Radeon HD 3870 - czy dobry?

Mam pytanie czy opłaca mi się kupić takiego radeona? Jest to najlepsza karta graficzna (przynajmiej jedna z najlepszych) i nie wiem czy zdecydować się na taki wydatek. Jestem wymagającym graczem i chce sobie pograc w takie gry jak np. wiedzmin. moze wiecie przez ile miej wiecej lat będzie mi służyła, że standardowe gry nie będą się ciąć nawet na wysokiej jakości.

8800GT lepszy, wiec najlepsza nie jest. Jest średnia. Do nowych gier na średnich detalach ok/

Przy obecnej prędkości technologicznej z rok?

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 20:44

Jak możesz to dołóż do 8800GT :wink:

na razie owe radeony nie są ogólnodostępne - poza nielicznymi przypadkami, ati już obniżyła ich ceny. a jak wiadomo jak czegoś nie ma to i cena tych co je mają jest odpowiednia. ja zakładam że ich cena detaliczna powinna oscylować w granicach 700zł i wtedy będzie warta zakupu.

jaki masz budżet na kartę oraz jaki zasilacz ??

na karte około 1000zł zasilacz kupie 400/450W 8800GT lepszy? nie sądze jest wolniejszy… A ja sie pytałem informatyka to powiedział mi że jest jedną z najlepszych i lepszych od Gf 8800gt

skoro masz 1 kafla to jak najbardziej 8800gt to dobry wybór.

Bla bla bla, typowy fanboy. Patrz na testy, 3dmarki i kolorowe slupki :wink:

razorekk ten GeForce dogadania GTX’a w prawie każdym teście, a w niektórych go nawet przegania ! I to zwykłe referencyjne wersje. Te przetaktowane (np. XFX, Zotac) biją GTX’y na łeb (może nie na łeb, ale samo to, że są od nich niewiele lepsze albo nawet takie samo czyni je po prostu cudownymi kartami) ! Więc prosze, nie mów mi, że ten radek jest lepszy… -.-’

A ten Twój kolega “informatyk” to prawdziwy informatyk czy taki “szpec”.

Bo skoro mówi, że ten radek jest lepszy od 8800GT to różnie można pomyśleć. Ba…można powiedzieć, że nie ma pojęcia co sam mówi ! :stuck_out_tongue:

Obecnie ten 8800GT jest chyba najlepszą kartą na rynku.

Szkoda, że tak ciężko go dostać, ale ja swoje dwie karty już dorwałem XFX Alpha Dog Ed. :smiley: Uwierz mi…te karty są po prostu świetne.

nie jest aż tak pięknie… 8800gt przegania GTX’a po oc ale niewiele na standardowych taktach jest słabszy w 90% przypadków…

cena/jakość tak, pod względem wydajności jest 3 w kolejce a będzie 4 po premierze 8800gts 512mb :stuck_out_tongue:

testy: Radeon HD3870:

http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=19

GeForce 8800gt:

http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=16

http://allegro.pl/search.php?string=880 … egory=4313

jak to jest trudno to chyba korzystamy z innych słowników…

do póki nvidia nie wyda serii 9tej.

No niezły ten informatyk xD tych kart nie mozna porównywać. 3870 to bezpośredni konkurent co najwyżej 8800GTS 640MB co oczywiście nie świadczy że radek jet zły, bo w przedziale cenowym do 800 zł nie ma sobie równych.

Za 1k bierz 8800GT.

technik_elektro nie mówię o wersjach referencyjnych.

Podzwoń do ludzi z tymi aukcjami co niby mają wersje OC.

Prawie każdy mówi, że wszystko wyprzedane, albo że nie doszły.

Także dostać je jest BARDZO TRUDNO…

Wiem, bo sam szukałem parę dni swojej i udało mi się moją dostać !

Hehe.

Ale takie podkręcone 8800GT w SLI raczej nie ulegną tak łatwo 9xxx.

Ba, można powiedzieć, że mogą być od nich lepsze.

