Radeon HD 4850 1GB DDR3 mocno się grzeje

Witam

Mam takie szybkie pytanie. kupiłem ostatnio karte taką jak w temacie i zauważyłem ze strasznie się grzeje.

W normalnej pracy w win osiąga 86 C !!

Karta jest chłodzona radiatorem bez wiatraczka. Czy to normalna temp dla tej karty?

Z góry dzięki za odp a jeśli był już taki temat jak “ochłodzić” trochę tą grafikę to proszę o linka (jakoś nie mogę znaleźć :frowning: )

Jaka to dokładnie karta? Kup jakiś wiatrak do niej i temperatura na pewno spadnie.

dla referenta normalne tempy, możesz zawsze zrobić fanfixa :slight_smile:

tak to wygląda, powyżej 50% wiatrak bedzie słyszalny

steemm , on ma tylko radiator

ahhh moja pomyłka :S , w takim razie niech kupi jakiś wiatrak np slipstream’a jak nie może zyć z myślą że karta się grzeje :smiley:

kup jakis wiatraczek do obudowy jezeli nie chcesz wymieniac calego chlodzenia w karcie wydatek 20 zł i zamontuj go tak zeby był nawiew na radiator lub karte

@steemm Sam to pisałeś?

Przy 35% obrotów mam 60 stopni w idle. Uprzedzę twoje pytanie. Obudowa jest dobrze wentylowana. Przy 50% hałas jest znośny.

@nartek866 86 stopni w idle to o wiele za dużo. Kup wentylator 120mm i przymocuj go do tego radiatora. Na samym długo nie pociągniesz, no chyba że kupiłeś kartę do innych celów niż gry. Ja już nie raz przegrzałem kartę (zapomniałem zmienić profil w catalyst control center) i teraz niektóre gry po pewnym czasie wywalają do windowsa.

PS Mogłeś zapytać na forum czy warto brać wersję karty z 1GB pamieci. Przepłaciłeś, a wydajności i tak ci od dodatkowego 512MB nie przybędzie…

skopiowałem z notatnika bo niemogłem znaleźc na pclabie tego tematu, tamtejsza wyszukiwarka mnie nie lubi :stuck_out_tongue:

po za tym temperatura na karcie może sie wachać, ktoś kot to pisał możem ieć dobre chłodzenie proca NB itp i stad u niego niższa temperatura, ja na swoim gainwardzie robiłem fanfixa i przy wiatraku na 35% mam np 38* jak dam na 80% to temp spada do 30 :slight_smile: (idle)

Moge życ z mysla ze sie grzeje;) ale temperatura 86 stopni C przy serfowaniu po necie to chyba troszkę za dużo. Podczas grania jest jeszcze więcej aż komp się wyłącza.

Dziwi mnie to że oryginalne chłodzenie jest takie słabe i że samemu trzeba wiatraczki zakładać.

Karta to dokładnie ten model http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,59747/

jeszcze mam pytanie czy jesli wkrece w radiator wiatraczek to nie strace gwarancji? bo jakies tam slady po śrubkach pozostaną

strasznie przepłaciłeś :S

kup sobie cos takiego

http://www.cooling.pl/scythe-slip-strea … 23092.html

steemm, nie załamuj mnie, właśnie kupiłem tę samą kartę :frowning:

Ktoś ma jeszcze tę kartę? Też mu się grzeje?

no niestety 1GB pamięci to chyt marketingowy, nic nie dający w grach bo karta najnormalniej w świecie sobie nie radzi w wysokich rozdziałkach w których by własnie 1GB pamięci miał sens, tak więc lepiej zamontujcie jakoś(nie na śruby) dodatkowy wiatrak, na jakieś klamry, zapinki lub coś w tym stylu :slight_smile:

jeśli chodzi o przepłacenie to z tego co patrzyłem różnica w cenie między 512 a 1GB to jest około 50zł (komputronik)

