Radeon 9550 silniejszy od 9600?

Witam posiadam dwie karty graficzne: HIS Radeon 9550 256 MB i XpertVision Radeon 9600 128MB. Moje pytanie brzmi, która jest lepsza tzn. którą lepiej włożyć do PC. Patrzyłem na różnych forach ale nie uzyskałem jasnej odpowiedzi. Niektórzy twierdzą że lepiej tą która ma więcej pamięci ale przecież to nie jest chyba najważniejsza cecha i że 9550 bije na głowę radeona 9660 dlatego ze ma 2 razy więcej pamięci. Potem znów że 9600 ma lepsze taktowania zegarów, porównania się mnożyły. Wiem że te karty są już b.stare ale jeszcze nie będę wymieniał komputera a że zdarzyła się taka sytuacja że mam takie dwie karty więc pytam która z nich wybrać?

9550 podkręcisz do 9600 Pro a nawet trochę lepiej

nie wiem czy 9600 się kręcą dobrze

tak więc lepszy podkręcony 9550 z 256MB

a poza tym skoro masz obie to nie możesz ich przetestować? zrobisz testy i będziesz wiedział która lepsza

to niemalze identyczne karty, ilosc pamieci nie ma wielkiego znaczenia jesli nie korzystasz w rozdzielczosci wyzszej niz 1024x768 - do niej spokojnie wystarczy 128mb, przykladem moze byc 3dmk03/05 - max. zuzycie pamieci karty nie przekracza 120mb

inna rzecza jest, ze wiecej pamieci=gorsza jakosc, tzn. gorsze timingi itp.

zwiazane jest to z kosztami - albo wiecej, albo lepiej… to jasne chyba :smiley:

porownaj pamieci na kartach i wsadz z lepszymi - zapewne r9600, podkrec atitool/riva tuner i juz