Radeon 9550-podkręcanie

Próbowałem podkręcic karte graficzną radeon 9550 128mb 128 bit programem radlinker rodzeń ustawiłem na 315 a pamięc na 270 na dobry początek nacisnąłem ok i kiedy spowrotem wejde do programu to rodzeń i pamięc są ustawione na orginalnych parametrach co się dzieje?próbowałem też programem rivia tuner ale jest to samo.

Jeśli próbujesz przetaktowywać karte, rób to co kilka mhz(1-5) wtedy jest najbardziej bezpieczne. Nie wiem jakie jest standardowe taktowanie twojej karty, ale wydaje mi się, że przesadziłeś z podkręcaniem, albo po prostu twój egzemplarz jest mało podatny na podkręcanie.

zaznacz opcje ‘‘apply seetings at startup’’’

Mam to samo bo też chce podkręcić Radeon ale 9600 pro

Ale musisz to zapisać jeśli włączasz komputer musisz za każdym razem wybrac profil na którym podkręcanie było zapisane i load

Nie stety to jest troche głópieale masz pewność że, komputer ci wystartuje :slight_smile:

Pozdro


No albo zapomiałeś o takiej banalnej sprawie o jakiej wspomiał jajecznic

niemam takiej opcji w radlinker mam wersje pl i mam tylko :ustaw, domyślne ustawienia bios, użyj aktualnych, zawansowane, ok, anuluj prubowałem wszystkiego i nic może polecicie mi jakiś dobry program jeśli to możliwe z instrukcją. :smiley:

Jak podkręcisz zegary w RadLinker to musisz dać :

Później Zastosuj ====> OK

Potem sprawdź w Everest czy są podkręcone zegary :slight_smile:

robie tak jak pisze daje użyj aktyalnych wyskakuje mi okienko z napisem

system będzie używał tych ustawień

rodzeń 302

pamięc 270

daje odrazu ok bo zastosuj mam zablokowane sprawdzam w ewerescie i nic się nie zmieniło. daje ustaw i pisze że karta pomyślnie przetaktowana na rodzeń 302 pamięc 270 ale nawet to nic nie zmienia. :?

Pod jakim względem wydajności ?

Możliwe, że sie karta przegrzewa.Lepiej zainwestuj w jakiś wentylator.

Dam Ci porade poczytaj lepiej ten temat:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42924

W drugim punkcie masz wszytko opisane jak i czym najlepiej podkręcać.

Jest też opisane jakie są objawy gdy za dużo podkręcisz karte.

wentylator mam karta niepowinna się przegrzewac a nawet jeśli podniose o 1 mhz to i tak wraca potem do oryginalnych ustawień.sprubuje jeszcze powerscripta. :slight_smile:

predzej pobaw sie riva tunerem :slight_smile:

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 23:43

a, i zainstaluj dobre stery :slight_smile:

teraz mam do sterow ati catalyst control center pisze tak główny sterownik ati2dvag.dll