Radeon HD 2900 PRO i problem z zasilaniem

Kupiłem ostatnio kartę Sapphire Radeon HD 2900PRO jako uszkodzoną za 30 zł (nie będę ukrywał, że liczyłem na łatwy zysk 8) ). Karta wg sprzedającego zgłaszała problem z brakiem podłączonego kabla zasilającego (wymaga 8-pinowego kabla, a sprzedający podłączał kabelek 6-pinowy), więc uznałem, że zapewne to było problemem lub może badziewny zasilacz. Karta przyszła dziś, wyczyściłem ją ładnie, nałożyłem dla pewności nową pastę, podłączyłem ją do komputera jak w podpisie (oczywiście podłączając kabelek 8-pinowy), wiatraczek się obraca więc na pewno jakieś zasilanie otrzymuje no, ale jednak nadal jest problem. Karta od razu przy bootowaniu zgłasza problem: “You Have Not Connected The Power Cable To Your Video Card. Please Refer To The Etting Started Guide For Proper Hardware Installation”.

Zastanawiam się teraz co jest problemem. Wyczytałem w internecie, że ta karta wymaga podobno minimum 500W zasilacza i zastanawiam się czy moja konfiguracja nie jest po prostu może zbyt obciążona? Po drugie moją uwagę zwrócił przełącznik na karcie choć nie wiem do czego służy:

http://img802.imageshack.us/img802/6803/dsc2306pl.jpg

Dodam, że obecnie posiadana karta (podpis) korzysta z tego samego kabelka, który podpinam do radka i działa bezproblemowo więc to na pewno nie wina kabelka.

Ma ktoś jakiś pomysł jak przywrócić do życia tą kartę :wink:?

Ja nie rozumiem czemu wymieniasz lepszą kartę na gorszą , te przełączniki widzę pierwszy raz ale na płytach głównych służył do szybkosci magistrali FSB

Nie wymieniam :wink: Kupiłem z zamiarem szybkiej odsprzedaży, bo wydawało mi się, że karta nie jest tak na prawdę uszkodzona i uda się na niej zarobić;) Teraz kombinuję jak ją przywrócić do życia :slight_smile:

Możliwe iż poszło wejście 8 pinowe na karcie zobacz jak wyglądają luty przy wtyczce od zasilania karty

Wyglądają bardzo dobrze, wtyczka z resztą też, nie jest luźna itd. Jak nic innego nie przyjdzie do głowy to dla pewności chyba ją przelutuje… Swoją drogą możliwe żeby to była kwestia BIOSu karty? Da się go w ogóle w takim przypadku przeflashować?