Radeon 9550 - błąd (VGA) przy instalacji sterowników

Na końcu instalacji sterowników do 9550 wyskakują mi błędy, które mówią że mam najpierw zainstalować podstawowy sterownik VGA i instalacja nie może być zakończona. Próbowałem już instalowania przez menadżer urzadzeń i tam wyskakuje że wystąpił błąd. Ponowna instalka systemu na pewno by pomogła, ale chcę jej uniknąć. Szukałem już trochę o tym i czego bym nie próbował to nadal są problemy. Proszę o pomoc :wink:

Sterowniki od płyty głównej zainstalowane? :stuck_out_tongue:

napisz coś więcej jaki system operacyjny posiadasz czy instalujesz oryginalne sterowniki ze strony ati czy jakies zmodyfikowane( np omega drivers) i czy blad wyskakuje podczas instalacji drivera czy catalista

Sterowniki do płyty głównej zainstalowane. System był w pełni sprawny. Wczoraj grzebałem w nim i nie mam pojęcia jak to się stało, ale sterowniki odmówiły posłuszeństwa. Odinstalowywałem je Driver Cleanerem Pro w trybie awaryjnym. Karta to dokładnie Radeon 9550 XpertVision. Próbowałem instalować oryginalne sterowniki dołączone do karty, Catalysty 9.3 i 6.4 chyba, Omegi i nic nie pomogło. System to Windows XP Pro 32bity. Na Ubuntu grafika śmiga więc problem ze sprzętem odpada.

Jedno i drugie.

EDIT:

Przeskanowałem system Ad-Aware’m, coś znalazło i teraz mogę zmienić rozdzielczość na normalną… Czyżby jakiś niemiły soft to blokował? Spróbuję teraz instalować sterowniki, bo póki co ich nie mam.

A pod odpowiednią wersje bitową Masz te stery

Przeczyść sterowniki jeszcze raz Driver Cleaner’em wg TEJ INSTRUKCJI i spróbuj zainstalować TE STEROWNIKI.

Moim zdaniem najlepsze sterowniki do tej karty graficznej. Zawsze u mnie działały, robiłem wiele testów i te wygrywały w wydajności/jakości. Są to OMEGI bazujące na Catalyst’ach 4.12 oznaczone numerkiem 2.5.97a. Jeżeli nie będą działąć to zobacz oficjalne Catalyst’y 4.12.

P.S - Pamiętaj, że Twój RADEON obsługuje max. Catalyst’y 6.5 (Co prawda ich nie polecam :stuck_out_tongue: ).

Odinstaluj stery

zainstaluj driver cleaner wyczyść wszystko http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … leaner+3.3

zrestartuj pc

zaznacz w systemie zezwól na instalowanie nie podpisanych sterownikow. (nie pamiętam dokładnie gdzie się to znajduje ale chyba panel sterowania\system lub mój komputer właściwości)

zainstaluj sterowniki omegi http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php

jeśli to nie pomoże

wejdź w menadżer urządzeń i kliknij prawym na “radeon 9550” (czy cos w tym stylu ) i daj aktualizuj sterownik podaj ścieżkę sterowników omegi. prawdopodobnie siedzą tu

C:\Program Files\Radeon Omega Drivers\v4.8.442\2KXP_INF

Udało mi się zainstalować Omegi 3.8.360. Wszystko działa. Wykrywa poprawnie kartę, jest możliwość zmiany rozdzielczości i sterowniki działają poprawnie. Nie wiem dokładnie która z metod zadziałała, ale w menadżerze urządzeń włączyłem kartę (bo po każdym uruchomieniu ją wyłączało) zainstalowałem Omegi i na początku były błędy przy nich. Kilka razy uruchamiałem ponownie i w końcu “zaskoczyło”. Dzięki za pomoc, bo przynajmniej dowiedziałem się, że przy kartach ATI lepiej instalować Omegi ;). Są mniej problematyczne i ponoć jest lepsza wydajność. Można zamknąć temat.