RADEON HD 7470M - system nie wykrywa karty

(Eldoka93) #1

Witam :slight_smile:

Posiadam laptopa ASUS K53BR, specyfikacja: 

(Agatonster) #2

Mniejszy

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie z opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(BlackFX) #3

Dziwisz się, ze nie wszystko funkcjonuje prawidłowo, skoro lsptop jest przeznaczony pod system Windows 7 i 8 a ty na siłę instalujesz XP, który i tak kończy swój żywot!! 

Link do strony producenta

(XMan) #4

Zobacz (wybierz odpowiednie):

http://www.driverscape.com/manufacturers/asus/laptops-desktops/k53br/2444

(Eldoka93) #5

No tak, zapomniałem dodać, że na windows 7 był ten sam problem. A instalacja XP nie była robiona na siłę, jak już wspominałem wcześniej na 7 czy to po formacie czy nie, laptop chodził okropnie wolno, teraz przynajmniej na XP'ku można cokolwiek zrobić. 

Xman - dzięki za link, wydaje mi się że próbowałem już tych sterowników, ale dla pewności ściągnę i dam znać czy coś dało :).

(XMan) #6

Nie instaluj wszystkich sterowników jednocześnie.

W linku są na jedną oraz drugą kartę graficzną na Windows XP.

Masz zainstalowany Service Pack 3?

Masz zainstalowany DirectX?

W razie dalszych problemów wrzuć screeny z:

1. Dodaj lub usuń programy (wszystko).

2. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Karty graficzne.

(Eldoka93) #7

No to tak: SP3 jest, direct też. Spróbowałem zainstalować sterowniki do karty z linku który podałeś, wyskoczyły po drodze błędy, że są to sterowniki serii 6xxxM i że nie pasują do tego, ale doszło do końca. Zmieniło się po tym jedynie to, że w menedżerze zadań wyświetla teraz to urządzenie w zakładce od kart graficznych, a nie jak poprzednio - w zakładce inne urządzenia. Zamieszczam screeny: 

(BlackFX) #8

Ale z tego co widać, ze brakuje Tobie o wiele więcej sterowników np. sterownik chipset, który odpowiada za pełna kompatybilność urządzeń, czy też poprawne funkcjonowanie podzespołów.

Moja propozycja powrót do Win 7 instalacja sterowników ze strony producenta tylko te z najwyższą numeracją wersji i powinno wszystko śmigać.

(Eldoka93) #9

Na 7 miałem wszystkie sterowniki najnowsze, ze strony producenta a i tak były problemy, wiec to nic nie da. 

(BlackFX) #10

Ale dokładnie z czym były problemy, tak dokładniej mógłbyś opisać?

(Eldoka93) #11

laptop pracował ciągle na tej karcie zintegrowanej. Poza tym po prostu strasznie wolno chodził z tym systemem, myślałem, że to kwestia zaśmiecenia komputera albo czegoś podobnego, wiec zrobiłem format, ale było to samo. Dlatego zdecydowałem się sprawdzić Xp, no i chodzi bardzo spoko w porównaniu do 7. 

(BlackFX) #12

Możliwe, że to wina systemu, lecz ważne jest jego pochodzenie, może twoja wersja systemowa po prostu taka jest ( jeśli posiadasz oryginalny nośnik, to mnie dziwi że komputer nie działa poprawnie, nawet ze wszystkimi sterownikami )

(Eldoka93) #13

Windows był jak najbardziej okej. Chyba trochę schodzimy z tematu.. w każdym razie problem jest aktualny, nadal nie mogę odpowiednio skonfigurować tej karty graficznej :( 

(XMan) #14

Sprawdzałeś drugie sterowniki ?

Z podanego screena jeszcze wynika że jest brak sterowników Chipset na ten system ?

Należy zlikwidować najpierw te wszystkie żółte znaki zapytania w Menedżerze urządzeń...

(Eldoka93) #15

Do chipsetu instalowałem niby, z tym że nie wiem czy dobre. Nie wszystkie sterowniki udało mi się znaleźć .. ;/ A, no i drugie sterowniki sprawdzalem.

(Eldoka93) #16

Zainstalowałem inne sterowniki, teraz n menedżer urządzen widzi ta kartę, ale jest błąd ' This device cannot start. (Code 10) '