Radeon HD 4850 -Jakiej firmy?

Według kalkulatorów mój komp będzie potrzebował z 4850 max 310W.No i właśnie ponoć pakują te Radki do zestawów z 350 ,są ponoć jak pisze pclab - energooszczędne.

http://pclab.pl/art32994-8.html

Wiesz depedro jest 300zł i nie chcę dawać więcej.

Hmmm…no jak się głębiej popatrzy to wszystkie Radki 4850 “mogą” być gorące ,ale to zapewne sprawa cyrkulacji ,ponieważ tym kartom brak wyciągu powietrza za obudowę ,takiego jak przy klasycznych dwuslotowcach ,ciężka sprawa …

Moja cyrkulacja to standardowy, mały wiatraczek na tylnej “kratce” obudowy. Chyba każdy (przynajmniej w teorii) powinien taki mieć.

Faktycznie czasem można spotkać kogoś, kto ma problem z Asusem 4850, ale mnie on na szczęście nie dotyczy. No i od czego jest gwarancja…

U mnie akurat tego wiatraczka nie ma :slight_smile: ,nie są drogie przynajmniej .

I nie wiadomo w końcu co myśleć ,jedni faktycznie chwalą ,inni narzekają .Mam nadzieję że coś wybiorę i nie będę żałował :wink:

Oczywiście nie zamykamy tematu ,jak najbardziej liczę na Wasze rady chłopaki.Gdyby ktoś miał jakieś konkretne za lub przeciw ,najlepiej z własnego doświadczenia ,to było by fajnie gdyby się tym podzielił :slight_smile:

Radeon od Gigabyte jest umiarkowanie ciepły temperatura w granicach45-50 stopni C.

Jego wadą jest jedynie hałas który emituje,brak regulacji obrotów wentylatora(dwu pinowe zasilanie),ale z tym idzie sobie poradzić.Skromne wyposażenie,sterowniki i przejściówki,kabel zasilający.

Znalazłem bardzo ciekawe filmiki :

http://www.youtube.com/watch?v=43WX80pwbiU

http://www.youtube.com/watch?v=rZgYZNOg … re=related

Całkiem nieźle rodzą sobie EVGA GT 240 i GTS 250 z Mafia II …

Gt240 ma bodajże 8potoków czyli 2 razy mniej niż radek i jego wy7dajnośc jest o niebo gorsza. Dopiero gts250 nawiązuje walkę z radkiem ale jego cena-wydajność jest raczej opłacalny.

RedEvil , Czyli GTS 250 jest porządnym sprzętem ? .Palit GTS 250 512MB = +/- 300zł ,chyba mniej kłopotów i problemów.Bo jak widzę z tymi Radkami to nie za ciekawie jest ,no i zawsze coś kosztem czegoś ,tańszy to do chłodzenia trzeba dokładać ,droższy z lepszym chłodzeniem to wydajność cierpi .

No i jak to z tym zasilaniem jest ? Znalazłem takie testy http://twojepc.pl/artykuly.php?id=testy … 0&strona=7 ,no i według kalkulatorów np tego http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp wychodzi że mój komp ,już po zawyżeniu potrzebuje 330W max ,jak to mniej więcej rozumieć ?..

Dlatego że GTS 250 pobiera więcej od HD 4850 bodaj 150 W vs 110 W,powiem tak po OC HD 4850 bije GTS 250 jak chce,ale bez OC to tak naprawdę porównywalne karty,kwestia gry.

sry za mój błąd nie zauważyłem, miałem na myśli nie opłacalnym bo za gts250 1gb musisz drożej zapłacić. A jeśli wiesz gta4 ogranicza wybór textur co do ilości pamięci na grafice. I przy rozdzielczościach fullhd potrzeba 1GB na grafice, jeśli masz monitor nie fullhd to może być 512mb, ale wtedy gta4, jeśli grasz w takie gry, to ograniczy Ci możliwości graficzne.

RedEvil , No ale jak widać na filmikach z Mafii 2 np GT 240 512 :!: wcale nie wydaję się być ograniczony :wink: ,a GTS 250 jest wydajniejszy a Mafia wydaję mi się że jest bardziej wymagającą grą od GTA4 .W sumie jak będzie grane ,to w max 1280/960 na 19 cali ,ustawienia nie więcej niż medium - nie full HD :slight_smile:

gural777 , Sądzę że GTS 250 też w razie co można podkręcić ,może to nie będzie to co Radek 4850 ale bez większych kombinacji -podłączam i gra gitara ,temperatury normalne ,bez jakiś VPU Recover ,FanFixuw itd .Na 99% biorę GTS 250

Spoko, ja nie grałem w mafię, bo demo nie jestem wstanie ściągnąć na moim łączu, a kompa nowego mam od nie dawna, i tylko 2-3 gry coś przytną.

RedEvil

Radeon jest na bank lepszy i to jest pewne że ma potencjał ,ale ma sporo mankamentów .A np GTS 250 jest bardziej “przyjazna” w użytkowaniu(przynajmniej ja nie mogę znaleźć większych wad) ,podłączam i hula ,nie kombinuję i nie martwię się czy w będzie w budzie piekarnik czy nie ,a też chyba to jest ważne ,przy nie planowaniu większych zmian.

Łukash , masz starodawne podejście które jest w większości dawnych userów nvidii,w tym mnie,czyli podłączasz grafikę,instalujesz stery i wszystko hula.To samo jest obecnie w obozie AMD,tyle że jedni bardziej sterowniki optymalizują a inni poprostu pogarszają jakość grafiki by w testach bić AMD( piękny test na benchmark ATI Catalyst vs Nvidia Forceware) a także test COD 5 /GTA 4 na guru3d.com gdzie jest pokazane jak nvidia tnie po jakości by wycisnąć więcej kratek,a jak już pojechałem po nvidii to powiem źle o AMD,ostatnimi czasy sterowniki nie wnoszą nic nowego i cały czas leży sprawa z pełną obsługą ATI Stream.

:slight_smile: I w końcu kupiłem Gainward GeForce® GT240 1024MB GDDR5 Golden Sample .I panowie Mafia 2 idzie ,MoH 2010 idzie :smiley: .Zasilacza nie trzeba było kupować ,oraz obyło się bez kombinacji .Karta cichutka ,28°C na luzie, 50°C w stresie i dalej cichutka .Jak Wiedźmin 2 nie pójdzie to wtedy trzeba będzie kupić coś mocniejszego.

Dzięki wszystkim za pomysły i rady.

Pozdrawiam.