Radeon hd 5850 przegrzewa sie?

Witam karta podczas spoczynku działa bez zarzutu,lecz gdy odpalę 3dmark06 lub jakąś grę to po chwili pokazują się pionowe paski czerwone,szare i za chwile monitor przechodzi w stan uśpienia.Po tym tylko reset kompa to jedyna opcja żeby znów obraz się pojawił.Czym to jest spowodowane temperatura ? czy uszkodzona karta graficzna ?.Dodam to że płytę główną wymieniłem wczoraj na tą GIGABYTE GA-MA770T-UD3

A podłączyłeś dodatkowe zasilanie karty graficznej?

tak zasilanie podłączone 2 kable 6 pinowe

Najnowsze sterowniki wgrać.

Pionowe pasy to wina pamięci, czyli albo się przegrzewają bo odkleiła się pasta termotranswerowa albo chwyciła zimne luty.

może ściągnąć z niej ten radiator i to wszystko i nałożyć tą pastę co mi z procka została ?

Oddaj na gwarancję, ale najpierw sprawdź kartę w innym komputerze.

karta nie ma gwarancji właśnie i za nim sie mi płyta główna spaliła też tak działała więc była sprawdzana na 2 płytach

Jakim cudem stosunkowo młoda karta już może nie mieć gwarancji? : o

ja ją kupiłem z demontażu na allegro bez gwarancji po 499 zł były.Teraz włączyłem crysis’a i od razu artefakty a po 30 sekundach paski i taki odgłos zacięcia i RESET tylko

Kupowałeś od jakiejś firmy, z paragonem etc.?

nie mam paragonu , pisałem do nich bo koleś mówił żebym napisał na e-mail , czekam więc co z tym zrobią kartę kupiłem tutaj :

http://allegro.pl/radeon-hd5850-1024mb- … 34461.html

Prowadzą firmę, więc powinni wydać Ci paragon. Ponadto, przez 2 lata ustawowo odpowiadają za towar :wink:

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego:

przesmaruję ją pierw pastą może pomoże ;]

qwerty21 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Na artefakty nie ma sposobu, pasta może pomóc, ale to tylko opóźni moment, w którym artefakty będą już na post screenie… :confused:

tak, zmieniłem pastę i tylko tyle to dało że teraz odpalam grę ale i tak po chwili grania są artefakty,dziwne migania i reset kompa.To co karta nie sprawna ? nic już nie da rady zrobić ?

Dodane 01.05.2011 (N) 0:34

przesmarowałem pastą i dało tylko to że mogę dłużej pograć…Nie da rady tego zrobić ? karta do wyrzucenia ?

Witaj:) nie jest nic stracone. Zadzwon, napisz do sprzedawcy karty graficznej i wyjasnij mu cala sytuacje. Powinien wystawic Ci paragon to podstawa. Jeśli tego nie zrobił nie ma się czym łamać ponieważ na allegro widać tranzakcie i zawsze na podstawie tego możesz się domagać swoich praw (tak myślę) jeśli kontak z sprzedawca nie pomoże napisz do rzecznika praw konsumenta podaj wszystkie szczegóły i czekaj na odpowiedz.

Ingerował w kartę, wymienił pastę… Teraz wszystko jest w rękach sprzedawcy…

Ups sory przeoczyłem ten fakt:( wiec tak jak napisł majcovsky wszystko w rekach sprzedawcy. A tak na przyszłość zanim coś zrobisz przemyśl to i zastanów się czy warto.