Radeon HD 3000 Podkręcanie

Siema, mam na płycie głównej Asus M5A78l-M LX zintegrowaną kartę Radeon HD 3000 i chciałbym ją podkręcić lecz w biosie da się tylko do 350 mhz (default). Czy jest jakiś program do oc tej karty ??

Nie warto kręcić takiej karty, ponieważ mało to ci da, a może spalić całą płytę i po kompie.

Spalić płytę :o ??

No przecież jak ma zintegrowaną #-o

Spalić to raczej bym nie spalił, bo mam nałożony wentylator na gpu.

AMD OverDrive, nawet w google nie sprawdziłeś, bo jest już w pierwszym linku info, że kręcą nawet do 1000MHz tym programem.

W AMD OverDrive gpu mam zablokowane, więc nie wiem co robić.

kup tanią kartę graficzną, bo nic innego ci nie pozostaje.

Hmmm… Dziwne. Może ten chipset jako jeden z niższych z serii jest jakoś zablokowany. Poszukaj w google, to nie jest trudne.

Możesz poszukać na Allegro używanej HD3470 do max. 20zł, za więcej się nie opłaca kupić i używać trybu Hybrid CrossFire

Polecam użyć: http://www.dobreprogramy.pl/MSI-Afterbu … 22659.html

I odblokować podkręcanie w pliku MSIAfterburner.cfg

Edytować dwie linijki:

[ATIADLHAL]

UnofficialOverclockingEULA = I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

UnofficialOverclockingMode = 1

I powinno zadziałać ;D

Bo ja w AMD Overdrive też miałem zablokowane z 775 standardowych do 800, a dzięki temu programowi podkręciłem do 850.

W Msi mogłem max podkręcać do 350, a po odblokowaniu nic nie ruszało. Pożyje jeszcze z 2 miesiące na niej i kupie sobie Radeona 4870 :).

Ale pewnie nie zmieniałeś tego co ci napisałem. Gdybyś odblokował mógłbyś więcej.

Dobra zmieniłem lecz nic nie idzie, nawet nie mogę przesunąć suwaka.