Radeon hd3450 (256)1gb hm - Brak 3d i pixel shader

Witam. Po oszustwie jakiego dopuścił się serwis (GF7600gt wymienili mi na ATI radeon 3450) karta radeon coraz bardziej mnie rozczarowuje. Otóż na GF odpalałem Test drive unlimited na średnich detalach bez AA itd… Na kardzie radeon gra nie odpalila się wcale. Sprawdziłem dlaczego na stronie “Can you run it” i pokazało mi że moja karta nie posiada:

3d = co jest absurdem

pixel sh.m. 2.0 = na pudełku pisze że posiada 4.1

Pomyślałem… To jakiś bug strony a TDU to b.mocna gra wstrzymam się do 24 grudnia. (nowy komputer :D), ale postanowiłem zabić te kilkanaście dni słabszymi wymogowo produkcjami i odpaliłem Life for speed 2 (1,3 procesor; karta zgodna z 64mb; 256 ram), włączam grę a tu nagle:

aaaahx.png

Myślę co jest? Ale mój słaby angielski pozwolił mi wyłapać że być może mam złe sterowniki. Usunąłem obecne, zainstalowałem pobrane ze strony producenta, włączam:

aaaahx.png

Pełna de-motywacja :D.

Jest sporo wątków po Angielsku w google.pl ale z ich treści wynika że raczej nikt nie rozwiązał dokładnie tego problemu. Mam nadzieje że Polacy mi pomogą :D. Z góry dzięki.

No mi się zdaje że coś jest nie halo ze sterownikami ,podaj producenta karty graficznej ?

Power color ATI Radeon hd3450

pobierałeś sterowniki ze strony powercolor.com czy ze strony amd.com ?

Z amd… Ale dlaczego LFS2 nie działa na sterownikach dołączonych do karty?

Dodane 30.11.2009 (Pn) 18:50

Zainstalowałem te ze strony powercolor.com:

aaaahx.png

Nadal to samo… Nie dziwię się że GF uchodzi za lepszą markę…

Załączam jeszcze ten absurd:

aaaaaaaaaaaaaaaaaan.png

Radeon 3450 do demonów szybkości nie należy.Ale coś mi się wydaje ze ta karta jest jakaś lewa.Na wynikach na stronie “Can you run it” bym do końca nie polegał,

sprawdź kartę gpu-z i\lub Everestem.I o co chodzi z tym oszustwem?

No ten test że gf jest lepszy,bo akurat karta ma problemy twoja,może ktoś ci sprzedał karte inną niź masz,jak ktoś ma troche ogarniętego Rabita,to nie problem w biosie nazwe zmienić,tak to jest jak się kupuje karty na dziwnie tanich aukcjach allegro,albo w sklepach komputerowych gdzie ważne jest by sprzedać zalegający sprzęt i jeszcze na tym zarobić

Ale na tej karcie spokojnie chodziły gry 3d naprawdę :slight_smile: Tak się popsuło wszystko od dzisiaj.

Dodane 30.11.2009 (Pn) 21:54

Ps mam w pc zintegrowane gf6100 i po [przełączeniu kabla nadal jest ten sam problem… Oszustwo polega na tym że ze b.wydajna GF7600 DDR3 z szyna 256bit dali mi kicz Radeona z DDR2 i szyna 64 bity… nie zmienia to faktu że gra LFS powinna działać nawet na GF6100 .

O pytanie mam po zmianie karty z gf na radka robiłeś formata,to raczej jest zalecane,i też po zmianach karty na inne z tej samej famili np z gf 7600 na gf 6100 by usunąć je zaawansowanym programem strerowniki ,jakimś driver cleanerem albo swapperem

Być może uznał bym to za winowajce problemu ale 2tyg karta działała poprawnie bez formatowania i usuwania…

A to chyba że ,ja tam osobiście bym dał mu formata albo sprawdził u kumpla jak działa,i jak by dalej nie działało by się pomyślało,bo tak to można gdybać

Wgraj może DirectX:

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Narazie kasuje ATI stery, zobaczę czy GF działa…

Dodane 30.11.2009 (Pn) 22:58

DrX wgrałem, stary skasowałem, może zwyczajnie skasuje dyski utworze nowe, PC jak nowy i wtedy b działać?

Usuwanie partycji nic nie zmienia,wystarczy format partycji z systemem,to nie wina directx,gdyby była wina directxa to by były inne komunikaty i objawy

Najlepiej jak zrobisz format, wgrasz wszystkie najnowsze stery, zainstalujesz DirectX i może wtedy będzie coś więcej wiadomo

Chodzi mi o kasowanie dysku, co odruchowo spowoduje formatowanie dysku :).

Za Instalowałem tego dnia sterowniki do kierownicy speedwheel vibraton 3. MOŻNA powiedzieć że od tego czasu wystąpił problem…