Radeon HD4850 - pobór mocy

Hej!

W nie długim czasie zamierzam zmienić swój PC więc dlatego przeglądam Internet by być 100% pewny do swojego zestawu. Dzisiaj przeglądałem Internet w sprawie Radeona HD4850. Karte jaką będę chciał kupić to będzie Gainward Radeon HD 4850 Golden Sample 512MB DDR3 BOX ale mniejsza z tym bo chodzi o to że jak przeglądałem informacje o tej grafie na komputronik.pl to zauważyłem że pobiera ona 165W w spoczynku a 255W w stresie. Ale za to na PCLab.pl (Klik!) piszą że karty HD4850 pobierają bardzo mało prądu. W ich teście razem z całym zestawem komputrowym (wraz z HD4850) komputer pobierał 114W[!!

Jak to w końcu jest??

114W za mało ale zestawy z 4850 są sprzedawane z modecomem 350W więc jak kupisz OCZ SvS500W to starczy Ci w zupełności

no dobra, ale jak to jest możliwe żeby CAŁY komputer pobierał 114W skoro na komputroniku piszą że sama grafa bierze ~150W ??

Którzy się mylą?

Pomyłka musi tkwić w pclab cały kompek pobiera dużo więcej niż 114W komputronik ma dane producenta które mogą się różnić od prawdziwych danych o pare procent więc jak pisza 150 to 150

Z tego co tu widze to tam jeszcze C2D extreme on sam pobierze koło 100W

Chociaż te pomiary zgadzały by się gdyby chodziło o samom karte może pomylili się w opisie

Ta karta tak w praktyce pobiera 150-180 watów tak normalnie beZ przeciązenia a z przeciążeniem 240-270 więc w komputroniku sa prawdziwe informacje.

Karta maksymalnie pobiera 114W.

przynajmniej tak czytałem :stuck_out_tongue:

Chyba w marzeniach te 240-270W, bo Modecom MC350 starcza bez problemu a on może dać 300W.

Cały komp razem z tą kartą pobiera 240-270W

to jest tak jak się nie doczyta w spoczynku 114W 243W pod obciążeniem :smiley:

W spoczynku ten Radek nie pobiera więcej niż 20W.

Max 109.9W wg testu na X-bit Labs

http://www.xbitlabs.com/articles/video/ … html#sect0

Tzn. że komputronik się bardzo myli? Ale że aż tak?

PS. nie ma to jak samemu sprawdzić :slight_smile:

Pomyłka, w opisach przecież można spotkać że płyta pod AM2 obsługuje proce na LGA 775, to co za problem pobór pomylić.

X-bit labs porządnie sprawdza, jak nie patrzyłeś na tą tabelkę to warto zobaczyć jak dokładnie mierzą ile pobiera z której linii

http://www.xbitlabs.com/misc/picture/?s … ll.png&1=1