Radeon 9700 Pro - Czy to koniec Oc dla GPU?

Witam.

Mam Radeona 9700Pro na chłodzeniu Pentagram Xc80. z 325Mhz udało mi się na full obrotach podkręcić go do 375Mhz na GPU. Później już Ati Tray tools znajduje błędy. Czy to jest już granica oc ?? MOże chłodzenie nie daje rady ???A może źle paste nałożyłem ??

NIech mi ktoś pomoże bo chce przekroczyć 400Mhz.

Obudowe mam zamkniętą.

Pozdrawiam

Przetestuj na jakiejś dosyć wymagającej grze i zobacz palcem temperaturę grafy,jak parzy to może to byc już granica o/c.

Coś słaby wynik ja na 9550 z GPU 250MHz wycisłem 392MHz, coś u ciebie nie tak ze chłodzeniem GPU.

Witam.

W tej grafie jest takie coś że wokół rdzenia jest taka obwódka która jest troszkę wyższa od samego rdzenia. Nałożyłem na początku minimalną warstwe pasty. Podkręciłem 5 Mhz i oczywiście błędy. Ściągam cooler i widze że nawet pasta nie odbiła się na nim. Nałożyłem więcej na rdzeń i troszę na radiator i udało mi się osiągnąć 375. Ale nie wiem co jest powodem tak słabego OC. Po pierwsze jest strasznie gorąco, po drugie mogłem dać za dużo pasty (nie chcę tylko kombinować z warstwami bo szkoda pasty). Jak myślicie ile się z takiego GPU wyciąga ??? Może tan Pentagram XC80 jest za słaby już ???

CO o tym sądzicie ???

Pozdrawiam

Po pierwsze za mało pasty to nie dobrze, byt dużo to tak samo. Pasta ma jedynie minimalnie zakryć chipset, gdyż w przeciwnym wypadku chipset bedzie sie zbyt dużo nagrzewać. A jeśli masz zbyt dużo pasty to usuń ja przy pomocy miękkiej chusteczki i spirytusu, nastepnie nałóż jeszcze raz wartwe pasty. A może po prostu masz słabą jakościowo paste?

Pasty tyle musiałem dać żeby się wogóle z radiatorem stykała. A moja pasta to Akasa o przewodności cieplnej 9,24W/m.C czyli nie jest tak źle.

Pozdro

Może spróbuj zastosować tę paste:

http://www.allegro.pl/item115229813_arctic_silver_5_najlepsza_pasta_termoprzewodzaca.html

Witam. Myślę , że nie ma sensu bo chłopaki na innych forach napisali mi, że powyżej 390 i tak trzeba robić Vmoda.

Pozdrawiam