Radeon HD 3600 512MB na co wymienić?

Witam,

Jak w tytule, posiadam tę kartę. Jak na razie nie było z nią żadnych problemów, co więcej, pomimo BARDZO słabej opinii tej karty zawsze z grami nie było większych problemów. Ostatnio jednak po wymianie procesora, uznałem, że zdecydowanie należy pomyśleć o wymianie.

Co więcej: pół roku temu, zacząłem grać w Mafie II, i już musiałem przejść na minimum, a wczoraj zafundowałem sobie Wiedźmina 2… Wiem że ta gra ma wysoko ustawione wymagania, ale od początku wiedziałem że failem będzie karta… :confused:

Pomimo ustawienia WSZYSTKIEGO na ZERO… da się grać, ale ciężżżkoooo… :frowning:

Spróbowałem overclockingu… słabo… z 725 MhZ dało się max do 755… potem restart kompa lub crash drivera. A i tak nic się nie zmieniło.

A więc mam sprawę…: o jakich modelach do 500 złotych (około) ATI powinienem myśleć?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

PS. Jutro postaram się wrzucić dane zasilacza… bo wiadomo że nie wiadomo czy zasilacz wytrzyma :expressionless:

Do 500zł Radeon 6790, jak trochę dołożysz to R6850 (od ~550zł). Najlepiej podaj pełną konfigurację komputera, a szczególnie dane zasilacza (marka, model, moc).

GTX 550 Ti, moim zdaniem dobre rozwiazanie jesli nie to to co kolega wczesniej wspomnial

Akurat GTX 550 Ti jest mało opłacalny bo konkuruje z tańszymi R5770/6770, które można dostać poniżej 400zł. R6790 jest zauważalnie wydajniejszy.

QuadCore AMD Athlon II X4 640, 2984 MHz

Płyta: Foxconn A74MX-K

RAM: 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Zasilacz: FOXCONN HH-400EBEA

Radeon 6790 jest w porządku, ale raczej potrzebuje ciut niższej półki cenowej :slight_smile: