Radeon hd4850 / artefakty / nowe ccc


(Schechovsky) #1

Witam raz kolejny.

Dzisiaj zakupiłem Gothica 3 Forsaken Goods. Gra od początku sprawiała dziwne problemy. Na wysokich detalach gra działa, niepłynnie ale działa. Na średnich i niskich gra tak się cięła, że nie byłem nic wstanie zrobić. Stwierdziłem, że ściągnę nowe sterowniki, ale to tylko pogorszyło sprawę.

Zrzut:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a26 ... 1b99e.html (to zrzut z Gothica 3 jednak gra wygląda tak samo w FG)

Myślicie, że zmiana na starsze sterowniki pomoże ? Myślę, że tak, jednak chodzi mi o jakiś konkretny numerek.

Obecna wersja Catalystów do mojego hd4850 to 9.1

Pytanie ostatnie, wiecie co może powodować tą dziwną "jakość" grafiki ?


(adam749) #2

Spróbuj zainstalować catalyst 8: http://www.google.pl/search?num=100&hl= ... +8&spell=1

Wywal te co masz z dodaj\usuń programy i zainstaluj te starsze.

Podaj jeszcze temperaturę grafiki podczas grania z programu Everest (komputer > czujnik).


(Schechovsky) #3

Tutaj podaje temp z everesta :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/559 ... 34289.html

Odczyt mnie nie dziwi, jednak co jest niepokojące, to po fanfixie nie słychać aby wiatrak szybciej pracował, co więcej temp nie maleje.


(adam749) #4

No trochę za duże....

Trzeba by doładować RPM coolerka na GPU, ale jak to się w CCC robi to niewiem.


(Schechovsky) #5

Jeszcze ostatnie pytanie, te catalysty będą odpowiednie ?

http://downloads.guru3d.com/Catalyst-8. ... -2039.html


(adam749) #6

Jak masz Windows Xp to tak.


(Caman131) #7

Mam to samo co ty i to nie tylko w Gothicu 3. Karta ma w idlu okolo 45 stopni a w stresie temp dochodzi do 70 stopni Celsjusza i nie wiem co może być tego przyczyną. Na sterach 9.1 Gothic w ogóle nie wyświetla obrazu tylko cały czas czarny ekran i vpu recover się załącza.


(Marekglapa) #8

Miałem ten sam problem na moim HD4850 tylko, że w GRID-zie. Wtedy wadliwe były sterowniki 8.6. Na 8.7 karta ożyła. Zainstaluj 8.12 albo 8.10 (te według mnie są jak na razie najlepsze). Obecnie mam 9.1 i nic złego się nie dzieje. Czasami jakieś teksturki migają, ale to nie jest wina karty (myślałem, że jest ale we wszelkich benchmarkach nie było ani kawałka artefaktów).


(Schechovsky) #9

Słuchajcie, instalowałem te 8.8 / 8.12 / z płyty i dalej to samo. To się już śmieszne robi. Nie mam kompletnego pojęcia co się dzieje.


(Himmak5g) #10

A masz dociśnięte wszystko?


(Marekglapa) #11

Uroki posiadania radeona... Myślałem nad sprzedaniem mojego (pójdzie za tyle co go kupiłem przez wzrost kursu euro :D) i kupie nawet troche słabszego GF jeśli bym sie w cenie nie zmieścił. Oddaj kartę do serwisu.


(Schechovsky) #12

Tak bo karta działała ponad pół roku. Dopiero dzisiaj po zainstalowaniu Catalystów 9.1 ma takie wariacje. Może to głupie pytanie, ale wyinstalować tylko "Display Drivers" czy kliknąć w "ATI - software uninstal utility" i dalej w "całkowicie usuń oprogramowanie ATI/AMD (karty graficznej i układowe).

Zamieszczam zrzut w akcie desperacji ; o :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95a ... 512cf.html


(Marekglapa) #13

Wszystko wywal.


(Schechovsky) #14

Czyli sterowniki odpowiadające za układ graficzny i kartę tak? (całkowicie usuń oprogramowanie ATI/AMD (karty graficznej i układowe). Wybaczcie, że zadaję tak z pozoru śmieszne pytania, ale nie wiem czy to czegoś poważnego nie spowoduje.


(Marekglapa) #15

Tak to wszystko. Komputer się włączy, po restarcie, na sterownikach z windowsa.


(Schechovsky) #16

Znowu nic, niby wszystko wyinstalowane a jednak podczas instalacji sterowników z płyty pyta mnie czy zastąpic pliki, bo wykrywa nowsze (przepraszam za brak c-ci).

Nie wiem co robic. Dzięki wszystkim za porady, ale dalej nic.


(Marekglapa) #17

Chyba musisz się z tym pogodzić. Mi znikają i pojawiają się teksturki. Czasami przed oczami wyrośnie most (Fallout 3), albo znikną krzaczki (Guild Wars). W serwisie powiedzieli, że to problem software-owy (w tym przypadku danej gry). Nie chce mi się w to wierzyć bo na GF znajomego jest ok. Także albo są winne sterowniki albo sama karta.