDC WD800JB-00JJC0 (74 GB, IDE), mikroukład płyty głównej VIA VT 8377 Apollo KT600, typ biosu AMI, karta dźwiękowa VIA AC`97 Enhanced Audio Controller. Wszystko spisałem z programu Everest. Prócz tego mam jeszcze stacje dyskietek nie wiem jaką oraz air live wl-5460ap v2 (do internetu), kartę sieciową Fast Ethernet zgodna z VIA, urządzenie wielofunkcyjne hp deskjet F380, monitor LG i głośniki. Dodam jeszcze ze na drugim komputerze ta grafika chodzi normalnie, i u mnie inne grafiki tez chodza normalnie. Zrobilem tak jak jest tu opisane viewtopic.php?f=19&t=269716 i teraz przy wlaczeniu wyskakuje mi blad ze sterowniki zle zainstalowane oraz sie obraz co jakis czas rozmazuje i sie komputer resetuje sam :frowning:

hahaha :slight_smile: tez mialem ten problem z tą kartą :slight_smile: wiesz co zrobiłem? najpierw format pozniej ccleanerem + drive cleaner ( nie instaluj jeszcze sterownikow ) wyjmij KARTE GRAFICZNĄ wyczysc tam wszystko podmuchaj ( tylko nie opluj :stuck_out_tongue: ) przykręć, ja akurat mialem zle dociśnięte : D ( + jakis tam shity ) i zainstaluj sterowniki cz yli tak

  1. format ( zeby na czysto )

  2. sciagnij drive cleaner 3 ( albo drive cleaner professional ), sciagnij CCleaner

  3. wyciągnij ( przy wyłączonym komputerze i z zasilacza czy tam kabel odłącz ) karte graficzną, wyczyść i przykręć od nowa

  4. wlacz kompa zainstaluj sterowniki ( najpierw do plyty glownej, pozniej do karty graficznej ) i powinno dzialać

mi to pomoglo, ta sama karta graficzna, ten sam problem… Pewnie przy zmianie na 1024x768 miales takie migawki na poł ekranu i zachwile caly czarny ekran albo cos w stylu pasemka niebieskie :smiley:

pozdrawiam :slight_smile:

ZAINSTALUJ WSZYSTKO Z PLYTY NIE NAJNOWSZE!!

ja mam dobrze docisnieta. a skad wziasc sterowniki do glownej?? czyli te do glownej i te do grafiki nie najnowsze tak??? ja jeszcze mam komunikat sterownik ekranu ati2dvag przestal normalnie pracowac zapisz prace i dokonaj ponownego

rozruchu systemu aby przywrocic wszystkie funkcje ekranu. przy nastepnym ponownym

rozruchu komputera zostanie wyswietlone okno dialogowe umozliwiajace przekazanie danych

tego bledu firmie microsoft

ale zrob tak jak ci napisalem kolego… moze masz dobrze przycisniętą ale odkrec i wloz jescze raz ;]

ale po co?

jeśli ma dobrze dociśniętą to problem nie leży w tym

rafal2shae ,

zrób reset BIOS’u:

viewtopic.php?f=7&t=267235

następnie odinstaluj w Dodaj/Usuń wszystko ze słowem ATI, następnie przeczyść kompa i rejestr programem CCleaner, wtedy uruchom ponownie komputer i zainstaluj najpierw te sterowniki:

http://download1.msi.com.tw/files/downl … in1_MB.zip

a następnie te do GPU:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/ … _67975.exe

w tym drugim linku nic nie ma :frowning: znaczy ja sciagnąłem ze strony amd sterowniki najnowsze mogą byc???

tutaj prawidłowy link do sterów do GPU:

http://i.download.idg.pl/fannef/caf6dd4 … _67975.exe

Gruchacz chyba pomoglo poki co chodzi juz 2 godziny i nic ale sie nie ciesze za wczesnie. Napisz mi jeszcze tak na wszelki wypadek jakby juz chodzil normalnie czy moge pobierac jak cos w przyszlosci najnowsze sterowniki czy nie?? i czy jakbym robil format to mam robic ten reset biosa??

jak nie podkręcasz to możesz robić, to nie przeszkadza, a zawsze BIOS wraca do ustawień fabrycznych :wink:

oczywiście że możesz, wchodzisz na tę stronę http://ati.amd.com/support/driver.html i tam wybierasz system operacyjny jaki posiadasz. Radeon, serie karty graficznej (w twoim przypadku Radeon 9550 Series) i klikasz na “Go” i wtedy na stronie która się pojawi, ściągasz “Display Driver”, i to będą zawsze najnowsze stery :wink:

Catalyst’y wychodzą z głośnym hukiem, więc na wielu portalach będzie info o tym “wydarzeniu”, a i przed instalacją nowszych sterów, usuń stare, przeczyść pliki i rejestr CCleaner’em, uruchom ponownie kompa i wtedy zainstaluj nowsze stery :wink:

ok dzieki wielkie za pomoc chodzi juz 3 godziny i nic :smiley: w koncu ktos mi pomogl bo na innych forach juz kazdy mial banie z tym moim problemem a tu prosze inna rozmowa wogole dzieki raz jeszcze mam u ciebie dlug jak znow zacznie gasnac obraz bede tu pisac. DZIEKI =D>

cze Gruchacz wiesz co bo po tym resecie biosa ustawienia sa standardowe i cpu fsb jest 100mhz i mi pokazuje ze mam procesor 950 i tak chodzi ale sie nie wylacza a ja mam 2300 i jak przestawie na 166 by chodzil normalnie to obraz znow gasnie co robic???

Jaki dokładnie komunikat pokazuje się po instalacji ATI CATALYST 5.8 ?

Nie instaluj najnowszych sterowników od ATI. A dlaczego ? Napisałem wszystko na ten temat w temacie z linku, który sam podałeś.

Na CATALYST-ach 5.8 Radeon 9550 powinien działać jak ta lala.

Zrób jeszcze raz wszystko dokładnie, jak napisałem w tamtym temacie.

seba86mu zrobilem tak i blad przy wlaczeniu cli.exe blad aplikacji Aplikacja nie zostala wlasciwie zainicjowana (0x0000135) Kliknij przycisk ok aby zakonczyc oplikacje i dalej gasnie :(:(:(:frowning:

Ten błąd oznacza brak zainstalowanych w systemie bibliotek NET FRAMEWORK 2.0.

Pobierz i zainstaluj NET FRAMEWORK 2.0. Jeżeli problem od razu nie ustąpi, to zainstaluj ponownie ATI CATALYST 5.8. Wtedy na pewno będzie po problemie.

seba86mu zainstalowalem nie ma bledu ale dalej gasnie jak ustawie w biosie cpu fsb na 166 MHz :(:frowning: I Co teraz???

Masz możliwość zmiany mnożnika w BIOS-ie ? Jeżeli tak, to jaki masz ustawiony ?

Zresetuj BIOS płyty głównej -> KLIK.

a gdzie szukac tego mnoznika?? cpu ratio to to pod cpu fsb?? bo jesli tak to jest ustawione na AUTO

To właśnie jest mnożnik.

Ustaw na x9.5,

FSB ustaw na 166MHz.

Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10).

teraz gasnie i sie resetuje :((

rafal2shae , czy aby na pewno posiadasz procesor AMD Sempron 2300+ ?