Radeon Hd4870 x2 jak sprawdzic czy są włączone obydwie karty


(Tony321) #1

Witam. Czy nie jest przypadkiem tak że w tym radeonku(Radeon Hd4870 x2 2GB) gdy nie gram w gry to działa tylko jeden procesor? A gdy uruchamiam wymagającą gre to włacza się drugi ? Jeśli tak jest to jak sprawdzic czy podczas gry karta daje z siebie wszystko, a czy przypadkiem nie działa tylko 1gb pamieci o drugi trzeba włączyć jakos w systemie?


(Krystian1991) #2

Raczej działają oba, choć jeden jest bezużyteczny.

Przyspieszenie z drugiego GPU jest zależne nie od wymagań, tylko od możliwości skalowania CF w danej grze.

Eksperymentalnie - wyłącz CF i sprawdź wydajność. Z drugim GB nic nie rób, on działa, ale ta karta nie ma prawdziwego 2GB,

tylko 2x1GB.


(PaPuX) #3

Nie. Karta pracuje w systemie w trybie CrossFire z możliwością rozszerzenia poprzez pojedynczy konektor krawędziowy dla techniki współbieżności CrossFireX.

Czyli karta widziana jest w systemie jako 2 karty pracujące razem 2x1GB pamięci.

Procesory zawsze działają obydwa ze względu że technika CrossFire przewiduje że GPU na zmianę obrabia ramkę obrazu (przeplatają się) przez co praca bez jednego rdzenia (wyłączenie CrossFire w panelu CCC) spowoduje utratę ok 50% wydajności i 1GB pamięci na karcie graficznej. (O ile nie są ze sobą sparowane) w przeciwnym wypadku wyłączenie jednego z GPU będzie niemożliwe.


(Tony321) #4

hehe troszke zawile to wszystko jest opiasne xD :stuck_out_tongue: Czyli tak na Polskie to trzba coś właczać czy od nowości wszystko jest powłączane tak jak ma być?


(PaPuX) #5

Karta działa sama.

Wystarczy ją włożyć do slotu.

Obydwa procki są aktywne.