Oczywiście na początku, dopóki nie będą się pojawiać wersje przetaktowane. Zresztą “dziewiątki” na początku będą na pewno strasznie drogie…

no zobaczymy… bo gdy wyszło 8800 to i SLI starszych modeli ulegało i to na kolana… nvidia może przygotować prawdziwe potwory…

jak wszystko inne, 8800gtx też było drogie po premierze ale z czasem cena spada… tak było jest i będzie :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 21:12

a po co przepłacać za podkręcenie fabryczne? lepiej samemu podkręcić i ma się problem z głowy ;]

z OC ?? a co za problem zmodyfikować BIOS karty ?? to jest minuta pracy ;-).

piszesz tak jakby serii 9x nie będzie można łączyć.

chwyt marketingowy :slight_smile: chyba że w owych kartach zostaną zamontowane ultraszybkie pamięci.

Tak będzie zawsze niestety :frowning:

Jak stanieją te “potwory” to zaraz pojawiają się nowe na ich miejsce, jeszcze droższe niż tamte były. I tak w kółko…

Poza tym, takie 8800GT wystarczą na bardzo długo. Myślę, że 2 lata na nich bez problemu można przehulać jak nie dłużej (mam na myśli grę w sensownych detalach, bo w low to nawet z 4 albo póki się nie spalą ze starości, hehe).

W każdym razie wniosek jest jeden.

Nie zastanawiać się i brać 8800GT i najlepiej znajdź jakąś wersję już OC.

Ale o takie bardzo ciężko szczególnie przed świętami.

PS.

Taka zabawa będzie pewnie kosztować koło 4000-5000zł…

według mnie bezsens… wywalanie kasy w błoto, taktowania można sobie samemu bez problemu podnieść… i zmienić najlepiej jest to referencyjne chłodzenie np na NV Silencer 5 rev3 za ~15zł i masz dużo niższe temperatury przy ciszy ;]

Jestem ciekaw na ile jesteś w stanie wykręcić zwykła referencyjną.

Widziałem, gdzieś że gość maksymalnie wykręcił ją na 675/1900, czy coś takiego. Wersje OC mają już domyślnie takie taktowanie, a można je jeszcze bez problemu podnieść na 710/200 na standardowym chłodzeniu.

Wiem, bo czytałem recenzję na zagranicznym serwisie.

Tylko, że kręcili kartę chyba od MSI, która ma domyślnie 660/1900.

Wersja XFX Alpha Dog, ma już normalnie nieco lepszy cooler, i trochę wyższe taktowanie, więc bez zabawy w dokupywanie chłodzenia można ją bardzo dobrze wykręcić, gdzie zwykła referencyjną to raczej ciężko będzie.

Te wersje OC mają jeszcze podkręcone taktowanie shader’ów czy jakoś tak, tutaj się nie wypowiadam bo nie wiem czy normalnie to można podkręcić, bo dawno się tym nie bawiłem.

No i jeśli chodzi o ciszę…to przy moim sprzęcie raczej zmiana coolera na grafice na cichszy nic mi nie da :stuck_out_tongue: Na samej obudowie (Thermaltake Armor) mam sporo wentów z czego jeden ma 25cm :slight_smile:

to zależy od karty oraz systemu chłodzenia.

Dokładnie.

Więc nie uważam kupienia podkręconej już nieco karty za pieniądze wywalone w błoto. Tym bardziej jak komuś sie nie chce bawić w dokupywanie dodatkowych wentów/radiatorów.

Zresztą troszkę odeszliśmy od tematu.

Najlepiej podsumować, że zakupi 8800GT nie wyjdzie na złe.

W przeciwieństwie do tego radka…

jeśli ktoś nie chce to nie bierze, podkręcone wersje kart też mają referencyjne układy chłodzenia. Napisałem o zmianie, bo ja lubię ciszę a cooler za 15zł można kupić i bez problemu zamontować :slight_smile:

:slight_smile:

ale radeon ma procesor do fizyki co odciąża procesor. A 8800 GT jest o tyle lepszy ze ma więcej Mhz.