Radeon HD 6850- problem z rozdzielczością

Witam

Kupiłem dziś radeona hd 6850 i tu jest problem ponieważ moge zmienić sobie rozdzielczość na 1900x1080 ale po restarcie powraca do 1600x1200, nie mam pojęcia jak to zmienić bo zaczyna mnie to już irytować jak muszę co reset wchodzić w ustawienia i zmieniać rozdzielczość .

Trosze o pomoc

Zaktualizuj sterowniki i sprawdź jak będzie się zachowywać po aktualizacji. U mnie nie ma takiego problemu.

Podaj też jakiego windowsa masz i model monitora.

Mam XP SP3 ; Monitor: Samsung S24A350. Dodam że z nVidia-ą nie miałem najmniejszych problemów

Ja tak samo z ati/amd :wink:

Zaktualizowałeś sterowniki i system?

Ciekawy ten monitor, według polskiej strony samsunga ma rozdzielczość 1360x768. Przez jakie złącze podłączyłeś do karty?

Sprawdź punkt 3.1 instrukcji obsługi monitora:

http://downloadcenter.samsung.com/conte … -00Pol.pdf

Monitor jest fullhd ma 1900x1080 intaluje stery jeszcze raz

A własnie jak 1raz instalowałes to pisało ci cos o systemie xp ze nie bedzie jakiegos oznakpwania produktu ?

Chodzi Ci o cyfrowy podpis, ja zawsze instaluję sterowniki beta które nigdy nie mają certyfikatu whql i cyfrowego podpisu :slight_smile: Więc tak, miałem :wink:

Jeszcze raz zapytam, przez jakie złacze podłaczyłeś monitor? HDMI, DVI, VGA/d-sub?

przez to niebiekie i z przejscowka z kart na karcie jest białe wejscie

Czyli vga. Też powinno wszystko normalnie działać. Zaktualizuj sterowniki do wersji 12.3. Mam monitor crt podłączony właśnie tak samo jak Ty, na windowsie 7 x64 z sterownikiem 12.4 beta i nie ma żadnych problemów z zmianami rozdzielczości.

Gdy podłączałem do tv full hd przez hdmi rozdzielczość cały czas była taka sama, nawet po zresetowaniu, nie miałem takich problemów które opisujesz.

Jeśli monitor ma hdmi to nie baw się w vga, podłącz przez hdmi :slight_smile: Zwykły kabelek na chwilę obecna nie wiem ile dokładnie kosztuje, ale coś około 10-15zł powinien kosztować.

To z HDMI będzie działało tak samo tylko innym kablem leci ?

Dodane 21.04.2012 (So) 13:53

Najgorsze jest to że moge zmienić ręcznie na 1920x1080p ale po ponownym uruchomieniu juz tego nie ma i spowrotem jest 1600x1200.

I nie wiem dlaczego nie moge ściągnąć wersji wyższej niż 8

Przez vga masz analogowy sygnał, a po hdmi cyfrowy = lepsza jakość obrazu i do tego jeszcze dźwięk, o ile monitor ma wbudowane głośniki, ale to rzecz opcjonalna.

Możesz ściągnąć, pozwalam Ci, np z naszego vortalu:

http://www.dobreprogramy.pl/AMD-Catalys … 20168.html

To tylko do visty i win7 :stuck_out_tongue:

Wybierz sobie z rozwijanej listy windows xp 32bit…

Zainstalowałem ale to nic nie pomaga

Dodane 21.04.2012 (So) 15:20

Może coś w ustawieniach jest źle ?

Dodane 21.04.2012 (So) 15:29

Rozdielczośc sie zmienia przez to że w zakładce właściwości monitora->atrykuty->atrybuty monitora opcja EDID włącza sie po restarcie nawed gdy odznaczę ją zastosuje, ale po restarcie juz jest zaznaczona. Może w tym problem ?

Odpaliłem jeszcze raz kompa i dopiero teraz zauważyłem że rozdzielczość w CCC jest ustawiona dobrze ale w opcji EDID niestety było 1600x1200 i tak samo ustawiony było monitor nie wiem czemu? Na nvidi wszystko było dobrze a tu takie kwiatki

Dodane 21.04.2012 (So) 16:02

A czy po zmianie na hdmi problemy ustąpią ?

Dodane 21.04.2012 (So) 19:41

Ok problem rozwiązany kupiłem kabel HDMI ale nie mam dźwięku wie ktoś jak go włączyć ?

Dodane 21.04.2012 (So) 20:31

Problem rozwiązany kupiłem kabel HDMI i z rozdzie. nie mam juz problemow.