Radeon HD5770 problem z grami :/

witam. niedawno zakupiłem nowy komputer i od pojawiły się problemy z grami a mianowicie ze sterownikami do karty graficznej :confused: dokładnie rzecz ujmując to są jak by dziury w teksturach ;/ tu są screeny z przykładowej gry:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 81a30.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … b12b1.html

takie coś właśnie pojawia mi się podczas włączania obojętnie jakiej gry ;/ szukałem sterowników do Radeona HD5770 ale nie znalazłem ;/ aktualnie mam zainstalowane oryginalne sterowniki z płyty CD producenta. może Wy coś poradzicie na ten nieszczęsny problem ;/ lub podajcie jakie sterowniki do tej karty będą najlepsze. Specyfikacja kompa to:

procesor: intel core i3 530 (2,93GHz) LGA1156

grafika: ASUS HD5770 1GB DDR5

płyta: gigabyte ga-h55m-s2h

ram: 2GB Kingston HyperX 1333MHz

system: Windows XP Home edition SP3

http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … radeonx-xp

Sprawdź czy dobrze wszystko połączyłeś i podaj może profilaktycznie temperatury karty.

Wszystko jest dobrze podpięte. Temp karty to 36-43’C. Ściągnąłem te sterowniki zainstalowałem ale nadal jest tak jak było ;/

Co do Gothica 3 to ten problem zostanie naprawiony w nowym patchu , a co do reszty gier to nie wiem :{

miałem problem z zainstalowaniem oryginalnych sterowników z płyty CD producenta ;/ gdy automatycznie pojawiało się okna autorun i dałem zainstaluj sterowniki to po chwili komp się resetował ;/ musiałem dopiero przez menadżer urządzeń instalować sterowniki ;/

może być tak ze ta karta obsługującą już DirectX 11 ShaderModel 5.0 i OpenGL 3.1 może być za nowa dla starych gier lub Windows-ów?

dokładnie to jest ta karta: Asus Radeon HD 5770 CuCore 1GB DDR5 PCI-E BOX

http://www.agito.pl/karty-graficzne/asu … 63106.html

nie liczył bym na to, ta gra od serii 4xxx ma same problemy z wyświetlaniem grafiki poprawnie.

A system zainstalowany od nowa po zmianie sprzętu?

Nie liczyłem na to że po zainstalowaniu patcha coś to da, więc nawet nie próbowałem robić przy Gothicu, lecz problem nadal istnieje bo nawet przy normalnej w spoczynku po jakimś czasie wyświetlają się zielone paski na monitorze i trzeba go resetować ;/ kolega też mi coś pisał że może być za słaby zasilacz do tego sprzętu ;/ ale na innym forum pisali że jest wystarczający (Chieftec 500W) że to jest problem z grafiką jednak. Jutro oddam go na gwarancje i zobaczę co mi powiedzą.

Dodane 15.02.2010 (Pn) 20:20

Byłem w serwisie i powiedzieli mi że to może być problem z sterownikami ;/ próbowałem instalować nowe sterowniki i nic to nie dało ;/ wiem że windows XP SP3 obsługuje tylko DirectX 9.0c wyżej to nawet nie ma co się fatygować z instalacją bo to są przeróbki DirectaX. Karta Radeon HD5770 obsługuje już DX 11, a mam zainstalowany na kompie DX9.0c może to powodować takie problemy z teksturami w grach?

Byłem w serwisie i powiedzieli mi że to może być problem z sterownikami ;/ próbowałem instalować nowe sterowniki i nic to nie dało ;/ wiem że windows XP SP3 obsługuje tylko DirectX 9.0c wyżej to nawet nie ma co się fatygować z instalacją bo to są przeróbki DirectaX. Karta Radeon HD5770 obsługuje już DX 11, a mam zainstalowany na kompie DX9.0c może to powodować takie problemy z teksturami w grach?

Witaj. Mam tez HD5770 vapor-x, u mnie nie ma problemów z teksturami, mam windowsa 7 a on juz ma DX 11. Jak bedziesz chciał win7 to mozesz miec za mało RAM-u. 4GB by Ci starczylo

DirectX 9.0c nie może być przyczyną dziur w teksturach. To jest kompatybilne wstecz.

Sprawdzili w ogóle w sklepie czy karta dobrze działa? Czy wzięli do ręki i niczym czarodzieje z kryształową kulą wydukali, że to sterowniki?

Pozdrawiam!

To się chyba Artefakty nazywają, i najczesciej swiadcza o przegrzanej karcie , lub wadliwych podzespołach karty.

A sterowniki, raczej tu nie maja nic do gadania, choć spotkałem sie z takim uzasadnieniem już w sklepie.

Po wymianie karty na tych samych sterach chodziła oki przynajmniej w mojej sytuacji :smiley:

Reklamuj Kartę! :frowning: