Radeon 9550-podkręcanie

(Mateo06) #1

Próbowałem podkręcic karte graficzną radeon 9550 128mb 128 bit programem radlinker rodzeń ustawiłem na 315 a pamięc na 270 na dobry początek nacisnąłem ok i kiedy spowrotem wejde do programu to rodzeń i pamięc są ustawione na orginalnych parametrach co się dzieje?próbowałem też programem rivia tuner ale jest to samo.

(Tommekx) #2

Jeśli próbujesz przetaktowywać karte, rób to co kilka mhz(1-5) wtedy jest najbardziej bezpieczne. Nie wiem jakie jest standardowe taktowanie twojej karty, ale wydaje mi się, że przesadziłeś z podkręcaniem, albo po prostu twój egzemplarz jest mało podatny na podkręcanie.

(Korniak4) #3

zaznacz opcje ''apply seetings at startup'''

(Adamsfor) #4

Mam to samo bo też chce podkręcić Radeon ale 9600 pro

Ale musisz to zapisać jeśli włączasz komputer musisz za każdym razem wybrac profil na którym podkręcanie było zapisane i load

Nie stety to jest troche głópieale masz pewność że, komputer ci wystartuje :slight_smile:

Pozdro

(Tommekx) #5

No albo zapomiałeś o takiej banalnej sprawie o jakiej wspomiał jajecznic

(Mateo06) #6

niemam takiej opcji w radlinker mam wersje pl i mam tylko :ustaw, domyślne ustawienia bios, użyj aktualnych, zawansowane, ok, anuluj prubowałem wszystkiego i nic może polecicie mi jakiś dobry program jeśli to możliwe z instrukcją. :smiley:

(:: Radziu ::) #7

Jak podkręcisz zegary w RadLinker to musisz dać :

Później Zastosuj ====> OK

Potem sprawdź w Everest czy są podkręcone zegary :slight_smile:

(Mateo06) #8

robie tak jak pisze daje użyj aktyalnych wyskakuje mi okienko z napisem

system będzie używał tych ustawień

rodzeń 302

pamięc 270

daje odrazu ok bo zastosuj mam zablokowane sprawdzam w ewerescie i nic się nie zmieniło. daje ustaw i pisze że karta pomyślnie przetaktowana na rodzeń 302 pamięc 270 ale nawet to nic nie zmienia. :?

(:: Radziu ::) #9

Pod jakim względem wydajności ?

Możliwe, że sie karta przegrzewa.Lepiej zainwestuj w jakiś wentylator.

Dam Ci porade poczytaj lepiej ten temat:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42924

W drugim punkcie masz wszytko opisane jak i czym najlepiej podkręcać.

Jest też opisane jakie są objawy gdy za dużo podkręcisz karte.

(Mateo06) #10

wentylator mam karta niepowinna się przegrzewac a nawet jeśli podniose o 1 mhz to i tak wraca potem do oryginalnych ustawień.sprubuje jeszcze powerscripta. :slight_smile:

(:: MARIO ::) #11

predzej pobaw sie riva tunerem :slight_smile:

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 23:43

a, i zainstaluj dobre stery :slight_smile:

(Mateo06) #12

teraz mam do sterow ati catalyst control center pisze tak główny sterownik ati2dvag.dll