Radeon 9550 256 mb, za 200 zł, jaka wersja PixShader

Witam! Mam zamiar zakupić Radeona 9550 256 mb za 200 zł i pytam czy to będzie dobry zakup? I jaką wersję Pixelshaderów posiada? Wymieńcie dobre rzeczy.

pisałem 2.0

Nie kupuj z 256 bo karta nie wykorzysta tej pamięci.

Jaka to karta podaj link

Kupuję w sklepie w mieście. Różnia między Radeonem 9550 z 128, a Radeonem 9550 z 256mb wynosi 20 zł więć wolę kupić z 256. Zresztą się przyda.

nie przyda się.

chyba, że przed kumplami chcesz się popisać.

za te 20zł kup radiatorki na pamięci i zrób moda 9550@9600/9600Pro.

dużo lepszy wybór (wydajnościowo) od jakiś całkowicie nie potrzebnych dodatkowych mb tej karcie.

hmm za późno, ale pisze na grach że potrzebuję tyle i tyle mb, to się przyda… nie?

Złączono Posta : 27.12.2006 (Sro) 15:16

Zresztą ja potrzebuję na AGP, a te co wymieniłeś albo nie są na AGP, albo ich nie mieli. Mieszkam w miasteczku gdzie są 2 sklepy komputerowe. Jeden sprzedaje tak jako dodatek do sklepu, drugi calkiem komputerowy. Czyli mam jeden.

256 MB to się przyda w katach klasy 7600, a nie w 9550, ciekawe czy ma 64 bitową szynę, bo jak ma to nawet 128 nie wykorzysta. Na Allegro 9550 z 12 miesięczną gwar kosztuje ~150 zł.

uu, ma 64 bitową szynę :lol: , jak mam tyle mb i tylko tyle wykorzystuje to będzie lżej chodziło? Będzie mniej zwiech itp.? Powiedzcie chociaż jedną dobrą rzecz, że tyle mb, cośdobrego musi być.

Złączono Posta : 27.12.2006 (Sro) 16:26

uu, ma 64 bitową szynę :lol: , jak mam tyle mb i tylko tyle wykorzystuje to będzie lżej chodziło? Będzie mniej zwiech itp.? Powiedzcie chociaż jedną dobrą rzecz, że tyle mb, cośdobrego musi być. A jak ma 6t-bitową szynę to muszę mieć kompa jakiegoś lepszego?

256mb/64bit?

haha no to ładny interes zrobiłeś. jeżeli 64 bity to wydajność będzie masakryczna (i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu).

128mb/128bit w tym samym modelu jest ze 2x szybsze.

a nawet jeżeli masz zwykła 256mb/128bit, to i tak źle zrobiłeś bo:

  • karta jest po prostu za słaba (ma słabe taktowania) i tych 256mb nie wykorzysta

  • zapłaciłeś 20zł więcej za tą samą wydajność

  • karta gorzej się kręci

tyle mb nie jest potrzebne w tej klasie kart.

a wyobraź sobie, że wszystkie modele 9xxx są na AGP.

po za tym o co Ci chodzi. przecież na początku napisałeś, że owy model jest (bo porównałeś z nim cenę tej karty z 256mb).

chodzi o zwykłego radka 9550 128mb/128bit.

jak masz tą kartę to modujesz go na radeona 9600 bądź 9600Pro i otrzymujesz za friko kartę od 30 do 50% szybszą. no może nie całkiem za friko, bo warto kupić wtedy radiatorki na pamięci, ale to wydatek do 20zł.

ale nie, Ty wolisz mieć dużo mb, które jest nie potrzebne.

a wiesz co to internet? allegro.pl? a może sklepy internetowe?

zapewne z przesyłką wyjdzie taniej, bo zazwyczaj takie małe sklepy sprzedają kartę dużo drożej.

