Radeon 9600PRO - zdjęcie wentylatora

Posiadam Radosława 9600PRO wraz z bardzo hałaśliwym wentylatorem. Moje pytanie: czy mogę zdjąć z niego ten wentylek? Czy karta grafiki przez to się nie spali? Zamierzam w tym tygodniu kupić nowy wiatraczek, ale na ten czas chce go zdjąć bo wnerwia mnie ten hałas.

próbowałeś go przeczyścić ?

jak zdejmiesz, to karta nie bedzie chlodzona i może sie przegrzać

Próbowałem i nic.

To poczekaj na nowy wentyl, stary się zużył, jak odłączysz wenty to karta może się spalić, jak producent zamontował wentylator to wiedział że karta samym radiatorem się nie schłodzi do bezpiecznych temperatur.

Przegrzewać to będzie się na pewno !

Może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia karty graficznej, jeżeli karta podczas pracy nie będzie posiadała chłodzenia (radiator, bądź radiator + wentylator).

Stalker , na Twoim miejscu, na czas kiedy karta graficzna będzie bez chłodzenia, nie uruchamiłbym komputera :twisted:

jeżeli możesz kontrolować temp- widzisz wskazania

nie wykorzystujesz pełnej mocy karty /gry,programy graficzne/

-to możesz spróbować- tak od razu to nie powinna się spalić

–jeżeli się znasz to możesz podłączyć wentylator na niższym napięciu

/będzie się kręcić wolniej, a przez to ciszej/-ale też powinieneś obserwować temp.

Z tego, co wiem, na Radeonach 9600PRO czujniki temperatury montowane nie były (nie są), więc pozostaje tylko metoda “na palec”, ale z tym uważałbym, tym bardziej, że dotykałbyś “gołego” procesora graficznego.