Radeon HD 5750 nie wyświetla obrazu

(Kamil012293) #1

Witam. Kupiłem nową kartę graficzną ATI Radeon HD 5750 1GB DDR5 128-bit i mam na płycie głównej zintegrowaną grafikę i tu jest problem bo gdy podpiąłem nową grafikę nie wyświetla ona obrazu, oczywiście wszystkie wcześniejsze procedury tj.odinstalowanie sterowników starej karty, ustawienia w biosie i odpięcie starej grafiki i podpięcie nowej grafiki- zachowałem. Podaje parametry kompa:

Płyta główna: Asrock n68-s

Procesor:AMD Athlon II x2

Pamięć: 2GB

Zasilacz: iBox 500W

Pilnie proszę o pomoc.

(Blady2012) #2

A zasilanie do karty podpiąłeś??

(Kamil012293) #3

tak

(Miroon93) #4

A masz obraz ze zintegrowanej karty?

(Kamil012293) #5

tak na zintegrowanej działa ale jak podłącze nową to wtedy nie wyświetla mi obrazu

(PaPuX) #6

Czy używasz jakiś przejściówek DVI D-SUB lub podobnych??

Czy komputer startuje normalnie i uruchamia się Windows (słychać wdzięk logowania)??

(Miroon93) #7

Skoro na zintegrowanej jest, a na PCI-E nie ma to znaczy, że trzeba ją przełączyć w BIOS'ie.

(slawex1983) #8

Dokładnie.

Podłącz monitor do zintegrowanej. Uruchom komputer i wejdź do biosu. Odszukaj tam opcji wyłączenia grafiki zintegrowanej.

Możliwe, że opcja ta będzie wyglądała tak:

Primary graphics adapter : PEG/On chip VGA

lub

Init Display First : PEG/On chip VGA

Zmień na PCI slot/PCI-E wciśnij F10 i enter

Wyłącz komputer i podłącz monitor do 5750. Włącz komputer i ciesz się nowym Radosławem.

(Kamil012293) #9

Nie używam przejściówek, a komputer startuje normalnie tylko na zintegrowanej, a na radeonie nie, nawet nie słychać sygnału początkowego przy włączaniu komputera. "Miron" tak jak na początku napisałem już to zrobiłem przed włożeniem karty.

(Miroon93) #10

Wiem, przeczytałem Twój pierwszy post, ale nie napisałeś co przestawiałeś.

Może to i było logiczne ale chciałem się upewnić :]

(Kamil012293) #11

Już to zrobiłem tylko u mnie ustawia się to w inny sposób ponieważ mam bios typu phoenix (ten szary taki ) u mnie to wyglada tak Advanced/Chipset Settings/Primary Graphics Adapter i tu albo Onboard, PCI lub PCI Express oczywiście mam ustawione na PCI Express ale to nie działa.

(Michalek226) #12

Poza tym przydała by się wymiana zasilacza.

(Miroon93) #13

Hehs... to albo masz źle podpięte zasilanie/ uszkodzone gniazdo PCI-E/ albo zasilacz nie wyrabia.

(Kamil012293) #14

dopiero nowy kupiłem a na pudełku od grafiki pisze że minimum to 450W więc 500W powinno wystarczyć

(Miroon93) #15

Jeżeli masz możliwość to sprawdź inna kartę graficzną podpiętą do PCI-E.

(Blady2012) #16

Zwróć uwagę na to, że inne podzespoły też swoje pobierają więc 500 W może nie wystarczyć. Zawsze zliczaj moc pobieraną przez wszystkie podzespoły, wyjdzie ci jaki zasilacz jest potrzebny