Radeon HD5730, czarny ekran po aktualizacji sterowników

Witam

Posiadam laptopa ASUS n52d, z kartą graficzną Radeon HD5730. Wczoraj zaktualizowałem sterowniki do tej karty (wersja 14.4). Komputer uruchomił się ponownie, ale po wczytywaniu Windowsa,tam gdzie powinno być (i sądząc po dźwiękach było) okienko logowania był całkowicie czarny ekran. Próbowałem też zainstalować trochę starsze 13.9 i niestety był ten sam problem. Bez żadnych przeszkód komputer działa na sterownikach w wersji 12.6, które zainstalowałem po tych wszystkich problemach. Muszę też zaznaczyć, że gdy podczas pracy na sterownikach 14.4 (z czarnym ekranem na monitorze) podłączyłem laptopa wtyczką hdmi do telewizora, to obraz na ekranie telewizora był normalny. Prosiłbym o pomoc z zaistniałym problemem.

Używaj sterowników Asusa do karty, niestety często na sterach AMD są problemy.

 

Karta swoje lata ma i nowe stery mogą,a nie muszą poprawnie pracować.

 

Dodatkowo do najnowszych sterów masz mieć aktualny system i najnowszy NetFramework zainstalowany.

Tzn. jakie? Chodzi o te sterowniki Intela?

 

Czy nie będzie problemów z działaniem na tych sterownikach nowszych programów ? Chodzi mi tu o jakieś nowe gry, które ukazały się w tym roku.

 

Sterowniki do karty grafiki ATI do Twojego modelu laptopa i systemu 32/64 bitowego ze strony Asusa.

 

W doborze sterownika karty grafiki, obowiązuje metoda prób i błędów, czyli zostaje ten (ta wersja),który sprawia najmniej problemów.

Rozumiem. Jeszcze dla pewności chciałbym spytać jak ma wyglądać taka aktualizacja. Czy oprócz odinstalowania z poziomu Catalyst karty graficznej muszę zrobić coś jeszcze aby zupełnie usunąć stare sterowniki ?

Wystarczy odinstalować z dodaj,usuń lub programy sterownik (możesz i wszystko), katalog na dysku ATI/AMD jak jest usuń ręcznie, czyszczenie systemu np:Ccleanerem,restart i instaluj inny ster.