Radeon HD 3870 - czy dobry?

lol człowieku po co zadajesz pytanie na forum skoro wiesz a tak naprawde nie wiesz lepiej.

3870 nie jest w żadnym aspekcie lepszy od 8800GT no moze prócz ceny.

Pozatym widze że dużo wiesz o kartach, procesor fizyki możesz sobie dokupić, karta może w pewnym stopniu odciązyć cpu ale i tak większość zadań tego typu idzie na głowny procesor.

A te 2 karty różnią się nie tylko taktowaniem ale przede wszystkim architektórą.

Jeśli masz dużo pieniędzy i dobry zasilacz ja bym wybrał:

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=3 … 0Sap512+bu

chrucik nie, ta karta jest nieopłacalna… za tę samą kwotę dostaniemy geforce 8800gt który jest czasem nawet o 100% wydajniejszy…

http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=19

chrucik to, że ma wyższe taktowanie nie znaczy, że jest lepszą kartą :confused: Jest dokładnie tak jak mówi piotrekplay.

Poza tym radki zawsze były robione pod benchmarki, żeby natrzaskać punktów, w prawdziwych testach w grach 8800GT wygrywa bez problemów…

piotrekplay Tak szczerze to nie wiem co o tym myśleć, patrzyłem na testy w niektórych serwisach hd3870 równe bądź ~20% słabsze od 8800Gt tu widać jest dużo słabsze no więc ktoś tu kłamie ale mniejsza o to

Jak inwestować w radeona to najlepiej 3850 Hisa podkręconą ze zmienionym chłodzeniem, wydajność prawie taka jak hd3870 a cena jak hd3850

rafal92 test przeprowadzony przez Chrisa jest najbardziej wiarygodny… raz że kartę kupil za własne pieniądze, dwa że po kilka razy wszystko powtarzał bo sam nie mógł w to uwierzyć… a w większości serwisów karty przed premiero dostarczyło AMD i pewnie pod warunkiem, ze podciągną wyniki… popatrz się np na test AMD Phenom na PCLAB i Egieldzie… Sam się zdziwiłem jak przeczytałem reckę hd3870 autorstwa Chrisa jak również test phenoma na egieldzie… no i niestety taka jest smutna prawda, że AMD znowu nie wszystko wyszło, w phenomie zrabali kontroler pamięci L3, w rv670 też pewnie nie wszystko gra tak jak powinno. AMD musi się wziąć mocno do roboty bo będzie klęska głodowa na rynku hardware, Intel i Nvidia wybiją ceny jak im się będzie podobało…

Z tym że HD3870 to nie high end jak to przedstawione zostało u ChrisaG, ta karta powinna kosztować 700zł a 8800GT ~900zł jest różnica?

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 1:25

Jest gdzies napisane ze 3870 to high end :o

Takowej karty AMD nie posiada na dzien dzisiejszy.Czytanie ze zrozumieniem klania sie.

Maż cytacik z arta z tym High END

Swoim nowym najwydajniejszym produktem można powiedzieć ze walczy o przetrwanie. Nadal firma AMD nie zaprezentowała nam karty graficznej z rynku High Eng, co mają zrobić ci co szukają wydajniejszej karty z tej firmy czekać w nieskończoność czy zakupić produkt konkurencji?

Myśle ze ci to dość jasno wytłumaczyłem.

Może nie jest napisane że to jest high end ale jest tam porównanie z 8800GT a wiadomo że że hd3870 nie wygra z 8800gt dlatego jest tańsze o to mi chodziło

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 9:38

A po za tym R680 Ma wyjść w styczniu jak zrobią stery do cross fireX zobaczymy co to będzie

Jeśli nvidia dotrzyma słowa to gf’y 98xx będą 3x wydajniejsze od obecnych 88xx, tak więc sli z obecną serią nic nie da…

sorry że podpinam, ale kolega się pytał czy opłacalne jest kupno hd3850, bo ma na kartę w granicach 650-670zł i nie za bardzo może uzbierać więcej a chciałby pograć w nowe tytuły przynajmniej na medium.

strata kasy jak już ma tyle i woli radka niech se kupi 2900XT nie jest co prawda super ale lepszy

tak tylko ten radeon kosztuje ok 1000zł a to jest różnica :x

no co ty… podobna cena na allegro :PP

razorekk Co dy gadasz mając tyle kasy ile podał bstepnik niech bierze w ślepo hd 3850. R 2900XT w ogóle nie warto brać dużo prądu żrą, drogie są, gorące i głośne oraz nie aż tak mocne

ok dzięki, czyli mogę mu śmiało polecić

Przetaktuje sobie tego 3850 i będzie miał wydajniejszy od 2900xt :stuck_out_tongue: