Radeon 9550

Mam dziwny problem z kartą graficzną Radeon 9550, niedawno, próbowałem uaktualnić stery i po włączeniu kompa mam czarny ekran, komp, startuje bez problemów, ale nie ma sygnału na monitor, gdy włożę inną kartę wszystko gra. Jak swojego Radeona podłączam do innego kompa tez wszystko jest ok. Próbowałem wszystkiego, przywróciłem stery, wyjąłem baterie podtrzymującą pamięć płyty głównej i nic. Na razie zamieniłem karty z innym kompem, ale przyczyny nadal nie znam, jeśli ktoś ma jakąś receptę na tego rodzaju problem to proszę o pomoc!!

a probowales usunac wpisy z rejsestru tych sterowników, ewentualnie w ostatecznosci reinstalacji systemu ?

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=471

Spróbuj uruchomić kompa ze swoją grafą w trybie VGA. Usunąć wszystkie stery, łącznie z plikami .ini Pomoże na 100%

nic nie mogę zrobić, bo właczajac komputer nie mam obrazu natychmiast, nie jest to problem windows (czyli, ze nie mam nawet możliwości włączenia VGA lub zmiany w ustawieniach w biosie)

Ale jak masz grafe wpiętą to komp piszczy jakby jej nie było?

Wkładałeś inną grafe?? Może w BIOSie coś przestwałeś?? AGP sprawne??

Spróbuj zrobić uprgade BIOSU płyty i grafy jeżeli nic nie pomaga.

u----- co?? biosu?, zrobiłem nawet format c i wgrałem na nowo system i nic, wiec moze ten u…, aktualizacja (się domyslam)?

Wgrałeś od nowa system operacyjny całego komputera :slight_smile: Ja mówię o wgraniu nowszego oprogramowania do płyty głównej i karty graficznej. Tzw UPRGADE czyli poprostu aktualizacja oprogramowania. Nowszy BIOS znajdziesz na stronie producenta. To na pewno nie zaszkodzi, jedynie pomoże.

Zadnego upgrade. To niebezpieczna zabawa dla malo znających sie na tym.

Problem moze tkwic w nieprawidłowej komunikacji miedzy karta a chipsetem poprzez port AGP. Mozna uzyc program SmartGart do zmian ustawien AGP.

Drugi problem to plyta glowna, ktora jest nieodpowiednia dla tej karty.

Sprawdz w Podgladzie Zdarzen jakie bledy wyswietlaja i zapodaj screena tutaj. Podaj rowniez konfiguracje sprzetu

Proponuje przejsc sie do serwisu aby sprawdzili plyte glowna.

karta pracowała z tą płytą bez zarzutu, teraz wpiąłem GF4, mój Radeon chodzi w innym kompie bez problemów, wpinam do siebie i ciemnośc widzę, jakby coś z odswiezaniem, nie wiem. Komp zachowuje sie normalnie, dzwięk startowy normalnie a Windows rozpoczyna pracę od charakterystycznej startówki, na słuch wszystko OK, tylko kurcze wizji NIET !!

A sprawdź, czy kanel monitorowy masz poprawnie podłączony ;).