Radeon HD 4850 - czarne tlo na monitorze

(Tomekdabkowski) #1

Witam . Dzisiaj właśnie doszedł mi zaslilacz ( chieftec ctg 500 -80 bulk ) i karta graficzna a Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DS BOX

.. Zasilacz wymieniłem sformatowałem komputer bo był zawalony a przy okazji usuneły się sterowniki ..

Miałem zintegrowaną kartę graficzną więc włożyłem nową później .. Chciałem włączyć komputer a tu czarne tło . Więc podłączyłem do starego wejscia i wszystko działało dobrze na zintegrowanej karcie graficznej ..

Mój sprzęt :

Płyta główna Gigabyte GA-G33M-DS2R

Ram 4gb

Zasilacz chieftec ctg 500-80bulk

procesor core 2 duo 2.20ghz

Co muszę zrobić w biosie żeby nowa karta działała ?

(rgabrysiak) #2

Karta prawidłowo dociśnięta? Nie wymaga ona czasem podłączenia zasilania? Masz możliwość podłączenia tej karty do innego komputera? Podłaczasz do karty bezpośrednio kabel od monitora czy poprzez przejściówkę?

(Tomekdabkowski) #3

karta wskakuje na swoje miejsce.. Z boku 6 pinow trzeba podlaczyc i podlaczam .. chlodzenie chodzi poprawnie. Nie mam mozliwosci .. Podlaczam bezposrednio kabel od monitora

(Jan Szatan) #4

A wiatraczek na karcie kręci się?

(Tomekdabkowski) #5

TAK

(Marcin1025) #6

ustawiłeś w biosie wszystko?

są tam opcje dokładnie nie pamiętam ale karta zintegrowana powinna się sama wyłączyć

(Kruszynka76) #7

zintegrowana karta graficzna (zkg) sama się nie wyłączy w biosie, należy ją wyłączyć

przeważnie jest tam opcja "display onboard" "pci-e"

należy ustawić na pcie

czasem należy podać ilość vram karty

(Marcin1025) #8

U mnie na starym kompie się sama wyłącza

(Kruszynka76) #9

nie wyłączała się tylko bios przełączał na inny wyświetlacz

jak bios nie widział monitora podłączonego do zkg to przełączał się na pci-e

(Tomekdabkowski) #10

pożyczyłem od szfagra katrę pod pci ati radeona hd 4600 i włożyłem do swojego komputera to działała normlanie .. nie wiem o co chodzi .. chyba oddam do reklamcji .;/

(rgabrysiak) #11

Spróbuj podłaczyć swoją nową kartę do innego komputera, jeśli i na nim nie zadziała reklamuj ją.

(Tomekdabkowski) #12

a może płyta nie obsługuje tej karty graficznej ?

(Marcin1025) #13

powinna obsługiwać

(Ciuci) #14

Resetowałeś bios?Jeżeli nie,odłącz komputer od zasilania i wyjmij baterie na 20min.

(Kruszynka76) #15

Ciuci przyjacielu czemu akurat na 20 minut?a nie na 2 dni?

co ma w tym czasie robić? kupować nową grafikę?

do resetowania biosu są zworki clear cmos na płycie...gdyby zapoznał się z manualem pg uniknąłby wielu problemów teraz i w przyszłości

karta jest najprawdopodobniej do wymiany

(Tomekdabkowski) #16

włożyłem kartę ati radeona hd 4600 do swojego kompa i działało normalnie.. a tą moją co kupiłem włożyłem do komputera tylko że sterowników nie usuwałem z tego drugiego kompa i to samo było ( czarny ekran ) . Więc chyba reklamacja tylko mi została

(rgabrysiak) #17

Reklamuj ją albo spróbuj wymienić na nową.