Radeon HD4870 i max 5 min grania

Witajcie,

2 dzień poszukuję odpowiedzi na forach, ale z związku, iż każdy przypadek jest indywidualny, może ktoś z Was będzie mial radę dla mojego konkretnego przypadku

Zmontowałem długo oczekiwany komp do gier :

Płyta główna: MSI X48 Platinum

Procesor: Core 2 Quad (Q9550) 2,83 Ghz

Pamięć: DDR 3 1333Mhz 2x2GB

Grafika: Saphire Radeon HD 4870 1GB DDR5

Zasilacz: OCZ 650W

System: Win XP SP2

Wszystko nowe, świeże a NFS Pro Street wychodzi do windowsa po jakichs 3 minutach grania bez zadnego komunikatu. Crysis po ok. 5 minutach grania wiesza sie… wisi jakies 30 sekund i tez wychodzi do windowsa… Dodam tylko, że oprogramowanie mam oryginalne, wiec odpada wina crackow, itp…

Probowalem zainstalowac najnowszy catalyst do grafiki - to samo. Odinstalowalem, wrocilem do starszych sterow, to samo. Zainstalowalem najnowsze direct x, to samo…

Niczego jeszcze w biosie nie zmienialem, wszystko jest tak jak przydzielil komp - nie mam pojecia co moge tam zmienic… a mozliwosci jest duzo… Napiecia? cpu/ram ratio? fsb? czy te wartosci maja wplyw na stabilnosc systemu w grach? macie jakis pomysl ?

bede wdzieczny za pomoc… czlowiek wydaje tyle pieniedzy na nowego kompa i taki zonk… :confused:

pozdrawiam,

Tomek

Jakie masz temperatury tego radka ?, spróbuj zwiększyć obroty wiatraka, wejdź do Catalyst Control Center, ATI Overdrive, wciśnij tą kłódkę, zaznacz Enable Manual Fan Control, i zwiększ obroty, włącz grę i sprawdź czy dalej będzie wywalać.

Mam taki sam zestaw, tyle że zasilacz Tagan 900. Chodzi bez problemu. Tem. ATi 80 st. Fan speed 30%

PS. Przy składaniu mojego zestawu odradzali mi zasilacze takie jak Twój.

Przecie Ocz to jedne z najlepszych firm produkujących zasilacze to co ty gadasz

Nie kwestionuję firmy. W produktach każdej z firm znajdziesz modele np. 600 watt za 200zł i za 450 zł.

Ja gram 10 min i wiecej mi nie pozwala ale mam najlepszego kompa wiec nie wiem co sie dzieje


Więcej emotek nie mogłeś wstawić?

Areh