RADEON HD 7470M - system nie wykrywa karty

Witam :slight_smile:

 

Posiadam laptopa ASUS K53BR, specyfikacja: 

Mniejszy

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie z opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dziwisz się, ze nie wszystko funkcjonuje prawidłowo, skoro lsptop jest przeznaczony pod system Windows 7 i 8 a ty na siłę instalujesz XP, który i tak kończy swój żywot!! 

Link do strony producenta

Zobacz (wybierz odpowiednie):

http://www.driverscape.com/manufacturers/asus/laptops-desktops/k53br/2444

No tak, zapomniałem dodać, że na windows 7 był ten sam problem. A instalacja XP nie była robiona na siłę, jak już wspominałem wcześniej na 7 czy to po formacie czy nie, laptop chodził okropnie wolno, teraz przynajmniej na XP’ku można cokolwiek zrobić. 

 

Xman - dzięki za link, wydaje mi się że próbowałem już tych sterowników, ale dla pewności ściągnę i dam znać czy coś dało :).

Nie instaluj wszystkich sterowników jednocześnie.

W linku są na jedną oraz drugą kartę graficzną na Windows XP.

Masz zainstalowany Service Pack 3?

Masz zainstalowany DirectX?

W razie dalszych problemów wrzuć screeny z:

  1. Dodaj lub usuń programy (wszystko).

  2. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Karty graficzne.

No to tak: SP3 jest, direct też. Spróbowałem zainstalować sterowniki do karty z linku który podałeś, wyskoczyły po drodze błędy, że są to sterowniki serii 6xxxM i że nie pasują do tego, ale doszło do końca. Zmieniło się po tym jedynie to, że w menedżerze zadań wyświetla teraz to urządzenie w zakładce od kart graficznych, a nie jak poprzednio - w zakładce inne urządzenia. Zamieszczam screeny: 

 

http://imageshack.com/a/img560/4861/4hk6.jpg

http://imageshack.com/a/img716/9726/cbu7.jpg

Ale z tego co widać, ze brakuje Tobie o wiele więcej sterowników np. sterownik chipset, który odpowiada za pełna kompatybilność urządzeń, czy też poprawne funkcjonowanie podzespołów.

Moja propozycja powrót do Win 7 instalacja sterowników ze strony producenta tylko te z najwyższą numeracją wersji i powinno wszystko śmigać.

Na 7 miałem wszystkie sterowniki najnowsze, ze strony producenta a i tak były problemy, wiec to nic nie da. 

Ale dokładnie z czym były problemy, tak dokładniej mógłbyś opisać?

laptop pracował ciągle na tej karcie zintegrowanej. Poza tym po prostu strasznie wolno chodził z tym systemem, myślałem, że to kwestia zaśmiecenia komputera albo czegoś podobnego, wiec zrobiłem format, ale było to samo. Dlatego zdecydowałem się sprawdzić Xp, no i chodzi bardzo spoko w porównaniu do 7. 

Możliwe, że to wina systemu, lecz ważne jest jego pochodzenie, może twoja wersja systemowa po prostu taka jest ( jeśli posiadasz oryginalny nośnik, to mnie dziwi że komputer nie działa poprawnie, nawet ze wszystkimi sterownikami )

Windows był jak najbardziej okej. Chyba trochę schodzimy z tematu… w każdym razie problem jest aktualny, nadal nie mogę odpowiednio skonfigurować tej karty graficznej :( 

Sprawdzałeś drugie sterowniki ?

Z podanego screena jeszcze wynika że jest brak sterowników Chipset na ten system ?

Należy zlikwidować najpierw te wszystkie żółte znaki zapytania w Menedżerze urządzeń…

Do chipsetu instalowałem niby, z tym że nie wiem czy dobre. Nie wszystkie sterowniki udało mi się znaleźć … ;/ A, no i drugie sterowniki sprawdzalem.

Zainstalowałem inne sterowniki, teraz n menedżer urządzen widzi ta kartę, ale jest błąd ’ This device cannot start. (Code 10) ’