Radeon 9800PRO Problem z kartą i sterami

Mam problem z kartą graficzna Radeon 9800PRO kupiłem ją na allegro(a dokładniej kuzyn ją zamawiał) tutaj link do aukcji identycznej na jakiej kupiłem http://allegro.pl/item268885685_radeon_ … 79zl_.html

Otóż mój problem polega na tym , że gdy podpiąłem kartę do kompa i ściągnąłem najnowsze Catalisty 7.8 to gdy je zainstalowałem to komp uruchomił się ponownie monitor zgasł na chwile i włączył się Windows w tedy zamiast tapety były niebiesko-czarne paski monitar zgasł na chwilke włączył się i znowu zgasł komp chodził a zaraz się sam resetnoł, i włączył się wszystko było OK do chwili gdy próbowałem włączyć jakąś grę w tedy pisało, że nie ma DirectX to zainstalowałem ale nic wszedłem w directdiag i tam mi wyświetliło że przyśpieszeni tekstórowe AGP jest niedostępne przyśpieszenie DirectDraw też i Direct3D też jest niedostępne powiedziałem kuzynowi żeby odesłał karte ale mówił żeby nie odsyłać więc na drugi dzień przyszedł z kumplem który stwierdził że ta karta była bardzo ostro kręcona co było widać po wejściu na zasilanie ponieważ było trochę przypalone a ja w między czasie ściągnąłem ATI CCC 7.2 i zainstalował je i wszystko było ok poza 2 rzeczami po 1 wykrywało mi 64MB pamięci karty zamiast 128MB po 2. gdy grałem w jakąś grę były przekłamania grafiki albo litery się rościągały a gdy wczytywałem grę były okropne przekłamania grafiki np. szedłem a tu nagle z ziemi leciał jakiś pasek do nieba dało się przez niego przechodzić… ale mnie to denerwowało więc zainstalowałem sterowniki omegi (odpowiedniki catalyst7.1) i nie było jush większości przekłamań było tylko kilka kropek gdzie nie gdzie ale to prawie nic… pochodziła 2 miesiące gwarancja się skończyła i przestało mi wykrywać zasilanie w karcie wiec podpiołem inna wtyczkę od zasilania i za 2 dni to samo więc ją odkręciłem i przykręciłem stara karte graficzną a tamtą dałem do prze lutowania zasilania ale koleś powiedział że błąd tkwi gdzieś głębiej… i jutro mam zamiar zawieść ją do serwisu i zobatrze co powiedzą… oczywiście jeszcze kombinowałem z Catalistami 7.10 wykrywalo mi 128MB na tych Catalystach w Evereście i w CCC ale brak zgodności z DirectX… a nowsze stery Omegi nie działały… jak myślicie co to może być?? Może to inna karta z biosem od tej np. : Radeon 9800SE??

Mój sprzęt to:

Procek: Athlon 1700+ 1500GHZ(socket A)

Karta: RADEON 9800 PRO (stara geforce 4)

Dysk: ST40014A 40GB

Płyta główna : ASUS A7V8X(AGP 8X)

Pamięć RAM: 768 DDR1

Zasilanie: Pro Comp Model:XTA KY400W

System: Windows XP Professional Service Pack 2

ale dla pewności…-czyścisz pozostałości po odinstalowanych

sterownikach , a przyaspieszenie sprzętowe jest włączone…

…tak -a propo… :?

Czy po instalacji kolejnych wersji sterowników Przyspieszenie teksturowania AGP było już dostępne ?

Jeżeli nie, to powinieneś zainstalować sterowniki do portu AGP dla Twojej płyty głównej.

A spróbuj starsze wersje sterowników, np.: ATI Catalyst 5.8 KLIK

Jaki posiadasz zasilacz ? Być może on nie wyrabia, dlatego pojawiają się przekłamania na ekranie.

tak czyściłem stare stery Driver Cleaner czy coś takiego i instalowałem oprogramowanie “four in one” czyli wszystko w tym stery do AGP i VIA i jak mi wyświetlało że znaleziono nowy sprzęt to pisało że zgodny z VGA… Na sterach starszych od Catalyst 7.2 chodzi ale nie wykrywa 128MB i są przekłamania grafy… narazie zasilanie musze prze lutować w w karcie dokładnie wtyczke :frowning: … dałbym screena ale nie wiem jak go wkleić… nie przyśpieszenie teksturowe AGP na 7.10, 7.9, 7.8, 7.7, 7.3, 7.4, jest niedostępne… :frowning: … jeszcze było coś takiego. że zasilanie mi siadło bo miałem 180W a teraz mam 400W… Jeszcze próbował ten koleś co mi miał prze lutować wtyczkę przy karcie do zasilania i u niego było to samo :frowning: chyba bios jest źle zainstalowany albo procesor karty graficznej sie przypalił… Jutro pojadę do serwisu i zostawię zobatrze co powiedzą… a przyśpieszenie chodzi tylko na catalyst 7.2 i 7.1 bo starszych nie próbowałem… i na omega (odpowiednik catalyst 7.1) bo starszych nie próbowałem…

Rozumiem, że miałeś zasilacz 180W i padł, a teraz masz 400W, tak ?

A model tego zasilacza znasz ?

Nom padło mi zasilanie , a teraz mam 400W Pro Comp Model:XTA KY400W. Ale ten co miał mi prze lutować zasilanie to sprawdzał u siebie na kompie moją kartę graficzną i było to samo co u mnie… ja myślę że bios jest źle zainstalowany w tej karcie… to numery tego mojego Radeona 9800PRO można sprawdzić w Google ja sprawdzałem i różne były opcje :stuck_out_tongue: : PN 109-A07500-00 (REV A00)… umieścił bym screena jak to wygląda w directdiag i w opcjach CCC ale nie wiem jak wstawiać na tym forum screeny… Może wie ktoś czy jest jakiś program który sprawdza co w karcie jest zepsute albo uszkodzone?? :stuck_out_tongue: