Radeon HD4850 - bardzo nietypowy problem ze sterownikami

Witam.

Nowy na forum , i od razu zakładam wątek , bo to co sie wyprawia doprowadza mnie do szewskiej pasji.

Mam nietypowy problem - bardzo nietypowy. Wczoraj otrzymałem kartę graficzną XFX RADEON HD4850 , i nie mogę jej do tej pory zainstalować. Obecnie nie mam zainstalowanych sterowników, ponieważ najnowsze po prostu nie działają - po włączeniu komputera po mniej więcej 1-2 minutach od zalogowania ekran robi się czarny , na monitorze zaczyna widnieć magiczny napis check signal cable , a wiatrak przy karcie zaczyna kręcić sie tak jakby miał zaraz wybuchnąć. Inne sterowniki nie działają , tj. starsze… niby są zainstalowane , ale nie mam tego całego control center a żadne nowsze gry nie odpalają , bo wołają o sterowniki.

Już sam nie wiem co mam robić… doradźcie mi coś bo zwariuję…

Mój sprzęt

Zasilacz Chieftec 500W

Intel Core 2 Quad 2.66Ghz

6GB Ram

No i karta radek 4850 , jak nazwa tematu wskazuje , jakieś inne info będzie potrzebne to oczywiście podam.

Z góry pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Dodatkowe zasilanie podłączone?

Jaki system,może nie te stery instalujesz?

Zasilanie 6-pin podłączone. System Windows Vista Home Premium , 64bit. Instaluje te ze strony producenta

Sprawdź w innym komputerze, być może karta jest uszkodzona.

Mam tą samą kartę i też miałem problem z sterownikami w wersji 13.1. Komputer się co prawda nie restartował, ale miałem okropne spadki fps w grach. Instalacja 12.6 pomogła :slight_smile:

Przed instalacją starszych sterowników użyj np driver sweeper