Radeon a Vista

Witam nie wiedziec czemu Vista nie lubi Radeona. Posiadam kartę Gigabyte R9600 Pro. Karta ta bez problemu powinna sobie radzic z funkcja Glas ale nie wiedzieć czemu Vista ocenia ją na 1.

przykad1rr1.th.jpg

Może tu pomóc ściągnięcie sterowników do windowsa visty RC1 ze strony Ati.com .

przykad0cj8.th.jpg

Może aczkolwiek nie musi gdyż po ich zainstalowaniu karta nadal oceniana jest na 1 ale uaktywnił się manualny włącznik Aero w stylach. Po włączeniu uaktywił się cały system efektów:

przykad2qf9.th.jpg

przykad3jv2.th.jpg

Komputer radzi sobie z nimi lepiej nawet niż myślałem, wszystko działa płynnie i bardzo szybko.

Wygląda to na ewidentny blad systemu.

Nie polecam takze stosowania tweakow i innych tego typu programów gdyż mogą rozwalić system!!

W newsach na vortalu pisał ktoś że ten programik nie adekwatnie przyznaje punkty. Czyli że może przyznawać 0 za niemożność włączenia aero a 1 za to że zdoła ;p

Miałem kilka różnych Vist już instalowane i zawsze mojego radeona 9550XT oceniało powyżej 4 , teoretycznie ten twój R9600 pro powinien być lepiej oceniany

Nie tylko tweaki , wystarczy zainstalować niekontabilny program i system sypie najpierw komunikatami a potem pada.

44abcc625f91ed44m.jpg

Ja mam radka 9550 i mam punktacje laczna 2,9 chodzi wszystko dobrze :smiley: na maxa ustawien :smiley:

Dokładnie nie wiem jak są i za co przyznawane punkty ale patrzac po forach ludzie mają właśnie problemy z kilkoma rodzajami radeonów.

Ale to może być 1 z przyczyn:

przykad4zd7.th.jpg

Tu widać że ma jakieś problemy

Gdzieś kiedyś czytałem że najsłabszym radeonem zalecanym do Aero Glass jest X300

Nie są aż takie wysokie.

Wymagania:

Co najmniej 128 MB pamięci karty graficznej.

Co najmniej 32 bity na piksel.

Sprzętowa akceleracja graficzna obsługująca DirectX 9.

Przepustowość pamięci 2 GB / sekundę.

Możliwość rysowania ok. 1.5M trójkątów/sekundę, jedno okno ok. 150 trójkątów.

Karta graficzna używająca AGP 4X/8X albo PCI Express 16X/32X.