Radeon 9600XT - Defekty graficzne, zawieszanie systemu

Witam serdecznie.

Dzisiaj chciałem uruchomić dwie gry:

  • Splinter Cell Chaos Theory

  • Hitman Blood Money

Na początku wszystkie działały prawidłowo. Po kliku godzinach w Hitmanie po załadowaniu się menu pojawiły się

artefakty podobne jak podczas przegrzania się GPU w postaci losowych kształtów, kolorów i szumów po czym system

wraz z grą zawiesił się na dobre. Spróbowałem więc uruchomić Splinter Cella. Menu działało dobrze, natomiast po

wczytaniu misji działał zaledwie klika sekund po czym identyczny finał jak przy Hitmanie.

Próbowałem usuwać, reinstalować sterowniki, sprawdzałem temperatury, dxdiag, wyłączałem wszystkie opcje które

obciążają kartę w CCC. Kompletnie nic nie pomaga, dlatego proszę o pomoc. Z góry dzięki :slight_smile:

MoBo: MSI-KT4AV

CPU: AMD Sempron 2200+ (~1.7 GHz)

GPU: SAPPHIRE ATI Radeon 9600XT 256MB DDR2 / 128bit @ ATI Catalyst Drivers Version 7.2

OS: Windows XP Professional SP3 PL

Najpierw sprawdź częstotliwości pracy GPU. Obniż częstotliwość o 50 MHz - być może jest to przyczyną defektów.

Spróbuj tych sterowników - może najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze, ale warto spróbować.

Niesamowite… Rdzeń był taktowany na 500 MHz. Opuściłem te 50 MHz i wszystko działa jak należy.

Co do sterowników mam z nimi nie lada problem, bo ich instalacja wiąże się z masą błędów i różnymi

niedogodnościami. Gdzieś przeczytałem, że jest to wina BIOS’u i należy go zaktualizować. Jedynie w

wersji 7.2 karta zachowuje się normalnie. Dzięki wielkie za szybką reakcję i rzetelną pomoc :slight_smile: =D>

ps. Pozostaje jeszcze pytanie, dlaczego tak się dzieje ?

Nie ma sprawy, potrzebującym pomagać :wink:

Myślę, że poprostu rdzeń karty jest już na skraju, i dlatego wyrzuca błędy. Spróbuj metody piekarnikowej na luty GPU, być może coś pomoże.

pieczenie GPU to ostateczność.Trzeba mieć na uwadze że temperatura 190 stopni jest morderstwem w biały dzień obniżając żywotność kilkunastrokrotnie więc warto mieć pewność że tylko to zostało.

Polecam zaktualizować sterowniki .

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … ng=English

Myślę, że to prawda. Więc póki działa bez artefaktów na zaniżonej częstotliwości to odradzam grzanie.