Radeon HD 4850 - czarne tlo na monitorze

Witam . Dzisiaj właśnie doszedł mi zaslilacz ( chieftec ctg 500 -80 bulk ) i karta graficzna a Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DS BOX

… Zasilacz wymieniłem sformatowałem komputer bo był zawalony a przy okazji usuneły się sterowniki …

Miałem zintegrowaną kartę graficzną więc włożyłem nową później … Chciałem włączyć komputer a tu czarne tło . Więc podłączyłem do starego wejscia i wszystko działało dobrze na zintegrowanej karcie graficznej …

Mój sprzęt :

Płyta główna Gigabyte GA-G33M-DS2R

Ram 4gb

Zasilacz chieftec ctg 500-80bulk

procesor core 2 duo 2.20ghz

Co muszę zrobić w biosie żeby nowa karta działała ?

Karta prawidłowo dociśnięta? Nie wymaga ona czasem podłączenia zasilania? Masz możliwość podłączenia tej karty do innego komputera? Podłaczasz do karty bezpośrednio kabel od monitora czy poprzez przejściówkę?

karta wskakuje na swoje miejsce… Z boku 6 pinow trzeba podlaczyc i podlaczam … chlodzenie chodzi poprawnie. Nie mam mozliwosci … Podlaczam bezposrednio kabel od monitora

A wiatraczek na karcie kręci się?

TAK

ustawiłeś w biosie wszystko?

są tam opcje dokładnie nie pamiętam ale karta zintegrowana powinna się sama wyłączyć

zintegrowana karta graficzna (zkg) sama się nie wyłączy w biosie, należy ją wyłączyć

przeważnie jest tam opcja “display onboard” “pci-e”

należy ustawić na pcie

czasem należy podać ilość vram karty

U mnie na starym kompie się sama wyłącza

nie wyłączała się tylko bios przełączał na inny wyświetlacz

jak bios nie widział monitora podłączonego do zkg to przełączał się na pci-e

pożyczyłem od szfagra katrę pod pci ati radeona hd 4600 i włożyłem do swojego komputera to działała normlanie … nie wiem o co chodzi … chyba oddam do reklamcji .;/

Spróbuj podłaczyć swoją nową kartę do innego komputera, jeśli i na nim nie zadziała reklamuj ją.

a może płyta nie obsługuje tej karty graficznej ?

powinna obsługiwać

Resetowałeś bios?Jeżeli nie,odłącz komputer od zasilania i wyjmij baterie na 20min.

Ciuci przyjacielu czemu akurat na 20 minut?a nie na 2 dni?

co ma w tym czasie robić? kupować nową grafikę?

do resetowania biosu są zworki clear cmos na płycie…gdyby zapoznał się z manualem pg uniknąłby wielu problemów teraz i w przyszłości

karta jest najprawdopodobniej do wymiany

włożyłem kartę ati radeona hd 4600 do swojego kompa i działało normalnie… a tą moją co kupiłem włożyłem do komputera tylko że sterowników nie usuwałem z tego drugiego kompa i to samo było ( czarny ekran ) . Więc chyba reklamacja tylko mi została

Reklamuj ją albo spróbuj wymienić na nową.