Radeon HD 5750 nie wyświetla obrazu

Witam. Kupiłem nową kartę graficzną ATI Radeon HD 5750 1GB DDR5 128-bit i mam na płycie głównej zintegrowaną grafikę i tu jest problem bo gdy podpiąłem nową grafikę nie wyświetla ona obrazu, oczywiście wszystkie wcześniejsze procedury tj.odinstalowanie sterowników starej karty, ustawienia w biosie i odpięcie starej grafiki i podpięcie nowej grafiki- zachowałem. Podaje parametry kompa:

Płyta główna: Asrock n68-s

Procesor:AMD Athlon II x2

Pamięć: 2GB

Zasilacz: iBox 500W

Pilnie proszę o pomoc.

A zasilanie do karty podpiąłeś??

tak

A masz obraz ze zintegrowanej karty?

tak na zintegrowanej działa ale jak podłącze nową to wtedy nie wyświetla mi obrazu

Czy używasz jakiś przejściówek DVI D-SUB lub podobnych??

Czy komputer startuje normalnie i uruchamia się Windows (słychać wdzięk logowania)??

Skoro na zintegrowanej jest, a na PCI-E nie ma to znaczy, że trzeba ją przełączyć w BIOS’ie.

Dokładnie.

Podłącz monitor do zintegrowanej. Uruchom komputer i wejdź do biosu. Odszukaj tam opcji wyłączenia grafiki zintegrowanej.

Możliwe, że opcja ta będzie wyglądała tak:

Primary graphics adapter : PEG/On chip VGA

lub

Init Display First : PEG/On chip VGA

Zmień na PCI slot/PCI-E wciśnij F10 i enter

Wyłącz komputer i podłącz monitor do 5750. Włącz komputer i ciesz się nowym Radosławem.

Nie używam przejściówek, a komputer startuje normalnie tylko na zintegrowanej, a na radeonie nie, nawet nie słychać sygnału początkowego przy włączaniu komputera. “Miron” tak jak na początku napisałem już to zrobiłem przed włożeniem karty.

Wiem, przeczytałem Twój pierwszy post, ale nie napisałeś co przestawiałeś.

Może to i było logiczne ale chciałem się upewnić :]

Już to zrobiłem tylko u mnie ustawia się to w inny sposób ponieważ mam bios typu phoenix (ten szary taki ) u mnie to wyglada tak Advanced/Chipset Settings/Primary Graphics Adapter i tu albo Onboard, PCI lub PCI Express oczywiście mam ustawione na PCI Express ale to nie działa.

Poza tym przydała by się wymiana zasilacza.

Hehs… to albo masz źle podpięte zasilanie/ uszkodzone gniazdo PCI-E/ albo zasilacz nie wyrabia.

dopiero nowy kupiłem a na pudełku od grafiki pisze że minimum to 450W więc 500W powinno wystarczyć

Jeżeli masz możliwość to sprawdź inna kartę graficzną podpiętą do PCI-E.

Zwróć uwagę na to, że inne podzespoły też swoje pobierają więc 500 W może nie wystarczyć. Zawsze zliczaj moc pobieraną przez wszystkie podzespoły, wyjdzie ci jaki zasilacz jest potrzebny