omg. to znaczy po prostu, że karta ma 2x mniejszą przepustowość szyny, co równa się temu, że ma około 2 razy mniejszą wydajność.

nie ma co, genialny interes zrobiłeś ^^

jeszcze napisz, że zapłaciłeś za tą kartę 200zł to spadne z krzesła (co najwyżej jest warta 120zł).

nie lepiej się wcześniej spytać na forum?

ano nie wiedziałem jakie są karty w moim mieście [mówiłem, że małe] zależało mi na czasie, to mam, ważne że jest lepsza od GF 4 a jak ma 256 mb to też nic strasznego !ważne żeby coś widzieć. Innych na AGP nie mieli, w internecie nie zależało mi na czasie, zresztą szło by 3 tygodnie znająć moje szczęście, a jakbym zamówił kuierem toby mojego domu nie znalazł. Zapłaciłem 200 zł :stuck_out_tongue:

zn szyną 128bit było by ok. bo to jest jak 128mb/128bit wydajnościowo.

ale 256mb/64bit? masakra. na Twoim miejscu zapytałbym się o możliwość wymiany.

owszem jest od gf4 lepsza, ale za tą cenę mogła by być dużo lepsza, a tak tylko trochę…

ale Twoje pieniądze, Twój komputer.

tylko następnym razem zapytaj na forum zanim zakupisz podobnego bubla.

A co polecasz? Może się da wymienić? ■■■■■■■ ale powiedz przynajmniej może nie najlepszy ale dosyć dobry zakup. Nie patrz na cenę, tyko wydajnościowo. Dosyć dobra?

Jak będziesz miał tą kartę to pobierz prog RivaTuner (np z guru3d.com), i sprawdz jakią ma szynę.

R9550 128/128 bit na szynie danych z allegro za 150

Jak byś kupił na alegro to masz 10 dni na oddanie bez podania przyczyny temu sprzedawcy jak by mu coś nie pasowało to zawsze można coś wcisnąć np że masz PCI-E

Jak ma 64 bity to zakup totalnie beznadziejny, zakupowa brawura, nic tylko popełnić seppuku.

A jaki masz zasilacz bo jak kiepski to może komp się spali.

64 bit nie (ja już bym wolał Gf4) 128bit tak. Weź zamień na wersje 128 bit a jak się nie da to proś o zwrot kasy.

Zasilacz? yy…nie wiem gdzie to sprawdzić nie rozkręcająć kompa? Chyba ma 64 bity. Boże BŁAGAM ! Niech ma 128 !

Teraz mówcie o niej dobre rzeczy bo mówicie nie na temat. :twisted:

Złączono Posta : 27.12.2006 (Sro) 18:33

Jescze nie kupiłem dziś zamówiłęm bo nie mieli, na jutro ma być.

Rozkręć kompa, i odczytaj co pisze na zasilaczu tylko nie że 230V, a np. Fortron FSP250-60MDN-120

A co to koncert życzeń, i rozmawiamy cały czas o karcie, a nie o strzelectwie czy rybkach.

No ok ale caly czas zle rzeczy a dobre? Wiem, że za mną nie przepadacie ale nei dołujcie mnie taak !

ZASILACZ: FEEL MODEL:ESP-300ATXSP4

karta 64 bitowa nie ma dobrych stron.

niestety taka prawda.

2x mniejsza wydajność i tyle.

Zasilacz do zmiany, podaj kofing kompa, to się dobierze.

CZemu zasilacz do zmiany? Stary czy słaby?

Konfig kompa? 256 ram, 1,7 GHz Celeron, co tu jescze podać?

Beznadziejny, słaby bo wygeneruje max 250W + kiepskie napięcia, brak zabezpieczeń filtrów.

Jaką masz płytę? Do tego to pewnie Forton 350W MDN® lub THA-P dostępny tylko na allegro cena 50 za mdn®, 80 (50 za zasilacz z gwar. 1-3 miesięczną) za tha-p.