Radeon HD 4850 -Jakiej firmy?

Witam

Którego Radeona HD 4850 możecie polecić .Chodzi o przedział cenowy +/- 300zł .Jak wiemy jest przy tej cenie produkt Asus ,Gigabyte ,Connect3Dm ,XFX itd.

Drugie pytanie to jak jest z tym zasilaczem do tego Radka ,rożne opinie widziałem ,że np 350 starcza ,choć rekomendowany to 500 - ale brane pod uwagę były wysokie rozdzielczości ,2 monitory ,crossfire .

Czy Asus (Glaciator) HD 4850 1GB 256bit jest dobry ?, na pewno najtańszy. Ponoć głośny i się grzeje .

Wiecie coś na ten temat ? Bo jest dylemat :slight_smile:

Od Asusa jest najgorsza wersja HD 4850,pod względem OC i ceny najlepiej brać od Gigabyte,niestety trochę głośne chłodzenie ale wystarczy wydać 15 zł na zalman fan mate 2.A z takich będących pośrodku z różnymi atutami warto brać sapphire/HIS.

Dzięki za odpowiedź.

Taka jest sprawa że ja np w OC nie mam zamiaru się bawić i w ogóle tak jakoś ASUS mi się spodobał.Gigabyte z tego co mniej więcej popatrzyłem to już jest po delikatnym OC ,pewnie już trochę więcej mocy tej karcie potrzeba a tu też u mnie kiepsko bo zasilacz 350 :!: <-jak myślisz odpada ? .Sapphire/HIS karty eleganckie ,ale już trochę droższe a chciał bym się zmieścić w 300zł i ten ASUS jest właśnie w takiej cenie.Czy ASUS jest ogólnie lipny i nie ma co sobie głowy nim zawracać ?

Asus ma beznadziejne chłodzenie,60 stopni w idle,brak chłodzenia na sekcji zasilania i dość głośna w stresie,w cenie tak 300-320 zł warto wersje od Gigabyte ,jest to bardzo dobra karta,podaj markę zasilacza ale 350W to będzie prawie ze na styk,więc warto dać jeszcze tak 140 zł na zasilacz 400W.

Zasiłka to No name Altis <-do wymiany :slight_smile:

Czyli nic nie przemawia na jego korzyść.

Możesz coś polecić ?

http://www.gral.pl/Seasonic+SS-400ET_908.html ten będzie b.dobry.

Ok dzięki ,trzeba trochę przebudować plany :slight_smile: Czyli Twoim zdaniem z tego przedziału cenowego warto brać jedynie Gygabyte HD 4850 + chłodzenie .Dzięki jeszcze raz sam bym nie wiedział na co się zdecydować ,a pewnie wziął bym lipę :wink:

Pozdrawiam

Tak Gigabyte HD 4850 oc + regulator obrotów "zalman fan mate 2 "masz niskie temperatury,ciszę i na dodatek że masz super wydajność,ja na swoim Gigabyte HD 4850 wycisnełem zegary 780/2430 co jest niezłym wynikiem.

Pozdrawiam

No wynik niezły .A jaka pamięć na twojej karcie 512/1024 ? I w ogóle dziwna sprawa z tym Asusem -tani i do tego 1GB właśnie tu mi coś nie pasowało to za bardzo ,bo jeszcze wszędzie dostępny = leży na półkach :slight_smile:

Sorry, że się wtrącam, ale bzdury kolega pisze! Poniżej przykładowa temperatura mojego rozgrzanego Asusa HD4850

schowek01ft.th.jpg

Temperatura jest taka wysoka, bo spowolniłem w SmartDoctor obroty wiatraka, żeby był cichszy.

Był gdzieś w necie test kart graficznych z serii 4850 (niestety znaleźć nie mogę) wg. którego chłodzenie glaciatora jest bardzo dobrym rozwiązaniem - dlatego też sam zakupiłem takową kartę.

Tak na szybko znalazłem tyle:

ASUS Radeon 4850 Glaciator

Gigabyte Radeon 4850 Zalman

pakeroso , rozwaliłeś mnie teraz :slight_smile: .Właśnie też widziałem to co gural777 piszę ,że ten Asus ma wysokie temperatury .Nie jest tak jak widać na załączonym obrazku … pakeroso , nic nie dokładałeś do chłodzenia ? I czy głośny faktycznie ten Asus ?

Ja mam Gainward’a i jest bardzo dobry ;}

W załączonym teście na dole mojego posta też piszą, że u nich temperatura osiąga 49 stopni w stresie (ale wtedy jest głośno).

Ja nic nie grzebałem przy chłodzeniu, a nawet powiem więcej - mam taki syf w radiatorze, że głowa boli :wink:

Niestety faktycznie jest to głośna karta, dlatego ASUS dorzuca program SmartDoctor, żeby można było ustawić prędkość wiatraka w zależności od temperatury. Nie wiem jak jest z kartą Gigabyte, ale w recenzji tej karty również do minusów zaliczają głośną pracę.

Ogólnie gdybym miał dziś wybierać, to chyba wziąłbym po prostu tańszą, bo z wydajnością zapewne jest bardzo podobnie.

Czyli nie taki diabeł straszny jak go malują…

A trzeba to np przestawiać ręcznie ,przykładowo gram podkręcam wentyle itd , czy z automatu program ustawia prędkość ? Słyszałem że w Riva Tunerze da rade coś wykombinować.

Ogólnie są w podobnej cenie tyle że w tej cenie ASUS ma 1 GB ,a Gybabyte 512 MB…

Wygląda to tak

schowek01fj.th.jpg

Ustawiasz progi temperatury, po przekroczeniu których wiatrak przyspiesza na kolejny poziom. Wszystko dzieje się automatycznie. W trakcie grania w grę słychać dosyć wyraźnie kiedy wiatrak przyspiesza i zwalnia.

O to super.No to wracam do punktu wyjścia - chyba jednak Asus ,bo mam go do odebrania jutro ,ma więcej pamięci ,jest tańszy w sklepie w Krakowie .

Coś w stylu starszego modelu X360 (może słyszałeś) czy głośniej ?

Niestety nie słyszałem. Ale mi osobiście głośność karty niespecjalnie przeszkadza, bo przez wiele lat słuchałem głośniejszego wycia P4.

W sumie nie ma odniesienia ,więc nie wiadomo ,dla jednego będzie głośno drugi nie zwróci uwagi .Mi też chyba nie przeszkadza ,tyle żeby słyszeć swoje myśli to będzie ok :slight_smile:

Na innym forum wielu forumowiczów skarżyło się na kartę graficzną Asusa.

Co do Gigabyte jest głośny,brak regulacji obrotów wentylatora,choć chłodzenie wydajne.Tu może być fan mate.

Rozejrzyj się również za kartą MSI lub Sapphire Vapor-x.

Markowy zasilacz 350W spokojnie już wystarcza,choć polecają 400W.