Mam jeszcze takie pytanko, do karty dołączony był kabelek do zasilania, z jednej strony ma wtyczkę która podłącza się do grafiki a z drugie strony są dwie końcówki identyczne i nie wiem czy trzeba obie podłączyć pod prąd czy wystarczy jedną

_________________________

Jeśli chodzi o kabelek to już się dowiedziałem że trzeba obydwie końcówki podłączyć do zasilania

a jeśli chodzi o chłodzenie to kupiłem wiatraczek arctic cooling 120mm i postawiłem go obok karty tak aby na nią dmuchała i jak narazie temp utrzymuje się na 57 stopniach;)

Moja karta ma temp 70 podczas normalnej pracy a 100 podczas grania. nie zawiesiła sie ale przypuszczam że to tylko kwestia czasu. Jak można sprzedawać karte która nie działa. Co mi radzicie?

nartek866 chyba nie stwierdził, że kupił tę kartę w komputroniku, więc może nie przepłacił? Za ile kupiłeś?

1GB w hd4850 to faktycznie chyba za dużo (w hd4870 dopiero zaczyna mieć sens).

Ta karta się grzeje i bez wentyla będzie ciężko. Kupić jakiegoś Acutake i przymocować jakimiś nitkami, albo takimi plombami plastikowymi i będzie git.

Jaki masz zasilacz? Ma taką końcówkę do zasilania PCI-E? Najprostsza zasada jest taka, że podłączasz co się da, więc powinieneś podłączyć wtyczkę PCI-E do karty graficznej (jeżeli masz takową w zasilaczu), bądź właśnie tę przejściówkę i dwa molexy do niego, tej wtyczki molex na płycie głównej przy PCI-E już wtedy nie trzeba podłączać (ale nic się nie stanie, jak się podłączy).

no właśnie kupiłem w komputroniku, u mnie w mieście chcieli za taką kartę coś ponad 700zł… a po ile one chodzą że przepłaciłem. Z tego co widziałem to 512mb kosztują po 500zł ja za swoją dałem 570 teraz widzę ze trochę podrożała. końcówka do zasilania PCI-E oczywiście podłączona, zasilacz mam mały bo 350W… ale dzisiaj kupuje 500W :wink:

A mocne grzenie karty moze byc spowodowane słabym zasilaczem…? :slight_smile:

Ważniejszy jest producent zasilacza niż jego moc… Jak jeszcze nie kupiłeś, to nie kupuj, tylko dowiedz się jaki trzeba kupić. Ile masz kasy?

Do 450zł można kupić hd4850 512MB (już pisałem, że tyle dla tej karty będzie wystarczające), więc jak kupiłeś za 570zł (+wentyl) tę swoją to imo przepłaciłeś, bo za 70zł dorzucasz na kartę Accelero s1 rev.2 i jakiegoś Acutake 120 - cisza, wydajnie, taniej.

no rzeczywiście można było kupić taniej ale nie śledziłem przez długi czas cen podzespołów… mimo to nie żałuje wydanej kasy bo karta jest bardzo wydajna :slight_smile: zamontowałem wiatraczek 120mm i temp przy normalnej pracy utrzymuje sie na 55C a podczas grania około 70-80 czyli chyba nie jest najgorzej :wink:

Wymieniłem też zasilacz z 350W na 500W Modecom’a (chyba nie ma najgorszych opinii) tylko pojawił się nowy problem… :frowning:

A dokładnie chodzi o to że po chwili grania zaczyna trzeszczeć w głośnikach… Kartę muzyczną jaką mam to SoundBlaster Audigy i głośniki creativa 5.1 przy starym zasilaczu 350W problemu takiego nie ma. Czym to moze być spowodowane i jak temu zadardzic? Bardzo proszę o pomoc.

Modecome FEEL III ?

tak, z tego co czytałem nie miał on złych opini a tak wyszlo że na drozszy nie mogłem sobie narazie pozwolić